کشمکش بر سر مالکیت 'گنبد گیتی' در ایران - BBC News فارسی

08/05/1399 09:16 ب.ظ

کشمکش بر سر مالکیت 'گنبد گیتی' در ایران

رئیس ‌جمهوری ایران، گزارش‌ها درباره وقف بخشی از کوه دماوند را شایعه‌سازی دشمنان خوانده‌است. حسن روحانی گفته عجیب است که گوش شنوا برای به گفته او این شایعات بی‌اساس و بی‌ربط وجود دارد.

این در حالی است که بعضی از مقام‌های سازمان ثبت اسناد و اداره منابع طبیعی واگذاری بخشی از دماوند به سازمان اوقاف را تایید کرده‌اند. با این حال گزارش شده، نیمه شب سه شنبه، قسمتی از این زمین‌ها به دولت بازگردانده شده‌است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ادامه جنجال‌ها بر سر 'وقف' کوه دماوند؛ تکذیب اوقاف، شکایت سازمان محیط زیست - BBC News فارسیجنجالی که بعد از انتشار خبر وقف بخشی از کوه دماوند به راه افتاد همچنان ادامه دارد. بعد از اعتراضهای گسترده، سازمان اوقاف، واگذاری بخشی از قله کوه را تکذیب کرد.

ثبت بالاترین آمار روزانه جانباختگان کرونا در ایران؛ عزاداری‌های محرم برگزار می‌شوند - BBC News فارسیدر ایران وضعیت شیوع ویروس کرونا به نقطه بحرانی تازه‌ای رسیده‌است. وزارت بهداشت می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته دویست و سی و پنج نفر در اثر ابتلا به این ویروس درگذشته‌اند.

کیومرث ابوالملوکی که بود و چه کارنامه‌ای در ورزش ایران به جا گذاشت؟ - BBC News فارسیکیومرث ابوالملوکی از پیشگامان ورزش مدرن ایران در ۹۷ سالگی از دنیا رفت. او نخستین سرمربی ایرانی بود که تیم ملی کشتی آزاد را به مسابقات جهانی برد.

واکسن ایرانی کووید‌ـ‌۱۹، ادعایی بی‌شاهدوزیر بهداشت ایران گفته است واکسن کرونا مرحله آزمایش‌ روی حیوان را با‌موفقیت پشت‌ سر گذاشته و به‌زودی وارد فاز آزمایش بالینی می‌شود. اما جزئیات بیشتری درباره ساخت واکسن اعلام یا منتشر نشده و نحوه اعلام این خبر پرسش‌هایی بی‌پاسخ ایجاد کرده است. بیشتر بخو...

دیدگاه: خلیج فارس در کویر مرکزیدر دیدگاه بشنوید: خلیج_فارس در کویر مرکزی. 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد - BBC News فارسیمسکن باز هم گران شد. آمارهای وزارت راه و شهرسازی ایران نشان می‌دهد متوسط بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه به ۲۱ میلیون تومان رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از ماه قبل، و یک و نیم برابرِ تیر پارسال است.