کشورهای حوزه بالتیک موشک‌های آمریکایی به اوکراین می‌فرستند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کشورهای حوزه بالتیک موشک‌های آمریکایی به اوکراین می‌فرستند جزئیات بیشتر🔽

استونی، لتونی و لیتوانی روزجمعه اعلام کردند که به زودی موشک‌های ضد تانک و ضد هوایی در اختیار اوکراین قرار می‌دهند.

سه کشور حوزه بالتیک که پیش‌تر تحت حاکمیت اتحاد جماهیر شوروی سابق بودند با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر یادآور شدند که قرار است در این راستا موشک‌های ضد تانک جاولین و موشک‌های زمین به هوای استینگرِ آمریکایی در اختیار اوکراین قرار دهند. در این بیانیه تاکید شده است: «این کمک ها توانایی اوکراین را برای دفاع از تمامیت ارضی و شهروندان خود در صورت هر گونه تجاوز از جانب روسیه، افزایش خواهد داد.»

وزیر دفاع لیتوانی با تایید این خبر به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما صمیمانه امیدواریم که اوکراین مجبور به استفاده از این سلاح‌ها نشود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجوز واشنگتن به بریتانیا و کشورهای بالتیک: به اوکراین تسلیحات آمریکایی ارسال کنیدبا شدت‌گیری نگرانی‌ها از وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین، وزارت خارجه آمریکا به چندین کشور اروپایی اجازه داده تا از موجودی انبارهای خود، تسلیحات ساخت آمریکا را به اوکراین ارسال کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بایدن: حمله روسیه به اوکراین فاجعه‌ به بار خواهد آورد | DW | 20.01.2022آمریکا بار دیگر روسیه را به تحریم و 'پیامدهای سنگین' در صورت حمله به اوکراین تهدید کرد. رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا هردو به روسیه هشدار داده‌اند که این حمله پیامدهای سیاسی و اقتصادی برای مسکو در بر خواهد داشت. حمایت صریح از اوکراین مث حمایت تاز افغانستان... خدا اوکراین رو بیامرزد...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ سجادی به ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها: هنوز به قطعیت نرسیده‌ایموزیر ورزش و جوانان گفت: درباره ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم اما بزودی اعلام می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دومای روسیه به رسمیت شناختن جدایی‌طلبان شرق اوکراین را بررسی می‌کندنمایندگان حزب کمونیست در مجلس سفلی روسیه چند روز پیش طرحی ارائه کردند که در آن از ولادیمیر پوتین خواسته شده است تا جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک و لوهانسک، دو استان شرقی اوکراین را به رسمیت بشناسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاوروف در دیدار با بلینکن: روسیه قصدی برای حمله به اوکراین نداردوزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش برنامه ندارد به اوکراین حمله کند و مسئولیت تنش‌های شدت گرفته در مرز خود با اوکراین را متوجه کشورهای غربی دانست. بر جمال پوتین و آل پوتین صلوات
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بوریس جانسون: تهاجم روسیه به اوکراین یک فاجعه برای جهان خواهد بودبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا شامگاه پنجشنبه گفت که تهاجم روسیه به اوکراین، فارغ از کوچک و بزرگی یک فاجعه جهانی خواهد بود. رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز یک روز پیش، گفته بود که فکر می‌کند روسیه با اوکراین وارد جنگ می‌شود، اما نه یک جنگ تمام عیار. euronewspe با توجه به اقتصاد بد وانزوای جهانی روسیه به چنین ریسکی دست نخواهد زد. هرچند که پوتین معتقدست که در جدایی اکراین از روسیه سرشون کلاه رفته که دیر شده پوتین جون!!! ولی اگر روسیه دست به اشغال اوکراین بزند مطمئنا اونروز پوتین مغز خر خورده بوده!!؟ چون قطعا تجزیه روسیه رو کلید می زند. euronewspe تهاجم شما ولی به هر جا باعث شکوفه زدن عشق و محبت هستش لابد!؟ هرجا رو خواستید استعمار کردین و هر کشوری رو خواستین ویران کردین که مثال کم نیست. خاورمیانه بدبخت شد بخاطر این تهاجم‌های شما با بهانه آوردن دمکراسی و تا علیه شما میشود نامش فاجعه میشود. euronewspe چه حالی میده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »