کشمیر بزرگ‌ترین زندان دنیاست/ آمریکا در مذاکره با طالبان مانع تراشی کرد/ صلح ایران و عربستان با گفت‌وگو امکان‌پذیر است/مذاکره تنها راه‌حل بحران یمن

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

رئیس کمیته ویژه کشمیر سنای پاکستان در گفت‌وگو با ایلنا: کشمیر بزرگ‌ترین زندان دنیاست/ آمریکا در مذاکره با طالبان مانع تراشی کرد/ صلح ایران و عربستان با گفت‌وگو امکان‌پذیر است/مذاکره تنها راه‌حل بحران یمن

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پاکستان به عنوان همسایه شرقی ایران چند ماهی است که تحولات جدید را تجربه می‌کند. از یک سو درگیر پرونده کشمیر و منازعات همیشگی خود با هند است و از سوی دیگر چشمش به افغانستان است. افغانستانی که اسلام‌آباد در ادبیات سیاسی خودش آنجا را به عنوان عمق استراتژیک خود در نظر دارد و به دنبال آن است تا بتواند از نفوذِ (سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی) دهلی در کابل جلوگیری کند. به همین جهت در مذاکرات صلح با طالبان نقش مهمی را برای خود در نظر گرفته است.

دهلی‌نو اخیراً اعلام کرده خواهان مذاکره دوجانبه با پاکستان بر سر مسائل کشمیر است. نگاه اسلام‌آباد به این موضوع چگونه است؟حکومت هند هیچگاه به دنبال مذاکره و حل این مسئله نبوده، نیست و نخواهد بود. دهلی فقط با استفاده از توان نظامی به اشغال این منطقه پرداخته و هیچ‌ یک از کشورهای دنیا این اقدام را به رسمیت نمی‌شناسند.

اخیراً شاهد سفر عمران‌خان به عربستان سعودی بودیم که هدف از آن میانجیگری میان تهران و ریاض اعلام شده است. به عنوان یک سناتور، خروجی این رفت و آمدها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟عمران خان شخصاً آغازکننده این رفت و آمدها نبود، بلکه این مساله به درخواست مستقیم ترامپ و ملک‌سلمان برای میانجی‌گری میان تهران و ریاض انجام شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شجاعیان: استراماچونی با پیامک به من انگیزه می‌دهد / امیدوارم با قهرمانی هواداران را شاد کنیمهافبک استقلال پیش از عمل جراحی امروز از حمایت هواداران، بازیکنان و اعضای کادرفنی این تیم تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که بتواند قهرمانی استقلال را در پایان فصل مشاهده کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کنایه روحانی به 'مبارزه با فساد' قوه قضائیه در سفر به یزد | DW | 10.11.2019حسن روحانی دستگاه قضائی را متهم کرد که به فسادهای میلیون و میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند اما سراغ 'دانه درشت‌ها' نمی‌رود. در ابتدای سخنرانی او در یزد عده‌ای علیه دولت شعار دادند که روحانی گفت صدای آنها 'صدای مردم' نیست. حتما اینام خس و خاشاک بودن 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 روحانی شیاد دزد جنایت کار انتقاد ندارد چون جنایت کار ودزدان هوای هم را دارند نمایش برای توهم زدن وتورویابودن هست شعار مردم را هم پخش کنید که چه به روحانی دراین لحظه ها می گویند این عکس چرا گذاشتید شماها هم دوروی سکه شدید آخوندها شیطانهای بزرگ دنیا وتاریخند کسایی که میرن این آخوند کثافت روببینن اصلا جزء مردم نیستن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن 3 «تروریست» در پی حمله با 17 موشک به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراقوزارت دفاع عراق شامگاه جمعه 8 نوامبر، اعلام کرد که 17 موشک به نزدیکی یک پایگاه نظامی در شمال عراق که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خودروسازان با کسری قطعه خودروها را به بازار عرضه می‌کنندرئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان با اعتقاد بر اینکه شرکت‌های خودروساز عامل افزایش قیمت در بازار هستند، گفت: در حالی که شرکت‌های خودروساز با افزایش قیمت مانع ضرر خود می‌شوند، از سوی دیگر این شرکت‌ها در بازار آزاد تهران و دیگر شهرها دلال‌هایی دارند که از طریق آنها خودروهایشان را با قیمت بالا می‌فروشند. اگه يه رينگ و سنسور نميتونن توليد كنند گوه خوردن كه ميگن نيازى با خارج نداريم خیلی واضح است که دولت طرفداراین خودرو سازان دزد است وگرنه تا بحال خط تولیدشان را عوض کرده بودند و مثلا ماشین الات کشاورزی وراه سازی میساختند خط تولید را بمرور عوض کنند این دزدان بالفطره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کلیات طرح سرا با رأی اکثریت سه‌چهارم به تصویب رسیده استمولاوردی گفت: هر تغییری عده‌ای را نگران می‌کند، اما در نهایت مهم آن نتیجه‌ای است که به صورت اجماعی در جزئیات اجرای طرح حاصل می‌آید و البته مهم‌تر از آن حفظ انسجام و وفاق درونی جریان اصلاحات است که در حال حاضر بر هر اقدام دیگری برتری دارد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

درخواست اتحادیه آزاد کارگران ایران ازITUC : به برخورد امنیتی با فعالان کارگری اعتراض کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »