کشورم عامل اصلی تنش‌های اخیر است/ ترامپ خواستار جلب توجه دنیا به قیمت تمسخر خود است/ تحریم ظریف، توهین‌آمیز بود/ کاخ سفید پر از هرج و مرج شده است/ واشنگتن استراتژی خود را در مورد ایران تغییر دهد

15/05/1398 08:38:00 ق.ظ

استاد دانشگاه یو‌سی‌اِل‌‌اِی در گفت‌وگو با ایلنا: کشورم عامل اصلی تنش‌های اخیر است/ ترامپ خواستار جلب توجه دنیا به قیمت تمسخر خود است/ تحریم ظریف، توهین‌آمیز بود/ کاخ سفید پر از هرج و مرج شده است/ واشنگتن استراتژی خود را در مورد ایران تغییر دهد

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یو‌سی‌اِل‌‌اِی آمریکا با تاکید بر نقش مهم آمریکا در تنش‌های اخیر، سیاست حداکثر فشار بر ایران را شکست خورده دانست و گفت: ایران باید بداند که ترامپ به دنبال جلب توجه کشورهای جهان است. حتی اگر او را مورد تمسخر قرار دهند هم ترامپ راضی است؛ چرا که توجه‌ها را به خود جلب کرده است. از سوی دیگر ترامپ را می‌توان با تعریف و تمجید راضی به انجام هر کاری کرد. (Michael Ross) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یو‌سی‌اِل‌‌اِی آمریکاست. وی در حوزه‌های جنگ، روابط بین‌الملل، دموکراسی، اقتصاد سیاسی با تاکید بر بازار انرژی، سال‌ها تدریس و تحقیق کرده‌ است.

آمریکا عامل اصلی تنش‌های اخیر است

این استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در مورد تنش‌های اخیر و عامل اصلی این تنش‌ها گفت: نمی‌شود یک عامل را به تنهایی مشخص کرد اما چیزی که خیلی واضح است نقش آمریکا در این تنش‌هاست. عامل اصلی تنش‌های فعلی خروج آمریکا از برجام است. این خروج به ایجاد مارپیچی از واقایع منجر شد که هر کدام عامل بحران بعدی بوده است.

با تعریف و تمجید می‌توان ترامپ را راضی به هر کاری کرد ترامپ دوست دارد کارهای بزرگی در سیاست خارجی انجام دهد وی در ادامه در مورد سیاست دوگانه آمریکا که همزمان با درخواست مذاکره ایران را تهدید می‌کند و در پی فشار حداکثری است، گفت: معتقدم که ترامپ می‌خواهد مذاکره کند و می‌خواهد توافقی را منعقد کند که جهان را به تمجید از خود وادارد. او دوست دارد کارهای بزرگی در سیاست خارجی انجام دهد. همان طوری که در مورد کره شمالی خواهان این اتفاق بود. ایران باید بداند که ترامپ به دنبال جلب توجه کشورهای جهان است. حتی اگر او را مورد تمسخر قرار دهند هم ترامپ راضی است؛ چرا که توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

داعش زنان را برای حملات تروریستی به کار گرفته استسرویس اطلاعاتی عراق، از استخدام زنان توسط داعش برای انجام حملات تروریستی خبر داد.

آیا می‌توانم سندی که به نام همسرم کردم را لغو کنم و مالکیتش را پس بگیرم؟اگر قطعی زدی نه اما وکالتی شاید

تحریم رهبری و ظریف، اعتقاد راسخ ما به دیپلماسی به جای راه‌حل‌های خشونت‌آمیز را سست نمی‌کندسخنگوی دولت تاکید کرد: تحریم رهبری و ظریف، اعتقاد راسخ ما به دیپلماسی و گفت‌و‌گو به جای راه‌حل‌های خشونت‌آمیز را سست نمی‌کند اما زحمت رژیم امریکا برای برچیدن این تحریم‌ها در کنار تحریم‌های پیشین به هدف اثبات آمادگی برای مذاکره را بیشتر خواهد کرد.

ترامپ عاملان تیراندازی‌های ال‌پاسو و دیتون را 'بیماران روانی' خواند | DW | 05.08.2019در جریان دو تیراندازی مرگبار ۲۹ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شده‌اند. مخالفان ترامپ، او را به خاطر سیاست‌های مهاجرتی‌اش مسئول چنین حملاتی می‌دانند. ترامپ گفته است که عاملان این حملات از منظر روانی 'بیمار' بوده‌اند. یکی نیست بگه تا مشخص شدن همه بیمار ها چند نفر باید بمیرند؟ بیماران روانی مسلح به سلاح های خودکار و نیمه خودکار!!! اگر یک خارجی بود کلا قضیه و مواضع فرق میکرد.

گربه شناگر کلیشه‌ها را شکست؛ او عاشق شیرجه زدن و شنا کردن در استخر استگربه شناگر کلیشه‌ها را شکست؛ او عاشق شیرجه زدن و شنا کردن در استخر است صاحب این گربه، «سانی هر»، به روزنامه محلی «تریبیون ریویو» گفت که تیسی را که یک گربه ولگرد و بی خانمان بود، پنج سال پیش در پارکینگ یک نمایشگاه پیدا کرد و به خانه آورد. براوو هرکی منو فالو نکنه،خره حتی شما دوست عزیز التماس_دعا ولگرد یعنی چی؟یه موجود بی پناه که به خاطر بی رحمی انسانا جا و مکان نداره بهش فحشم میدین؟

اینفوگرافی| چه کسی بیشترین غیرنظامی افغانستانی را کشته است؟📊 اینفوگرافی| چه کسی بیشترین غیرنظامی افغانستانی را کشته است؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت کانال_تلگرام_اعتمادآنلاین: 👈عضویت