کشور یک گام به تشنگی نزدیک شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

کشور یک گام به تشنگی نزدیک شد در حالی میزان مصرف آب در کشور از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش‌ یافته که موجودی آب سدهای کشور پنج درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، حجم بارش‌های ایران کمتر از یک‌سوم متوسط بارش‌های جهان است (متوسط ۱۰‌ساله اخیر به حدود ٢٠٠ میلی‌متر بارش سالانه می‌رسد). بارش‌ها سیکل زمانی و تمرکز جغرافیایی منظمی ندارد و پراکندگی بارش‌ها بسیار زیاد است. همچنین به دلیل خشکسالی دهه‌های اخیر و تشکیل رسوبات نفوذناپذیر یا با ‌نفوذپذیری بسیار کم در سطح دشت‌ها، این بارش‌ها معمولا به سیل منجر می‌شوند.

در برخی از شهرها در آغاز شیوع ویروس کرونا و افزایش شست‌وشوهای ناشی از آن تا ۴۵ درصد میزان مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شد.

بر اساس تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (از مهر ۹۸ تا شهریور ۹۹) در حالی ۳۶ میلیارد و ۸۹ میلیون متر مکعب آب دارند که پارسال در همین بازه زمانی میزان موجودی آب آنها ۳۸ میلیارد و ۷۳میلیون متر مکعب بود. میزان خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا سیزده تیرماه ۴۲ میلیارد و ۹۵ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه پارسال که ۶۳ میلیارد و ۸۲ میلیون متر مکعب بوده با کاهش روبرو شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بارش پراکنده باران در تهران/ تداوم باد و گرد و خاک در شرق کشوربارش پراکنده باران در تهران تداوم باد و گرد و خاک در شرق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم وزش باد و گرد و خاک در نوار شرقی کشور از بارش پراکنده باران در تهران طی روز دوشنبه (۱۶ تیر) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در کارخانه فشفشه‌سازی در ساکاریا؛ 41 مجروح به بیمارستان منتقل شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 6108 نفر افزایش یافتشمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان با شناسایی 50 مورد جدید به 6058 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 6159 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش پوتین به نصب نماد «ال‌جی‌بی‌تی» در ساختمان سفارت آمریکا در مسکورئیس جمهور روسیه به نصب نماد «ال‌جی‌بی‌تی» در ساختمان سفارت آمریکا در مسکو واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وقوع رگبار پراکنده باران در برخی مناطق کشوروقوع رگبار پراکنده باران در برخی مناطق کشور مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد طی دو روز آینده در برخی استان‌ها خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »