کشورهای غربی در بیانیه‌ای خواستار کاهش تنش‌ روسیه با اوکراین شدند

26/11/1400 10:22:00 ب.ظ

کشورهای غربی در بیانیه‌ای خواستار کاهش تنش‌ روسیه با اوکراین شدند العربيه_فارسى

کشورهای ایالات متحده آمریکا، آلمان، بریتانیا، فرانسه و ایتالیا در بیانیه‌ای مشترک از روسیه خواستند تنش‌های نظامی را در مرز با اوکراین کاهش دهد.این کشورها 15 فوریهٔ ,2022: 11:06 شب GST آدرس کپی شد این کشورها در بیانیه مشترک خود که شامگاه سه‌شنبه 15...

15 فوریهٔ ,2022: 11:06 شب GST آدرس کپی شد این کشورها در بیانیه مشترک خود که شامگاه سه‌شنبه 15 فوریه اعلام شد از روسیه خواستند ضمن کاهش تنش‌ها با اوکراین، گزینه دیپلماسی را در پیش گیرد. این پنج کشور غربی همچنین بر آمادگی خود برای پاسخ دادن به هر گونه اقدام نظامی مسکو علیه اوکراین تاکید کردند.

به رسمیت شناختن دونتسک و لوهانسک پیش از آن نیز اتحادیه اروپا سه‌شنبه دعوت مجلس دومای روسیه برای به رسمیت شناختن دو جمهوری دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را محکوم کرده بود. همچنین در واکنش به اظهارات روز سه‌شنبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که گفته بود می‌خواهیم موضوع پیوستن اوکراین به پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» را امروز و نه فردا حل کنیم، دولت اوکراین نیز اعلام کرد که تنها این کشور و ناتو هستند که می‌توانند درباره پیوستن یا نپیوستن کییف به این پیمان تصمیم‌گیری کنند.

از سویی و با شدت گرفتن تنش‌ها و نزدیک شدن به پیش‌بینی بایدن مبنی بر تهاجم روسیه به اوکراین در 16 فوریه، وزارت دفاع، نیروهای مسلح و بانک ذخایر ارزی اوکراین شامگاه سه‌شنبه هدف حملات سایبری قرار گرفتند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

لغو تدریجی تدابیر کرونایی در کشورهای عربلغو تدریجی تدابیر کرونایی در کشورهای عرب با افزایش میزان واکسیناسیون کرونایی برخی کشورهای عرب شامل کویت، بحرین، تونس، عمان، امارات متحده عربی و قطر سطح تدابیر کرونایی موجود را به تدریج کاهش می‌دهند.

کرونا در آلمان؛ روند کاهشی ابتلا و احتمال کاهش محدودیت‌ها | DW | 14.02.2022شاخص و روند ابتلا به کرونا در آلمان برای دومین روز کاهش یافته و احتمال دارد پاندمی به نقطه عطف جدیدی رسیده باشد. شورای کارشناسان دولت آلمان معتقد است احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی در هفته‌های آینده وجود دارد.

نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد🔺نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد ▪️نمایشگاهی در لندن قرار است تصاویر دیجیتالی شاهکارهای موجود در کلکسیون چهار موزه ایتالیایی، از جمله آثار استادان نقاشی رافائل و داوینچی، را به فروش بگذارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟

تظاهرات مسلمانان در سوئد در اعتراض به جداسازی کودکان از خانوادهخانواده‌های مسلمان در سوئد در اعتراض به گرفته شدن فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی این کشور تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی