کشمکش دوباره در ایران برای ممنوع کردن آیفون

04/02/1401 12:35:00 ب.ظ

در چند سال اخیر در ایران بارها سعی شده وارادت آیفون ممنوع شود، اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است. اکنون تلاش‌های دوباره برای ممنوع کردن واردات آیفون به ایران در حال پیگیری است.

در چند سال اخیر در ایران بارها سعی شده وارادت آیفون ممنوع شود، اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است. اکنون تلاش‌های دوباره برای ممنوع کردن واردات آیفون به ایران در حال پیگیری است. نسخه چاپی در چند سال اخیر در ایران بارها سعی شده وارادت آیفون متوقف و ممنوع شود، اما تا کنون این...

نسخه چاپی در چند سال اخیر در ایران بارها سعی شده وارادت آیفون متوقف و ممنوع شود، اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است. با این حال تلاش‌های دوباره برای ممنوع کردن واردات آیفون به ایران در حال پیگیری است. با ادامه انتقادها از واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار، اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس وعده داده‌اند تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ واردات آیفون ممنوع شود.

البته در گذشته هم چنین رویکردی وجود داشته است. در تابستان ۱۳۹۹ خبر ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو منتشر شد که موجی از گرانی را در بازار تلفن همراه در ایران پدید آورد. در آن زمان گزارش شد که «گوشی‌های آیفون ۷۰ درصد افزایش قیمت داشت و گوشی آیفون ۱۱ پرومکس ۳۸ میلیون تومانی تنها طی سه روز به قیمت ۵۰ میلیون تومان رسید.»

در ادامه این موج، خبر ممنوعیت واردات آیفون منتشر شد که بازار را بیشتر ملتهب کرد و در نهایت، به دلیل برهم خوردن بازار و انتقادهای شدید و فشارهای دولت وقت، این طرح کنار گذاشته شد. واردات رسمی گوشی‌های «بالای ۶۰۰ دلار» به ایران ممنوع می‌شود headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بارش باران در نقاط مختلف کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق ایرانبارش باران در نقاط مختلف کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از تداوم فعالیت سامانه بارشی و ورود سامانه بارشی جدید به کشور همچنین خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

دور جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد برگزار شد؛ نشست وزرای خارجه «در آینده نزدیک»پایگاه خبری نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، روز شنبه، سوم اردیبهشت‌ماه، از برگزاری دور پنجم گفت‌وگوها میان نمایندگان تهران و ریاض در بغداد خبر داد.

قطع اینترنت و بازداشت‌ در ادامه سرکوب تجمعات اعتراضی معلمان در ایرانتجمع‌های فرهنگیان سراسر ایران که از روز پنج‌شنبه یکم اردیبهشت در اعتراض به شرایط ناگوار اقتصادی و اوضاع وخیم معیشتی و حقوق‌های این قشر از جامعه‌ در مقابل

ابلاغ ابراز همدردی رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه ایران به خانواده حوادث تروریستی اخیر در افغانستانمعاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با خانواده‌های حوادث تروریستی اخیر دیدار و پیام همدردی رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه را ابلاغ کرد. لطفا فاصله قانونی کنکور ارشد و رعایت کنید تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعويق_كنكور_ارشد_۱۴۰۱ ببخشید مگه ماههای قمری دائم تغییر نمی کنه؟؟ پس این سالروز شهادت ها و قتل ها و تولد های اشخاص مذهبی در واقع تاریخ اصلی شان نیست !! مثلاً عاشورا یکبار در تابستانه یکبار در زمستانه و... تاریخ اصلیِ واقعه کدام است !!؟؟

ایران می‌گوید مانع «جاده‌سازی بدون هماهنگی» طالبان در منطقه مرزی شده استپس از انتشار گزارش‌هایی درباره بسته‌شدن مرز ایران و افغانستان و درگیری نیروهای دو طرف، ایران طالبان را متهم به «جاده‌سازی بدون هماهنگی» کرده و می‌گوید مانع این اقدام شده است.

فرمانده هنگ مرزی تایباد: آرامش در مرزهای مشترک ایران و افغانستان برقرار استمرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی 'تایباد' گفت: با اشراف و تسلط اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانان غیور فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، آرامش در مرزهای مشترک ایران و افغانستان با نگاه صلح و دوستی برقرار است. ما اگر جنگی بین ایران و افغانستان دربگیره تل آویو را بجایش خواهیم زد این آتش ها از گور اونه که میخواهد جنگی علیه ایران بشه تا پالایشگاههای ایران را بزنه !! فقط نميدونم چرا مرز تأيباد رو بستن ، كاميونها تخليه شده از مرز