کشف دایناسوری با چنگال‌های به شکل چاقو در ژاپن

31/03/1401 05:00:00 ق.ظ

دانشمندان اخیرا در ژاپن بقایای دایناسوری را پیدا کردند که سه انگشت دراز چاقومانند داشت، اما گیاهخوار بود و از آنها برای بریدن علف و شاخه درخت استفاده

دانشمندان اخیرا در ژاپن بقایای دایناسوری را پیدا کردند که سه انگشت دراز چاقومانند داشت، اما گیاهخوار بود و از آنها برای بریدن علف و شاخه درخت استفاده دایناسور تازه‌کشف‌شده متعلق به خانواده «تریزینوسور»ها است، که موجودات دوپای سه‌انگشتی عمدتاً گیاهخواری بودند که در دوره کرتاسه، بین 145 تا 66 میلیون سال پیش زندگی می‌کردند.

Advertisement پژوهشگران اخیراً تازه‌ترین فسیل ترریزینوسور را در ژاپن پیدا کردند. این نمونه در ناکاگاوا، ناحیه‌ای در هوکایدو واقع در شمالی‌ترین جزایر اصلی ژاپن، محلی که به خاطر ذخایر فسیلی غنی‌اش مشهور است، در یک قالب بتنی پیدا شد.

دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل فسیل به این نتیجه رسیدند که متعلق به تریزینوسوری است که حدود 80 تا 82 میلیون سال پیش می‌زیسته است. استخوان دست فسیل‌شده آن زمانی پنجه شمشیرمانند دایناسور را در خود جای داده بود که کارکردش بریدن گیاهان برای تغذیه جانور بود.

پژوهشگران همچنین نتیجه گرفتند که این دایناسور یک نمونه پیشرفته از گونه خود بوده است، زیرا دست‌هایش برای تهیه مواد غذایی کارکرد تخصصی پیدا کرده بودند. این نشان می‌دهد که تریزینوسور مذکور یک نمونه تکامل‌یافته از گونه خود است، چرا که گونه‌های اولیه آن دارای چاقوهای دراز برای کار تخصصی نبودند. headtopics.com

با شواهدی که در حال حاضر درباره این جانور ماقبل تاریخ در اختیار دانشمندان وجود دارد، آنها هنوز نمی‌توانند مشخصات دقیق آن را اعلام کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

بازداشت ۱۲۰ گردشگر در نکا به جرم رقص مختلط و کشف حجابرییس کل دادگستری مازندران از بازداشت ۱۲۰ عضو یک تور گردشگری در جنگل‌های نکا خبر داد و اتهام آن‌ها را شُرب خَمر، روابط نامشروع، رقص مختلط و کشف حجاب اعلام کرد. اخبار_ایران کاشکی هشتگ مربوط رو هم می‌زدید فم_تریپ Iran Iran_in_reality This is Iran in reality!

حضور صیادان خارجی در سواحل ایران تصادفی است/ افزایش روزانه صیادان غیرمجاز در کشورمعاونت صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات گفت: صید ترال از سوی سازمان شیلات و قوه قضائیه ممنوع اعلام شده است اما برخی مقام‌های استانی نسبت به مبارزه با صید ترال مقاومت می‌کنند چراکه بحث معیشت صیادان مطرح است.

رگبار باران در نقاط مختلف کشور/ تجربه دمای ۵۰ درجه در اهوازگرما و دمای ۵۰ درجه در اهواز رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار باران در نقاط مختلف کشور، استمرار خیزش گرد و خاک در نوار شرقی و تجربه دمای ۵۰ درجه سانتیگراد در اهواز خبر داد.

تعیین سقف افزایش اجاره‌بهاء در دولت/ تصویب طرح دو فوریتی در مجلسدر نشست شب گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مقرر شد برای مدیریت بخش مسکن، تصویب طرح دو فوریتی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و دولت نیز سقف افزایش سالیانه اجاره‌بها را که قبلا به تصویب رسانده، در تهران ۲۵ درصد و در سایر شهرها 20 درصد اجرایی کند. خب احمقا ضمانت اجراییش چیه ؟ 😄 درسته، باشه، همین این قانون دقیق و زیبا رو پرینت رنگی بگیر رو A3، لول کن بکن تو کونت. گه‌خوری ارتقا یافته از نوع مدارس دولتی حق ندارند از دانش‌آموزان وجهی دریافت کنند!

وقوع «آتش‌سوزی عمدی» در منطقه ویژه انرژی پارس در عسلویهبخشی از ساختمان سازمان منطقه ویژه انرژی پارس در عسلویه شامگاه شنبه، ۲۸ خرداد از سوی «افراد ناشناس» آتش زده شد. لباس شخصی ها بودن!

وقوع آتش‌سوزی در ساختمان "لیدوما" در تهران- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimآتش سوزی ساختمان لیدوما در میدان صنعت شهرک قدس سخنگوی سازمان اورژانس: تاکنون دو آمبولانس به محل حادثه اعزام شده، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در حال اعزام به محل حادثه است ساختمان در حال تخلیه است و حادثه تا این لحظه مصدومی نداشته است 🎥 هم اکنون آتش سوزی ساختمان لیدوما در میدان صنعت شهرک قدس سخنگوی سازمان اورژانس از مردم درخواست کرد از حضور در محل حادثه خودداری کنند‌ کشوریکی یکی داره ویران میشه سراخوندها سلامت اصلا نباشه کشوری بنام ایران شماکه ایرانی نیستین چه فرقی بحالتان میکند !!!افسوس افسوس