کشورهای عضو «G7»: نقض حقوق زنان توسط طالبان به انزوای افغانستان می‌انجامد

24/02/1401 10:20:00 ق.ظ

کشورهای عضو «G7»: نقض حقوق زنان توسط طالبان به انزوای افغانستان می‌انجامد العربيه_فارسى

وزیران خارجه‌ 7 کشور صنعتی جهان موسوم به گروه «G7» هشدار دادند طالبان با نقض حقوق زنان و دختران، افغانستان را بیش از پیش در جهان منزوی می‌کند.وزیران خارجه آخرین به روزرسانی: 14 مهٔ ,2022: 11:17 صبح GST Share آدرس کپی شد وزیران خارجه‌ 7 کشور صنعتی جهان موسوم به گروه «G7» هشدار دادند طالبان با نقض حقوق زنان و دختران، افغانستان را بیش از پیش در جهان منزوی می‌کند.

وزیران خارجه کشورهای «G7»، پنج‌شنبه 22 ثور (اردیبهشت) در یک بیانیه مشترک، محدودیت‌های فزاینده طالبان علیه زنان که مانع مشارکت کامل، برابر و واقعی آنها می‌شود را محکوم کردند. Advertisement وزیران خارجه‌ ایالات متحده، فرانسه، بریتانیا، آلمان، کانادا، ایتالیا و جاپان (ژاپن) از طالبان خواسته‌اند برای احترام به حقوق و رفع محدودیت‌ها علیه زنان و دختران هرچه زودتر اقدامات لازم را روی دست گیرند.

بر بنیاد اعلامیه وزیران خارجه «G7»، زندگی عمومی، آموزش و پروش، آزادی بیان و آزادی سفر برای صلح بلندمدت، ثبات و توسعه کشورها حیاتی خوانده شده است. طالبان در ادامه وضع محدودیت‌ها علیه زنان، شبنه 17 ثور، رعایت حجاب برای زنان بالغ را «فرض و ضروری» اعلام کرد و بهترین نوع حجاب را پوشیدن چادری (برقع) دانست. headtopics.com

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، با نشر یک اعلامیه ضمن اعلام حجاب اجباری هشدار داد، زنانی که از دستور این گروه سرپیچی کنند، «ولی» یا سرپرست آنها تنبیه، محاکمه و زندانی خواهد شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

گروه ۷ اقدامات طالبان علیه حقوق زنان در افغانستان را محکوم کردگروه هفت کشور صنعتی جهان اعمال روزافزون محدودیت‌ها بر زنان و دختران در افغانستان توسط طالبان را محکوم کردند و این گروه اسلام‌گرای افراطی را به منزوی کردن افغانستان متهم ساختند. طالبان شعبه اصلیش تو ایرانه! ۴۳ سال جنایت، خیانت. اختلاس،ارتشا، پخش موادمخدر برای از بین بردن جوانان کافیه تمام مسولین دزد و جنایتکارند ، ایران را پس میگیریم

«کشتار ده‌ها غیرنظامی» توسط طالبان در پی افزایش تنش با جبهه مقاومتدر پی افزایش تنش‌ها میان طالبان و نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» گزارش‌هایی از حملات تلافی‌جویانه طالبان به غیرنظامیان در ولایات پنجشیر، بغلان و تخار منتشر شده است. معترضان ایذه با شعار: «دیکتاتورِ سپاهی داعش ما شمایی» پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ جبهه چارتا لندغر دزد لوچک از کدام وقت ملي شد زروشان که نمیرسه دست به شهید ساختن افراد ملکی میکنند.

جنگ اوکراین؛ تاکید وزاری خارجه گروه ۷ بر ادامه حمایت از کی‌یف در مقابل تجاوز روسیهانتقاد چین از تصمیم سازمان ملل برای تحقیق در مورد نقض حقوق بشر توسط سربازان روسیه جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

تداوم کمک‌های بشردوستانه ترکیه میان نیازمندان افغانستانبخش دیگری از کمک‌های بشردوستانه ارسال شده توسط قطار «نیکوکاری» ترکیه به افغانستان، میان خانواده‌های نیازمند در ولایت سمنگان توزیع شد. - خبرگزاری آناتولی

بیانیه گروه ۷ در محکومیت فشارهای طالبان بر زنان افغانستان | DW | 13.05.2022وزرای خارجه هفت کشور صنعتی با صدور بیانیه‌ای، اعمال محدودیت‌های فزاینده طالبان بر زنان افغانستان را محکوم کردند. نماینده ویژه آمریکا در امور زنان افغانستان می‌گوید که طالبان عملا به زنان اعلام جنگ کرده است. در این هفت کشور، زنان تنها کالاهای جنسی هستند که به انها تجارت می شود، بنابراین این کشورها باید به زنان خود کمک کنند. خوب برای ایران هم یه حرفی بزنید دیگه اين همان طالبان ست كه امريكا با او اول جنگيد و بعد دوست شد ؟!!!

رکورد تاریخی حواله پول توسط کارگران خارجی به کشورهایشان، سهم ایران بدون تغییربانک جهانی در تازه‌ترین گزارش سالانه خود از رکورد تاریخی حواله پول توسط مهاجران یا کارگران فعال در خارج به کشورشان خبر داده است. پارسال بیش از ۷۷۳ میلیارد دلار حواله پول توسط...