کشف ابزارهای سنگی از انسان مدرن در شمال چین با قدمت ۴۰ هزار سال

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک تیم بین‌المللی از باستان‌شناسان به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد انسان‌های مدرن حدود ۴۰ هزار سال پیش در شمال چین حضور داشته‌اند. جزئیات بیشتر🔽

به گفته دانشمندان این انسان‌ها که در «شیامبی» در کنار رودخانه هولیو در شمال چین سکنی داشته‌اند، فرهنگ منحصربه‌فرد ابزارسازی سنگی را نیز در زمان خود توسعه داده‌اند. این فناوری که انقلابی در دنیای باستان محسوب می‌شد تنها حدود ۱۰ هزار سال بعد از این تاریخ به طور گسترده در میان انسان‌ها رواج یافت.

حفاری‌ها در ناحیه «شیامبی» از سال ۲۰۱۳ بدین سو ادامه داشته است و تیمی بین‌المللی متشکل از باستان‌شناسان موسسه ماکس پلانک آلمان و موسسه میراث باستانی استان هبی چین مشغول تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده از این مکان هستند. محققان می‌گویند در این مکان ۳۸۲ تیغه سنگی و استخوانی ریز پیدا کرده‌اند که در ابعادی کمتر از ۴ سانتی‌متر ساخته شده‌اند. این تیغه‌ها که به شکل عدد ۷ تراش داده شده‌اند احتمالا ساخته شده‌اند تا به یک دسته چسبانده شوند و نوعی ابزار دندانه‌دار ماقبل تاریخی را ایجاد کنند. از روی تجزیه و تحلیل قطعات به جا مانده گمان می‌رود که این ابزارها برای دباغی پوست، خراشیدن و سوراخ کردن اجسام سخت نظیر چوب و احتمالاً استفاده در فرآیند کشتار حیواناتی نظیر آهو و گوزن و عمل‌آوری گوشت آن‌ها استفاده می‌شده است.

پروفسور مایکل پتراگلیا از موسسه ماکس پلانک می‌گوید:«به نظر می‌رسد که این افراد خیلی جلوتر از زمان خود در حال توسعه صنایع بوده‌اند و کارهای بسیار پیچیده‌ای را انجام می‌داده‌اند تا گوشت یا گیاهان را فرآوری کنند یا شکار را بسیار کارآمدتر بکشند.»انواع ابزارهایی که با تیغه‌های سنگی ریز ساخته می‌شدند تنها ۲۹ هزار سال پیش به صنعت غالب در شرق آسیا تبدیل شدند.

دانشمندان احتمال می‌دهند که این صنعت با این قوم از بین رفته باشد و ۱۱ هزار سال بعد توسط جمعیت دیگری از نو اختراع شده باشد. کشف مجزای بقایای انسان مدرن مربوط به ۴۰ هزار سال پیش در غارهای تیانیوان و ژوکودیان در همان نزدیکی و همچنین یافته شدن بخشی از یک جمجمه متعلق به انسان مدرن در سالخیت مربوط به ۳۴ هزار سال پیش این فرضیه را تایید می‌کند که سازندگان شیامبی انسان‌های خردمند بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کمونیستی هم بودن ؟؟😁😁😁😁

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.