کرونا, ایران‌, واکسیناسیون علیه کرونا, خاورمیانه, سازمان جهانی بهداشت

کرونا, ایران‌

کشورهای شرق مدیترانه حداقل ۵۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا نیاز دارند | DW | 07.07.2021

سازمان جهانی بهداشت در مورد کندی روند واکسیناسیون در کشورهای شرق دریای مدیترانه هشدار داد. بر اساس این گزارش ایران و عراق بدترین شرایط را در مواجهه با کرونا دارند.

07/07/2021 10:17:00 ب.ظ

سازمان جهانی بهداشت در مورد کندی روند واکسیناسیون در کشورهای شرق دریای مدیترانه هشدار داد. بر اساس این گزارش ایران و عراق بدترین شرایط را در مواجهه با کرونا دارند.

سازمان جهانی بهداشت در مورد کندی روند واکسیناسیون در کشورهای شرق دریای مدیترانه هشدار داد. بر اساس این گزارش ایران و عراق بدترین شرایط را در مواجهه با کرونا دارند.

به گفته سازمان جهانی بهداشت شیوع ویروس کرونا در ۲۲ کشور منطقه شرق دریای مدیترانه پس از دو ماه کاهش مداوم اکنون در حال افزایش است. افزایش سفرهای بین‌المللی، کاهش اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون محدود از جمله دلایل تشدید همه‌گیری کرونا هستند.منطقه"شرق مدیترانه" شامل کشورهای حاشیه خلیج فارس، آفریقای شمالی و آسیایی است. تنها در سال گذشته در این منطقه بیش از ۱۱ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۲۲۰ هزار مورد مرگ بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ ثبت شده است.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ایران بدترین شرایط را در بین کشورهای این منطقه دارد و عراق در جایگاه بعدی است.احمد المنداری، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت می‌گوید،"افزایش شیوع موارد ابتلا در فصل تابستان احتمالا به علت باز شدن مرزها و فعال نگاه داشتن فعالیت‌های اقتصاد رخ داده است".

او می‌افزاید: «میانگین هفتگی موارد تازه ابتلا نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.»سویه‌های تازه ویروس کرونا از جمله شیوع سویه دلتا در ۱۳ کشور از ۲۲ کشور و همچینین واکسیناسیون محدود موجب شده است که  میانگین بالاتری از نظر ابتلا و مرگ ناشی از کرونا مشاهده شود. headtopics.com

به گفته المنداری تا پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۰۰ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون حداقل ۴۰ درصد از جمعیت کشورها در منطقه مدیترانه شرقی مورد نیاز است. او تصریح می‌کند: «از رسیدن به این هدف بسیار عقب هستیم.»بر اساس این گزارش افزون بر کمبود واکسن در برخی کشورها، انتشار اطلاعات نادرست در مورد تاثیر واکسن در کندی روند واکسیناسیون نقش داشته است.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتاافزایش موارد روزانه ابتلاشمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در تونس رو به افزایش است. در هفته گذشته آمار ابتلای روازنه در این کشور بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ مورد اعلام شده بود که یکی از این موارد نیز هشام المشیشی، نخست‌وزیر تونس بود. با این حال تست کرونا در این کشور به اندازه کافی انجام نمی‌شود. ظرفیت بسیاری از بیمارستان‌ها تکمیل شده و مراکز درمانی با کمبود جا برای پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ روبرو هستند.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتامنع عبور و مرور و تعطیلی مغازه‌هادر سراسر تونس از اکتبر سال ۲۰۲۰ رفت و آمد شبانه ممنوع شده است. دولت این کشور بر حسب شاخص ابتلا به کرونا دستور تعطیلی مغازه‌ها را صادر می‌کند، مثل اینجا در شهر مانوبه در شمال شرقی تونس. شاخص ابتلا در باجه، سلیانه، زغوان و قیروان بالاتر از سایر شهرهاست.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتاقرنطینه شهر قیروانقیروان در حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی پایتخت تونس قرار دارد. این شهر با حدود ۱۲۰هزار سکنه خود در حال حاضر یکی از آلوده‌ترین شهرهای تونس به ویروس کرونا با بیش از ۴۰۰ مورد در هر ۱۰۰هزار نفر است. این‌جا در برابر مسجد محل، اغلب پرجنب و جوش و مملو از جمعیت است. اما الان قیروان قرنطینه شده و بیش‌تر انسان را یاد شهر ارواح می‌اندازد. headtopics.com

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد پزشکیان: طرح صیانت از کاربران اینترنتی در دستیابی به اهداف خود موفق نخواهد شد محکومیت بانک مرکزی و 12 بانک ایرانی به جرم 1.3 میلیارد دلار پولشویی در بحرین

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتارفت و آمد آمبولانس‌هاتنها چند مغازه در شهر باز هستند. آمبولانس‌ها ویراژ می‌دهند و افراد مبتلا به کووید ۱۹ را به بیمارستان‌های قیروان منتقل می‌کنند.تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتادائر کردن بخش‌های تازه

چند هفته است که موارد ابتلا به کرونا کاهشی نیافته‌اند. بیمارستان‌ها پر شده و در آن‌ها کمبود جا برای پذیرش بیماران کووید ۱۹ وجود دارد. برای همین برای پذیرش این بیماران بخش‌هایی دائر شده تا جداسازی این بیماران از بیماران عادی به صورت بهتری امکان‌پذیر شود.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتاابتلای پزشکان و کادر درمانبرخی از پزشکان و نیروهای درمانی نیز به کرونا آلوده شده و بیمارستان‌ها با کمبود پرسنل مواجه‌اند. بعضی از بیماران تنها زمان کوتاهی اکسیژن دریافت می‌کنند و بعد به شهرهای دیگر منتقل می‌شوند.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتاافزایش شمار مرگ و میردر حال حاضر در شهر قیروان روزانه هشت تا ۱۰ نفر بر اثر کرونا جان می‌بازند. از آغاز شیوع این ویروس در تونس بنا بر آمار رسمی، حدود ۱۵هزار نفر قربانی این بیماری عفونی شده‌اند.تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتا headtopics.com

آلودگی به واریانت دلتاپزشکان و کادر درمان تمام‌وقت به خدمت گرفته می‌شوند. وزارت بهداشت مردم تونس را به رعایت شیو‌ه‌نامه‌های بهداشتی فراخوانده است. اعلام شده که تا کنون ۱۸ مورد ابتلا به واریانت جهش‌یافته دلتای کرونا که بسیار سرایت‌پذیر است شناسایی شده است. هفت مورد از این تعداد، از جمله چند کودک در قیروان زندگی می‌کنند. ۱۱ مورد دیگر مربوط به شهرهای دیگر است.

تصاویری از تونس کرونازده در سایه ورود واریانت دلتاکندی واکسیناسیونکمپین واکسیناسیون در تونس به‌کندی پیش می‌رود. از حدود ۱۱ و نیم میلیون سکنه این کشور تا کنون نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰هزار نفر واکسینه شده‌اند. حدود ۵۰۰هزار نفر از آن‌ها هر دو دوز را دریافت کرده‌اند. هنوز روشن نیست که تونس بتواند برنامه خود را که واکسینه کردن نیمی از جمعیت کشور تا پایان سال جاری میلادی است عملی کند.

ایران 'از هفته آینده' تولید واکسن کرونای کوبا را آغاز می‌کند | DW | 29.07.2021 جهرمی: طرح فضای مجازی تمایل به اینترنت ماهواره‌ای را بالا می‌برد | DW | 29.07.2021 آمریکا سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرد و خواستار دسترسی آزادانه آنان به اینترنت شد ادامه مطلب: DW فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

الان كه واكسن موجوده! چرا نميخرين پس؟؟؟؟؟ سازمان جهانی بهداشت خر کیه؟ واکسن زده هاش به چوخ رفتن. پول مفت ریختن به حلقوم کمپانیهای مفت خور داروسازی. پس کی بودن اون کشورهایی که زنگ میزدن به وزیر بهداشت و مات مبهوت از روش‌های اعجاب‌انگیز ما در مقابله با کرونا می‌پرسیدن؟ خاک تو سر مسئولین دزد و غارتگر ایران