کلاهبرداری با فروش آنلاین واکسن کرونا؛ اینترپل: هوشیار باشید، بدبین باشید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اینترپل و اداره تحقیقات امنیت داخلی آمریکا (HSI) در خصوص خرید واکسن و درمان کرونا به صورت آنلاین هشدار دادند.

یورگن استوک، دبیرکل سازمان پلیس بین‌الملل خبر داد که جنایتکاران از ابتدای شیوع ویروس کرونا برای بدست آوردن پول، نگرانی مردم را وسیله درآمد خود قرار داده‌اند.

دبیر کل اینترپل همچنین با بیان اینکه شبکه های پشت این جنایات، بلندپروازی های جهانی دارند، گفت که هیچ کشور یا منطقه‌ای نمی‌تواند به تنهایی با این جرم مبارزه کند. بنابراین او گفت که اینترپل به پلیس کشورهای مختلف کمک می‌کند تا هم شبکه‌های مجرمانه را شناسایی کنند و هم آنها را از بین ببرند.به دنبال هشدار جهانی از سوی اینترپل در اواخر سال ۲۰۲۰، این نهاد به تازگی از اولین دستگیری های مرتبط با واکسن های جعلی در چین و آفریقای جنوبی خبر داد.

این در حالی است که واکسن‌های قانونی قابل فروش نیستند. این دسته از واکسن ها توسط مسئولان دارویی ملی توزیع می‌شوند. بنابراین هر فردی که این محصولات را بصورت آنلاین خریداری کند، پول خود را به صورت بالقوه به مجرمان سازمان یافته داده است. یک شگرد در حال ظهور که این روزها مشاهده می‌شود، مجرمان سایبری با راه اندازی وب سایت‌های غیرقانونی ادعا می‌کنند که پیش سفارشات واکسن کرونا را انجام می‌دهند. پرداخت ها در این وب سایت‌ها از طریق رمز ارزها و سایر روش‌های نوین انجام می‌شود. در کنار خطرات حملات سایبری هنگام تلاش برای خرید واکسن های ادعایی کرونا، احتمال به سرقت رفتن هویت افراد نیز وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمبود واکسن کووید۱۹ در کشورهای فقیر؛ ممکن است دز دوم واکسن به آنها نرسدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲۰۰ میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید، واکسن بزنیدمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ثبت اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام 'داشبورد' در سامانه تی‌تک، گفت: حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی در دنیا تولید شده و دارد فروخته می‌شود؛ در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، توصیه ما این است که مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایمنی ۸۰ درصدی واکسن کرونای «پاستور»/در خرید واکسن هیچ عدالتی در میان نیسترئیس انستیتو پاستور ایران: واکسن کرونای انستیتو پاستور یک واکسن ایمن است و می‌تواند در بدن تا ۸۰ درصد ایمنی ایجاد کند، واکسن‌های دیگری هم در انستیتو پاستور برای کرونا داریم که کاملاً بومی و از تکنولوژی های فوق برتر هستند که در حال انجام مطالعات آنها هستیم خدا قوت به همکاران عزیز🌷 زارررت حالایکیشوبه ثمرمیرسوندین تا بعد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تزریق واکسن کرونا اجباری نیست/ هر کسی برای واکسن ثبت نام کرده می‌تواند انصراف دهد/ توزیع واکسن کوبایی از هفته آینده در هفت استان کشوررئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: تزریق واکسن کرونا اجباری نیست/ هر کسی برای واکسن ثبت نام کرده می‌تواند انصراف دهد/ توزیع واکسن کوبایی از هفته آینده در هفت استان کشور
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »