کشف آبجوسازی ۵ هزارساله با قابلیت تولید انبوه در مصر | DW | 15.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

باستان‌شناسان می‌گویند در جنوب مصر موفق شده‌اند، قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی را که تاکنون در جهان شناخته شده، کشف کنند. آبجوی تولیدی احتمالا در آیین‌هایی که در آرامگاه پادشاهان مصر برگزار می‌شد، مصرف می‌شده است.

باستان‌شناسان در جنوب مصر یک آبجوسازی ۵۰۰۰ ساله کشف کرده‌اند. بر پایه اطلاعات وزارت گردشگری تیمی از کارشناسان مصری و آمریکایی به هنگام حفاری آرامگاهی در آبیدوس در جنوب مصر تقریبا ۴۰ مخزن سفالی در دو ردیف یافته‌اند.مصطفی الوزیری سرپرست شواری عالی آثار باستانی مصر، می‌گوید که این آبجوسازی احتمالا مربوط به زمان نارمر، نخستین پادشاه دودمان مصر باستان است که بین سال‌های ۳۰۵۰-۳۱۵۰ پیش از میلاد مسیح فرمانروایی می‌کرد.

ابیدوس که این آبجوسازی در آن کشف شده، نام شهری در مصر باستان و از تاریخی‌ترین شهرهای مصر علیاست. این شهر در ۱۱ کیلومتری رود نیل قرار دارد. نام این شهر در نوشته‌های باستانی مصری به شکل ابدجو آمده که به معنای"تپه‌ی یادگاران" است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قدیمیترین آبجو را سومریان ساختند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف قدیمی‌ترین آبجوسازی جهان در مصر؛ حوضچه‌های تخمیر حدود ۵ هزار سال قدمت دارندباستان‌شناسان آمریکایی و مصری موفق شدند، قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی شناخته شدهٔ جهان را در یکی از شهرهای متعلق به مصر باستان کشف کنند. می نوش و گلی بچین ساقی چست که اندوه جهان به می فرو باید شست Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. پس بانو زلیخا آبشنگولی میزده گیر میداده به یوسف طفلی...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'کشف دلیل لخته‌شدن خون' واکسینه‌شدگان با آسترازنکا | DW | 19.03.2021پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی گرایفس‌والد آلمان می‌گویند دلیل لخته‌شدن خون در عروق مغزی افراد واکسینه‌شده با واکسن ضد کرونای آسترازنکا را دریافته‌اند. هنوز زود است که بگویید فهمیده اید. تند روی در این مورد جایز نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جزایر قناری اسپانیا؛ کارگاه تولید سلاح با چاپگر‌های سه‌بعدی کشف و برچیده شدپلیس اسپانیا در بیانیه‌ای تصریح کرد که چاپگرهای مورد استفاده در این کارگاه تنها ظرف دو دقیقه قادر به طراحی و ساخت سلاح‌های گرم هستند. omid_dana
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آژانس: ایران درباره کشف اورانیوم در سایت‌های اعلام‌نشده توضیح دهدآژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دوشنبه 19 آوریل 2021، با امید به این که تهران توضیحاتی را درباره منشاء درباره تحریم های بی رحمانه که باید جواب دهد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشف داروهای کرونایی قاچاق در سردشت توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)سربازان گمنام امام زمان (عج)در آذربایجان غربی داروهای کرونایی قاچاق را به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال کشف کردند. سرلاکه؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »