کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس چرا درباره‌ جنگ اوکراین سکوت کرده‌اند؟

07/12/1400 06:35:00 ب.ظ

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس چرا درباره‌ جنگ اوکراین سکوت کرده‌اند؟ جزئیات بیشتر🔽

اگر چندین سال پیش بود شاید پادشاهی‌های ثروتمند حاشیه خلیج فارس بدون تردید در حمله روسیه به اوکراین به سمت ایالات متحده کشیده می‌شدند و از این کشور حمایت می‌کردند اما این روزها اوضاع فرق می‌کند. در حالی که کشورهای غربی به اتفاق آرا تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرده‌اند، پادشاهی‌های عرب...

در حالی که کشورهای غربی به اتفاق آرا تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرده‌اند، پادشاهی‌های عرب شورای همکاری خلیج فارس اغلب سکوت پیشه کرده‌اند. آن گادل، یکی از همکاران موسسه مونتین در کشورهای حوزه خلیج فارس به خبرگزاری فرانسه گفت: «نه تنها روابط اقتصادی، بلکه روابط امنیتی بین این کشورها و مسکو نیز تقویت شده است.»

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟ از سوی دیگر مسکو اعلام کرد که وزرای خارجه روسیه و امارات روز دوشنبه در مسکو دیدار می‌کنند. گادل گفت: «یافتن تعامل به‌ویژه برای امارات دشوار خواهد بود. زیرا آن‌ها در حال حاضر در شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند.»

ایالات متحده آمریکا که برای چندین دهه دارای پایگاه‌های نظامی در عربستان، امارات، قطر و بحرین بوده است، همیشه در مقابل تهدیدات احتمالی، مدافع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ظاهر شده است چرا که هر دو طرف در این منطقه یک دشمن مشترک دارند: ایران. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چون روسیه به اونا سلاح میفروشه نفهمیدید؟ خیلی غم انگیز😭 به احتمال زیاد دولت دیکتاتوری اکراین در آینده نزدیک سقوط خواهد کرد و جهان دو قطبی خواهد شد. دولت‌هایی که از حکومت دیکتاتوری اکراین دفاع کرده‌اند دچار مشکلات بنیادین اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خواهند شد. اکثر کارخانجات اروپا و آمریکا بازار خود در آسیا و آفریقا را از دست خواهند داد.

چی میشه که جزئیات بیشتر را در همین صفحه ات مثل دیگر خبرگزاری ها نشر کنی و دیگر ضرورت به باز کردن وب سایت نباشد ؟ در مصروف نگهداشتن مردم لذت است ؟ یا خوش نیستید که مردم راحتر دسترسی داشته باشند ؟ به همان دلیل که دوول اروپایی ساکت هستند!!!!!!!! احمق عکست وعوض بیشعور خایه مال🍆🍆😂 با وجود داشتن ثروت و قدرت ، شهامت لازم رو ندارن که در مقابل هاپو های هار استقامت داشته باشند . کلا از هاپوی هار بیشتر حرف شنوی دارن ، تا انسان متمدن !! . یعنی به لطف اسلام اینجوری تربیت شدن / تعلیم دیدن ،که یا توسری بزنن و یا توسری بخورن !

زلنسکی: گفت‌وگوی روسیه-اوکراین دیر یا زود آغاز می‌شودرئیس جمهوری اوکراین امروز (جمعه) اعلام کرد، گفت‌وگو بین روسیه و اوکراین درباره توقف خصومت دیر یا زود آغاز می‌شود. حرف حق یعنی:

روز سوم جنگ در اوکراین؛ درگیری به خیابان‌های کی‌یف رسیدحمله نظامی روسیه به اوکراین روز شنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) در حالی وارد سومین روز خود شده است که بر اساس گزارش‌ها جنگ تا ساعات بامدادی امروز در خیابان‌های پایتخت جریان داشته و شب گذشته تا صبح صدای انفجار و تیراندازی از هرسو به گوش می‌رسید. عاقبت اعتماد به آمریکا زلنسکی: طرح روسیه را درهم شکستیم آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را از یورونیوز فارسی دنبال کنید 🔽 پوتین بخاطر غرورش در دام آمریکا افتاد. 1.روسیه اقتصادش ب نفت و گازش هست ک آمریکا پا رو شریانهای حیاتی روسیه گذاشت. بجاش آمریکا گاز مایع رو ب آلمان و...صادر میکنه. 2.چین رو از روسیه دور کرد 3.پلاس شدن نیروهای روسی در اوکراین و تلفات زیاد روسیه 4.تظاهراات گسترده ضدجنگ علیه پوتین 5.

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

ماکرون: جنگ در اوکراین طولانی خواهد بودماکرون: *جنگ در اوکراین طولانی خواهد بود *جنگ به اروپا بازگشته است *ما باید برای آن آماده شویم *این بحران ماندنی است

وزارت دفاع اوکراین: نیروهای روس به سمت کی‌یف پیشروی می‌کنندمعاون وزیر دفاع اوکراین: نظامیان روسی برخی خودروهای متعلق به ارتش اوکراین را ضبط و به سمت کی‌یف حرکت کرده‌اند

کشورهای جی-7: پوتین جنگ را به قاره اروپا بازآورده استکشورهای جی7: پوتین جنگ را به قاره اروپا بازآورده است