کشف اورانیوم در ایران هم‌زمان با سفر کرنل فروتا به تهران | DW | 08.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کرنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در دیدار با مقام‌های ایران تاکید کرد که وظیفه این نهاد راستی‌آزمایی است و رویکرد آن مستقلانه است. هم‌زمان رویترز از کشف اورانیوم در محلی در ایران خبر داده است.

روز یکشنبه ۱۷ شهریور کرنل فروتا، رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سفر به تهران با علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، دیدار کرد. این سفر همزمان است با سومین گام ایران در کاهش تعهدات برجامی خود.کرنل فروتا در دیدار با علی‌اکبر صالحی گفت که این سازمان مایل به ادامه همکاری با ایران است. او بر وظیفه راستی‌آزمایی اجرای برجام و در عین حال بر بی‌طرفی این نهاد تاکید کرد.

یکی از دیپلمات‌های مزبور به رویترز گفته است که اورانیوم یافت شده غنی‌‌سازی نشده بود. بنابر همین گزارش ایران هنوز توضیحی درباره علل وجود آثار اورانیوم در این محل نداده است. کشف آثار اورانیوم قبل از بازدید بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از این محل بوده است. رویترز نوشته است که آژانس از ماه آوریل بر این محل نظارت می‌کرده و نمونه‌هایی را از آنجا ارسال کرده بود.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سفر خود هم‌چنین با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی گفت‌وگو کرد. به گزارش ایرنا وزیر امورخارجه ایران در این دیدار «بر ضرورت رعایت اصول حرفه ای، حفظ محرمانگی و انجام وظایف آژانس بصورت بی‌طرفانه» تاکید کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرانسه: اقدامات هسته‌ای ایران «منفی» است؛ مسیر گفت‌وگو هنوز باز است🔺فرانسه: اقدامات هسته‌ای ایران «منفی» است؛ مسیر گفت‌وگو هنوز باز است ⚡️وزیر امور خارجه فرانسه روز یکشنبه ۱۷ شهریور ضمن «منفی» خواندن تصمیم ایران برای کاهش بیشتر تعهدات این کشور به برجام، تاکید کرد که راه گفت‌و‌گو هنوز باز است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تائید ارتش سایبری ایران در فضای مجازی؛ بسیج «هزار گردان سایبری» راه‌‌اندازی کرده استدر حالی که سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی گوناگون، از جمله گزارشگران بدون مرز، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از اصلی‌ترین حکومت‌های سرکوبگر آزادی بیان معرفی کرده‌اند، مقامات جمهوری اسلامی در اقد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران: آدریان دریا نفتش را فروخته و در سواحل مدیترانه استعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفت محموله نفتکش آدریان دریا ۱ در «سطح دریا» به فروش رفته و این کشتی «فعلا در سواحل مدیترانه» پهلو گرفته است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مجید گلپور: «شفاف سازی» مالی در ایران مهم ترین راه نجات برجام استاتحادیه اروپا آغاز گام سوم خروج از تعهدات برجامی ایران را خطرناک خوانده است یورونیوز در این زمینه با مجید گلپورمشاور اتحادیه اروپا و استاد دانشگاه گفتگو کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش تعهدات ایران موازنه در اجرای برجام استسخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به این که آمریکا از برجام خارج شد و طرف مقابل تعهدات خود را انجام نداد، نظام تصمیم گرفت کاهش تعهدات را برای موازنه در اجرای برجام انجام دهد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

از گزارشات در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیمآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: *ما از گزارشات امروز رسانه‌ها در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیم *بازرسان آژانس در ایران حضور دارند و هر گونه فعالیت مرتبط با این موضوع را به مقر این سازمان در وین گزارش خواهند داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »