کشف فسیل یک پنگوئن غول‌پیکر در نیوزیلند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ولینگتون/خبرگزاری آناتولی دانشمندان فسیل متعلق به نوعی پنگوئن را در نیوزیلند کشف کرده اند که قدش 160 سانتی‌متر و وزن آن 80 کیلوگرم بوده است. استخوان این فسیل 1.

5 سال پیش در نزدیکی شهر کریست‌چرچ کشف شده است. این پنگوئن 60 میلیون سال پیش می‌زیسته و نسل آن منقرض شده است.دانشمندان می‌گویند این پنگوئن از 65 میلیون تا 23 میلیون سال پیش که نیوزیلند و استرالیا به قطب جنوب متصل بودند زندگی می‌کرده است.

هم اکنون پنگوئن های امپراطور بزرگ ترین نوع پنگوئن هستند که قد آنها به 120 سانتی‌متر و وزن‌شان به حدود 20 تا 25 کیلوگرم می‌رسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف 300 تن مواد مخدر طی چهار ماه گذشته در کشوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این‌که طی چهار ماه گذشته حدود 300 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است، گفت: میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته هفت درصد در کشور افزایش یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تخلیه منطقه‌ای در شمال روسیه به دلیل تشعشعات اتمی ناشی از آزمایش ناموفق موشکیبه دلیل انفجار هنگام آزمایش یک موشک، مقامات روسیه از ساکنان روستای نیونوکسا در استان اوبلاست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دستگیری یک جوان سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری در دانمارکپلیس دانمارک چهارشنبه 14 اوت 2019، از بازداشت یک جوان 22 ساله سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه یک پایگاه نظامی جدید در قطر می‌سازدیک روزنامه نزدیک به دولت ترکیه گزارش کرد که دولت این کشور از ساخت یک پایگاه نظامی جدید در قطر خبر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مدارس طبیعت؛ قربانی جدید محیط‌زیستیعیسی_کلانتری، رییس سازمان_حفاظت_محیط زیست، درباره تعطیلی مدارس_طبیعت در ایران، اعلام کرد که آن‌ها مجوز قانونی نداشتند و همچنین مطابق فتوای مراجع، غیرشرعی اعلام شد‌ه‌اند. ماجرای تعطیلی‌ این مدارس چه بود و از کجا آغاز شد؟ محیط_زیست
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

یک جوان سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری در دانمارک بازداشت شد♦️یک جوان سوئدی به اتهام دست داشتن در انفجاری در دانمارک بازداشت شد ⚡️پلیس دانمارک اعلام کرد که یک جوان سوئدی را به اتهام دست داشتن در انفجار هفته گذشته یک ساختمان متعلق به اداره مالیات این کشور بازداشت کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »