کشورهای جهان چگونه به استقبال سال ۲۰۲۲ میلادی رفتند؟

12/10/1400 02:01:00 ب.ظ

پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، هرساله جشن سال نوی میلادی بیش از ۲ میلیون نفر را به ساحل کوپاکابانای شهر ریو در برزیل می‌کشاند. اما در سال ۲۰۲۰ به همین دلیل هیچ جشنی برگزار نشد و امسال نیز کنسرت زنده‌ای وجود نداشت و موسیقی از بلندگوها پخش می‌شد.

پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، هرساله جشن سال نوی میلادی بیش از ۲ میلیون نفر را به ساحل کوپاکابانای شهر ریو در برزیل می‌کشاند. اما در سال ۲۰۲۰ به همین دلیل هیچ جشنی برگزار نشد و امسال نیز کنسرت زنده‌ای وجود نداشت و موسیقی از بلندگوها پخش می‌شد. مقامات ترجیح دادند که مراسم آتش بازی آغاز سال نو را به دلیل افزایش شمار عفونت‌ها لغو و پوشیدن ماسک...

مقامات ترجیح دادند که مراسم آتش بازی آغاز سال نو را به دلیل افزایش شمار عفونت‌ها لغو و پوشیدن ماسک را در فضاهای باز دوباره اجباری کنند. برلین، پایتخت آلمان در مقامات تنها به ۷ هزار نفر اجازه ورود به میدان دروازه خورشید (پوئرتا دل سول) را دادند، مکانی که به طور سنتی میزبان حدود ۲۰ هزار نفر برای جشن و پایکوبی است.

ایالات متحده جو بایدن نیز در پیامی ویدئویی نوید سالی بهتر را داد و گفت در سال گذشته بازگشت به کار و مدرسه و شادی را ممکن کردیم و سال جدید را نیز با همین خط مشی ادامه خواهیم داد. این پیام در حالی منتشر شد که در شب جشن‌های کریسمس، برنامه پرواز هزاران نفر به دلیل تاثیر همه‌گیری کرونا بر کارکنان شرکتهای هواپیمایی لغو شده بود.

روسیه روسیه در حال حاضر پنجمین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جشن‌های سال نو میلادی؛ از مسکو تا راس‌الخیمه و جاکارتا | DW | 01.01.2022مردم ده‌ها شهر دنیا با آتش‌بازی، شادنوشی و بهترین نیت‌ها به سال ۲۰۲۲ خیر مقدم گفتند. به امید جهانی بهتر، غلبه بر پاندمی، لغو محدودیت‌ها و عادی شدن کار و زندگی.

رئیس جمهوری تایوان در نخستین سخنرانی سال نو از چین خواست به «ماجراجویی نظامی» پایان دهداز سوی دیگر، شی‌جین پینگ، رئیس جمهوری چین نیز در سخنرانی سال نو خود بر موضع کشورش تاکید کرد و «اتحاد و یکپارچگی کامل میهن» را آرزوی مشترک مردم چین و تایوان دانست. حتی به دو دقیقه هم نمی رسد، اما به بهترین شکل کاسبان تحریم را رسوا کرد! ' بهتره كه لُقمه قد دهانت بگیري ' حالا بایستي يه كسي مخلصانه نصیحت اين خرگوش خانم بحساب رئيس جمهور تايوان کنه و بگه براش اینقدر در برابر اژدهاي چیني قد علم نكنه چونکه اگر از طورش دررفت اول آمریکاي بيغيرت فرار کرده از افغانستان میخوره وبعدش هم تايوان قوت ميده

جشن‌های سال نو میلادی در سایه «امیکرون»؛ گوی بلورین نیویورک تنها ۱۵ هزار تماشاگر داشتجشن‌های سال نو میلادی در سراسر جهان زیر سایه سنگین اُمیکرون، گونه جدید کووید-۱۹، برگزار شد. شهر نیویورک به روال سال‌های پیش از کرونا، سال ۲۰۲۲ را با فرو افتادن گوی بلورین در میدان تایمز جشن گرفت.

مراسم آغاز سال نو میلادی در کلیسای سرکیس مقدس- عکس خبری تسنیم | Tasnimآغاز سال نو میلادی در کلیسای سرکیس مقدس HAPPYNEWYEAR2022 گزارش تصویری:

مراسم سال نو میلادی زیر سایه «اومیکرون»اگرچه از آفریقای جنوبی، محل شناسایی اولین موارد ابتلا به اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا خبر رسیده که موج گسترده ابتلا در این کشور در حال افت است ولی اکثر کشورها به دلیل نگرانی...

تصاویری از جشن‌های آغاز سال نو ۲۰۲۲ در عصر همه‌گیری جهانی کروناحدود ۲۵۴ میلیون نفر از چنگال ویروس کرونا رهایی یافته‌اند، رقمی قابل توجه که اغلب کمتر در اخبار منعکس می‌شود، آماری که امیدبخش است.