کشمکش بروکسل با یکی از اعضا؛ کمیسیون اروپا به دنبال تعلیق بودجه اروپایی مجارستان است

27/06/1401 01:54 ب.ظ

بحث بر سر تعلیق بودجه اروپایی مجارستان در حالی به شورای اتحادیه اروپا کشیده می‌شود که بوداپست همچنان به دلیل نگرانی‌های بروکسل در زمینه رعایت حکومت قانون در مجارستان کمک مالی خود در چهارچوب طرح احیای اقتصادی اتحادیه اروپا را دریافت نکرده است. #EuropeNews

بحث بر سر تعلیق بودجه اروپایی مجارستان در حالی به شورای اتحادیه اروپا کشیده می‌شود که بوداپست همچنان به دلیل نگرانی‌های بروکسل در زمینه رعایت حکومت قانون در مجارستان کمک مالی خود در چهارچوب طرح احیای اقتصادی اتحادیه اروپا را دریافت نکرده است. #EuropeNews پیشنهاد کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه ارائه شده است.

یوهانس هان، کمیسر بودجه و اداری اتحادیه اروپا در نشستی خبری گفت: «مجارستان متعهد شده است تا تدابیر لازم برای اصلاح امور را اجرا کند و نتیجه را تا ۱۹ نوامبر به کمیسیون اطلاع دهد. ما شرایط را پس از آن بار دیگر ارزیابی می‌کنیم و براساس آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد.»

اتحادیه اروپا پیش از این در ماه آوریل برای اولین بار ساز و کاری را فعال کرده بود که می‌تواند به قطع بودجه اروپایی مجارستان بیانجامد. تصمیم نهایی در زمینه تعلیق کمک مالی به مجارستان با شورای اتحادیه اروپا خواهد بود که یک ماه برای تصمیم‌گیری در این زمینه مهلت دارد. این مهلت در صورت لزوم می‌تواند دو ماه بیشتر شود.

مجارستان برای دریافت بودجه از اتحادیه اروپا آژانس مبارزه با فساد تاسیس می‌کند دولت ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان پیش از این در واکنش به نگرانی‌های بروکسل در زمینه فساد مالی و استقلال قضایی در این کشور برنامه‌های خود را در این باره اعلام کرده بود. ایجاد «نهادی مستقل» برای مقابله با فساد مالی از جمله این برنامه‌ها است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جایگاه مبهم نهاد‌های زیر نظر خامنه‌ای در قانونفصلنامه«پژوهش‌های نوین حقوق اداری»در شماره تابستان خود،در تحقیقی به سراغ برخی‌ از نهاد‌ها رفته که یا خامنه‌ای آن‌ها را تاسیس کرده و یا زیر نظر او اداره می‌شود و از تراکم نهادهای قانون‌گذار خارج از قانون اساسی و تداخل آن‌ها انتقاد کرده است. گزارش beehnam

قاچاق مهاجر به اروپا با هواپیمای شخصی؛ ۵ متهم دستگیر شدندپلیس اروپا، «یوروپل» اعلام کرد که ۵ نفر به دلیل «قاچاق مهاجران به اروپا با استفاده از هواپیمای شخصی» بازداشت شدند. ،،، مهسا_امینی ، مهساامینی ، مهسا_امینی_کشته_شد

فشار بر رسانه‌ها و جاسوسی دولت‌ها از خبرنگاران؛ اتحادیه اروپا قانونی جدید تصویب می‌کندکمیسیون اروپا روز جمعه از پیش‌نویس قانونی برای حفاظت از تکثر و استقلال رسانه‌ها رونمایی کرد. این قانون در شرایطی استثنایی و در حالی قرار است به تصویب برسد که مساله آزادی بیان و رسانه‌ها در شماری از کشورهای اروپایی از جمله لهستان و مجارستان با تهدید جدی روبه‌رو است.

اتحادیه اروپا خواستار تشکیل دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به جنایات جنگی روسیه شدبه دنبال بازپس گیری شهر ایزیوم در شرق اوکراین از نیروهای روسی و پیدا‌شدن گور دسته‌جمعی در نزدیکی این شهر، ریاست کنونی اتحادیه اروپا خواستار برپایی دادگاه

وال‌استریت ژورنال: روسیه با پهپادهای ایرانی حملاتی در اوکراین انجام داده استروزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال»، در گزارشی به نقل از فرماندهان اوکراینی نوشت که روسیه موفق شده است با استفاده از پهپادهای انتحاری ایرانی، خسارات

وال‌استریت جورنال: روسیه با پهپادهای انتحاری ایرانی حملاتی در اوکراین انجام داده استروزنامه آمریکایی وال استریت جورنال روز شنبه در گزارشی نوشته است که روسیه با استفاده از پهپادهای شاهد ایران حملات «ویرانگری» را به اوکراین انجام داده است. مهسا_امینی Mahsa_Amini ترا خدا کوس نگید پهپاد ایرانی را من میشناسم کبریت بیخطره روس ها اینقدر عقب هستن؟که نمیتونن پهن باد درست کنن؟اصلان باور کردنی هست؟

کمیسیون اتحادیه اروپا روز یکشنبه پیشنهاد کرد که کمک مالی هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی بروکسل به مجارستان به دلیل «خطرات ناشی از فساد مالی» به حالت تعلیق درآید.

پیشنهاد کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه ارائه شده است. یوهانس هان، کمیسر بودجه و اداری اتحادیه اروپا در نشستی خبری گفت: «مجارستان متعهد شده است تا تدابیر لازم برای اصلاح امور را اجرا کند و نتیجه را تا ۱۹ نوامبر به کمیسیون اطلاع دهد. ما شرایط را پس از آن بار دیگر ارزیابی می‌کنیم و براساس آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد.»

اتحادیه اروپا پیش از این در ماه آوریل برای اولین بار ساز و کاری را فعال کرده بود که می‌تواند به قطع بودجه اروپایی مجارستان بیانجامد. تصمیم نهایی در زمینه تعلیق کمک مالی به مجارستان با شورای اتحادیه اروپا خواهد بود که یک ماه برای تصمیم‌گیری در این زمینه مهلت دارد. این مهلت در صورت لزوم می‌تواند دو ماه بیشتر شود.

مجارستان برای دریافت بودجه از اتحادیه اروپا آژانس مبارزه با فساد تاسیس می‌کند

دولت ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان پیش از این در واکنش به نگرانی‌های بروکسل در زمینه فساد مالی و استقلال قضایی در این کشور برنامه‌های خود را در این باره اعلام کرده بود. ایجاد «نهادی مستقل» برای مقابله با فساد مالی از جمله این برنامه‌ها است.

بحث بر سر تعلیق بودجه اروپایی مجارستان در حالی به شورای اتحادیه اروپا کشیده می‌شود که بوداپست همچنان به دلیل نگرانی‌های بروکسل در زمینه رعایت حکومت قانون در مجارستان کمک مالی خود در چهارچوب طرح احیای اقتصادی اتحادیه اروپا را دریافت نکرده است. این طرح پس از شیوع ویروس کرونا به تصویب رسید و مجارستان تنها کشوری است که هنوز سهم خود را دریافت نکرده است.