کشف ۹ میلیون قرص کاپتاگون جاسازی شده در درون پرتقال در بندر بیروت

09/10/1400 05:46 ب.ظ

کشف ۹ میلیون قرص کاپتاگون جاسازی شده در درون پرتقال در بندر بیروت جزئیات بیشتر🔽

رسانه‌های بین‌المللی بارها به همکاری‌های نزدیکان بشار اسد و حزب‌الله لبنان در تولید و صادرات مواد مخدر به کشورهای حاشیه خلیج فارس، منطقه مدیترانه و حتی شرق دور پرداخته و اعلام کرده‌اند که سوریه به جوانترین کشور تولیدکننده مواد مخدر در جهان تبدیل شده است. وی در یک نشست خبری گفت که ماموران اداره گمرک «نزدیک به ۹ میلیون قرص کاپتاگون» را کشف و ضبط کرده‌اند. یکی از مقامات گمرک لبنان نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که مقصد این محموله، کشور کویت بوده است.

قرص‌های کاپتاگون که نوعی آمفتامین دستکاری شده و اعتیادآور است، در کیسه‌های کوچک پیچیده و درون پوستۀ پرتقال‌های تقلبی پنهان شده بودند. لبنان اعلام کرد که تحقیقات برای شناسایی منشاء این محموله آغاز شده است.

پیش از این نهادها و رسانه‌های بین‌المللی بارها در گزارش‌های مفصلی به همکاری‌های نزدیکان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و حزب‌الله لبنان در تولید و صادرات مواد مخدر به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای منطقه مدیترانه حتی شرق دور پرداخته و اعلام کرده بودند که اکنون سوریه به جوانترین کشور تولید و صادرکننده مواد مخدر در جهان تبدیل شده است. headtopics.com

تبدیل سوریه به «مکزیک جهان عرب»؛ «همکاری اسد و حزب‌الله در تولید و صادرات مواد مخدر» لبنان به‌ تازگی و در پی انتقادات کشورهای حاشیه خلیج فارس به بیروت به دلیل عدم همکاری در مقابله با قاچاق مواد مخدر، تلاش‌های خود را برای خنثی کردن عملیات قاچاق کاپتاگون افزایش داده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اقدام بی‌سابقه سپاه پاسداران در حمله هوایی به مخالفان در داخل ایراندروغ_میگن_آمریکاست_دشمن_ما_همینجاست اینا شهروند معمولی بلوچ نبودن مزدوران عملیاتی وابسته سودی🇸🇦 بودن که همین چندروز پیش دو عضو سپاه رو ترور کردن و دیروز توسط سپاه قصاص صحرایی!! و در حمله پهپاد کشته شدن. بیش باد... از کی یک قاچاقچی مواد مخدر میشود مخالف جمهوری اسلامی؟! چرا به خودتان زحمت تحقیق نمیدهید؟ این از تریبون دادن به طالبان و این هم از فعال سیاسی نامیدن بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر سیستان و بلوچستان!

چهار متهم به نقض مقررات کووید در چین در انظار عمومی گردانده شدندهر کدام از این افراد توسط ۲ مامور پلیس گرفته شده بودند و دستشان از پشت بسته شده بود. آنها لباس سفید به تن داشتند و تابلویی با عکس و اسم به گردنشان آویخته شده بود.

آمار تازه ابتلا به اُمیکرون در ایران: ۴۳ مورد در ۱۲ استانهم‌زمان با روند صعودی آمار مبتلایان به اُمیکرون در ایران، شمار موارد مشکوک ابتلا به این سویه کرونا نیز در حال افزایش است.

ند پرایس: پیشرفت‌هایی در وین حاصل شده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین طی هفته‌ی اخیر حاصل شده است *هنوز برای گفتن این‌که پیشرفت در مذاکرات تا چه حد بنیادی است، زود است *ایران باید در زمینه برنامه هسته‌ایش خویشتن‌داری و در وین از خود فوریت نشان دهد

وزارت دفاع ایران می‌گوید سرانجام «موفق» به پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ «شده است»اما در همین روز خبرنگاران رسانه‌های حکومتی ایران نوشتند که پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ «باز هم موفق نبوده و محموله سرعت کافی را برای قرار گرفتن در مدار پیدا نکرده است.» سیمرغ با محتویاتش توی ماتحت خامنه‌ای

آیا صادرات کیوی به هند متوقف شده است؟آیا صادرات کیوی به هند متوقف شده؟ سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی: مدت کوتاهی است که صادرات کیوی به هند متوقف شده قرار است در این خصوص با طرف هندی وارد مذاکرات شویم تصور داریم که شاید این برگشت خوردن‌ها ناشی از شیطنت‌های برخی از کشورها باشد

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان روز چهارشنبه از توقیف یک محموله بزرگ ماده مخدر کاپتاگون در بندر بیروت خبر داد که در درون پرتقال جاسازی شده بودند و قرار بود به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس فرستاده شود.

وی در یک نشست خبری گفت که ماموران اداره گمرک «نزدیک به ۹ میلیون قرص کاپتاگون» را کشف و ضبط کرده‌اند.

یکی از مقامات گمرک لبنان نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که مقصد این محموله، کشور کویت بوده است.

قرص‌های کاپتاگون که نوعی آمفتامین دستکاری شده و اعتیادآور است، در کیسه‌های کوچک پیچیده و درون پوستۀ پرتقال‌های تقلبی پنهان شده بودند.

لبنان اعلام کرد که تحقیقات برای شناسایی منشاء این محموله آغاز شده است.

پیش از این نهادها و رسانه‌های بین‌المللی بارها در گزارش‌های مفصلی به همکاری‌های نزدیکان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و حزب‌الله لبنان در تولید و صادرات مواد مخدر به کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای منطقه مدیترانه حتی شرق دور پرداخته و اعلام کرده بودند که اکنون سوریه به جوانترین کشور تولید و صادرکننده مواد مخدر در جهان تبدیل شده است.

تبدیل سوریه به «مکزیک جهان عرب»؛ «همکاری اسد و حزب‌الله در تولید و صادرات مواد مخدر»

لبنان به‌ تازگی و در پی انتقادات کشورهای حاشیه خلیج فارس به بیروت به دلیل عدم همکاری در مقابله با قاچاق مواد مخدر، تلاش‌های خود را برای خنثی کردن عملیات قاچاق کاپتاگون افزایش داده است.

پیش از این در ۲۳ دسامبر پلیس دبی اعلام کرده بود که چهار شهروند یک کشور عربی را به دلیل تلاش برای قاچاق بیش از یک میلیون قرص کاپتاگون که در لیموهای تقلبی پنهان شده بودند، دستگیر کرده است.

عربستان سعودی نیز در ماه آوریل پس از توقیف بیش از پنج میلیون قرص کاپتاگون که در داخل یک محموله بزرگ انار پنهان شده بودند، واردات میوه و سبزیجات را از لبنان متوقف و بیروت را به بی‌عملی متهم کرد.