کشورهای 'اوپک پلاس' با کاهش تولید نفت موافقت کردند

15/09/1398 10:00 ب.ظ

کشورهای عضو اوپک به همراه تعدادی از متحدین این سازمان از جمله روسیه که به 'اوپک پلاس' معروف شده‌اند، روز جمعه به توافق رسیدند که سطح تولید نفت خود را نیم میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این کاهش تولید از نخستین روز سال جدید میلادی آغاز خواهد شد.

کشورهای عضو اوپک به همراه تعدادی از متحدین این سازمان از جمله روسیه که به 'اوپک پلاس' معروف شده‌اند، روز جمعه به توافق رسیدند که سطح تولید نفت خود را نیم میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این کاهش تولید از نخستین روز سال جدید میلادی آغاز خواهد شد. بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به همراه کاظم غریب‌آبادی (نماینده ایران در آژانس بین‌لمللی انرژی اتمی) در جلسه روز جمعه شرکت کردند.

این جلسه در وین برگزار شد و آقای غریب‌آبادی در این شهر مستقر است با در نظرگرفتن کاهش جدید، میزان تولید روزانه نفت این کشورها در مقایسه با اکتبر ۲۰۱۸، یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه کمتر خواهد بود.

کشورهای عربستان و روسیه توافق کردند که مسئولیت نیمی از کاهش جدید را برعهده بگیرند. کشورهای نفتی معمولا حاضر نیستند تا از تولید نفت خود بکاهند. اما در عین حال تولید فزاینده نفت موجب کاهش قیمت این محصول استراتژیک می‌شود.

در یک اقدام دورازانتظار، عربستان پذیرفت که به شکل داوطلبانه مقدار بیشتری از تولید خود را کاهش دهد. در پی اعلام تصمیم"اوپک پلاس" قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان گفت که در روز نخست جلسه اوپک، فرستادگان کشورهای مختلف برای ساعتهای متوالی برای یافتن راه‌حل مذاکره کردند. headtopics.com

Just might save the planet.... and lives so people don't have to kill each other over oil.......Let's all get a bicycle.....!

ادامه مطلب:
bbcpersian »

طرح اعضای اوپک و غیراوپک برای کاهش تولید نفت

توافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر تولید نفتتوافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر تولید نفت اوپک و متحدانش به سرکردگی روسیه روز پنج شنبه با یکی از بزرگترین دوره‌های کاهش تولید نفت در دهه جاری با هدف مقابله با اشباع عرضه بازار موافقت کردند. حالا دیگه شد سرکردگی روسیه 😆😆😆 عاغاتون بیضه‌های پوتین رُ تا دیروز از شدت لیسیدن رُ پوست مال کرده بودند حالا که بشکه‌ها رُ از درِ این خونه به اون خونه میبره و با اینحال کسی ازش نمیخره و تازه با این توافق دیگه امیدش رُ به باد رفته میبینه، روسیه شد سرکرده !!!

نشست اوپک برای 'جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت' | DW | 05.12.2019اجلاس سازمان اوپک با مشارکت ۱۰ کشور برگزار شد. اوپک چه اهدافی را دنبال می‌کند و سهم ایران در سهمیه‌بندی تولیدات اوپک چه خواهد بود؟ آیا نفت آینده‌ای دارد؟ دویچه وله این پرسش‌ها را با سارا وخشوری، کارشناس انرژی، مطرح کرد. DW فارسی باید برای ایرانیان توضیح بده سیاست سکوت دولت المان را در سرکوب و کشتار اخیر ایرانیان!! چون DW فارسی یک رسانه ای هست که هزینه اش را دولت المان پرداخت میکنه، شاید بهتر از ما ایرانیان ساکن المان علت این سکوت را بداند.

نشست عادی اوپک بدون اتخاذ تصمیمی پایان یافتدر صد و هفتاد و هفتمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت درباره تمدید قطع تولید نفت خام یا افزایش میزان قطع تولید از سوی این سازمان هیچ تصمیمی اتخاذ نشد. - خبرگزاری آناتولی

همسویی منافع ایران و عربستان در اوپک؛ روسیه کلیددار افزایش قیمت نفت شدهر چند ایران به دلیل کاهش صادرات پس از تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا و عربستان برای فروش گران‌تر سهام آرامکو دل به گران‌تر شدن قیمت نفت بسته‌است ولی اجرای موفق هر گونه توافق سران اوپک در نشست روز پنج‌شنبه به روشن شدن تکلیف مواضع متناقض روسیه گره خورده است.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش تردد خودروها در جاده‌های ایران با افزایش قیمت بنزیناصطلاحا به اینگونه حالت بازاری جماعت میگه یکباره بگو تق اش دراومد. انگاری ورشکستی رو گذروند حالا ور شکاف. داره سقوط آزاد میره.

Image caption

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به همراه کاظم غریب‌آبادی (نماینده ایران در آژانس بین‌لمللی انرژی اتمی) در جلسه روز جمعه شرکت کردند. این جلسه در وین برگزار شد و آقای غریب‌آبادی در این شهر مستقر است

با در نظرگرفتن کاهش جدید، میزان تولید روزانه نفت این کشورها در مقایسه با اکتبر ۲۰۱۸، یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه کمتر خواهد بود.

کشورهای عربستان و روسیه توافق کردند که مسئولیت نیمی از کاهش جدید را برعهده بگیرند.

کشورهای نفتی معمولا حاضر نیستند تا از تولید نفت خود بکاهند. اما در عین حال تولید فزاینده نفت موجب کاهش قیمت این محصول استراتژیک می‌شود.

در یک اقدام دورازانتظار، عربستان پذیرفت که به شکل داوطلبانه مقدار بیشتری از تولید خود را کاهش دهد.

در پی اعلام تصمیم"اوپک پلاس" قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان گفت که در روز نخست جلسه اوپک، فرستادگان کشورهای مختلف برای ساعتهای متوالی برای یافتن راه‌حل مذاکره کردند.

جلسه روز پنج‌شنبه، تا نیمه شب بدون نتیجه ادامه یافت.