کشف آبجوسازی ۵ هزارساله با قابلیت تولید انبوه در مصر | DW | 15.02.2021

27/11/1399 01:58:00 ب.ظ

باستان‌شناسان می‌گویند در جنوب مصر موفق شده‌اند، قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی را که تاکنون در جهان شناخته شده، کشف کنند. آبجوی تولیدی احتمالا در آیین‌هایی که در آرامگاه پادشاهان مصر برگزار می‌شد، مصرف می‌شده است.

باستان‌شناسان می‌گویند در جنوب مصر موفق شده‌اند، قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی را که تاکنون در جهان شناخته شده، کشف کنند. آبجوی تولیدی احتمالا در آیین‌هایی که در آرامگاه پادشاهان مصر برگزار می‌شده، مصرف می‌شده است. این کوزه‌ها نشانه تولید انبوه آبجو در این منطقه هستند. نارمر توانست در آن سال‌ها دو پادشاهی مصر علیا و مصر سفلی را که به احتمال زیاد با هم در ستیز بوده‌اند، با هم متحد کرده و نخستین سلسله را پایه‌گذاری کند.

به گفته الوزیری این آبجوسازی از ۸ بخش بزرگ با امکانات تولیدی تشکیل شده بوده است. هر بخش شامل ۴۰ مخزن سفالی بوده است. به گفته وزیری به احتمال زیاد این آبجوسازی، اولین آبجوسازی با توان تولید بالا در جهان است.

به گفته پژوهشگران یک مورد استفاده آبجوی تولیدی احتمالا در"آیین‌های برگزار شده در آرامگاه پادشاهان مصر" بوده است. قدمت ۵ هزار ساله کشف قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی جهان در مصر باستان‌شناسان می‌گویند، این آبجوسازی از ۸ بخش بزرگ با امکانات تولیدی تشکیل شده بوده است. هر بخش شامل ۴۰ مخزن سفالی بوده است. headtopics.com

قدیمیترین آبجو را سومریان ساختند.

عملکرد درخور توجه کشف قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی جهان در مصر ماتیو آدامز از دانشگاه نیویورک و یکی از پژوهشگران این تیم حفاری و تحقیق از این نقطه حرکت می‌کند که این آبجوسازی قادر به تولید تقریبا ۲۲۴۰۰ لیتر آبجو به یکباره بوده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کشف قدیمی‌ترین آبجوسازی جهان در مصر؛ حوضچه‌های تخمیر حدود ۵ هزار سال قدمت دارندباستان‌شناسان آمریکایی و مصری موفق شدند، قدیمی‌ترین کارخانه آبجوسازی شناخته شدهٔ جهان را در یکی از شهرهای متعلق به مصر باستان کشف کنند. می نوش و گلی بچین ساقی چست که اندوه جهان به می فرو باید شست Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. پس بانو زلیخا آبشنگولی میزده گیر میداده به یوسف طفلی...

'کشف دلیل لخته‌شدن خون' واکسینه‌شدگان با آسترازنکا | DW | 19.03.2021پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی گرایفس‌والد آلمان می‌گویند دلیل لخته‌شدن خون در عروق مغزی افراد واکسینه‌شده با واکسن ضد کرونای آسترازنکا را دریافته‌اند. هنوز زود است که بگویید فهمیده اید. تند روی در این مورد جایز نیست.

جزایر قناری اسپانیا؛ کارگاه تولید سلاح با چاپگر‌های سه‌بعدی کشف و برچیده شدپلیس اسپانیا در بیانیه‌ای تصریح کرد که چاپگرهای مورد استفاده در این کارگاه تنها ظرف دو دقیقه قادر به طراحی و ساخت سلاح‌های گرم هستند. omid_dana

آژانس: ایران درباره کشف اورانیوم در سایت‌های اعلام‌نشده توضیح دهدآژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دوشنبه 19 آوریل 2021، با امید به این که تهران توضیحاتی را درباره منشاء درباره تحریم های بی رحمانه که باید جواب دهد

کشف داروهای کرونایی قاچاق در سردشت توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)سربازان گمنام امام زمان (عج)در آذربایجان غربی داروهای کرونایی قاچاق را به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال کشف کردند. سرلاکه؟؟