کشف یک ضیافتگاه ۲۰۰۰ ساله در دل اورشلیم | DW | 09.07.2021

18/04/1400 05:21:00 ب.ظ

باستان‌شناسان در نزدیکی کوه معبد در اورشلیم (بیت‌المقدس) یک سالن ضیافت بزرگ را از دل خاک بیرون کشیده‌اند. این سالن که محل برگزاری اجتماعات نخبگان محلی بود از یک شبکه مبتکرانه آبرسانی و چند حمام برخوردار بود.

باستان‌شناسان در نزدیکی کوه معبد در اورشلیم (بیت‌المقدس) یک سالن ضیافت بزرگ را از دل خاک بیرون کشیده‌اند. این سالن که محل برگزاری اجتماعات نخبگان محلی بود از یک شبکه مبتکرانه آبرسانی و چند حمام برخوردار بود. شلومیت وکسلر، باستان‌شناس ارشد اداره آثار باستانی اسرائيل می‌گوید: «این یکی از باشکوه‌ترین بناهای عمومی است که ما از دوران معبد دوم می‌شناسیم.

» کوه معبد یا حرم شریف که در قرن ششم پیش از میلاد ساخته شد، در زمان پادشاهی هرودس بازسازی و در سال ۷۰ میلادی توسط نیروهای روم تخریب شد. از این مکان اکنون تنها دیوار ندبه باقی مانده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شلومیت وکسلر، باستان‌شناس ارشد اداره آثار باستانی اسرائيل می‌گوید، این سالن در زمان تخریب معبد چند بخش مختلف داشت. یکی از این بخش‌ها شامل حمام‌هایی بود که در آن تشریفات آیینی خاصی اجرا می‌شد.

تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد headtopics.com

این بناها به امپراتوری رم باستان مربوط می‌شود، به ادیان ابراهیمی ارتباطی ندارد!

تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد تصاویر بزمگاهی که بعد از ۲۰۰۰ سال از زیر خاک بیرون آمد

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مقام‌های دبی: آتش‌سوزی کشتی در بندر جبل علی، حادثه و ناشی از انفجار یک کانتینر بودیک کشتی حین پهلو گرفتن در بندر جبل علی شامگاه چهارشنبه در اثر انفجار یکی از کانتینرهایش دچار آتش‌سوزی شد. مقام‌های دبی آتش‌سوزی این کشتی را «حادثه‌ای» ناشی از انفجار یکی از کانتینرهای روی کشتی توصیف کردند و گفتند این آتش‌سوزی مصدومی نداشته و مهار شده است.

تیراندازی به یک کولبر از فاصله ۵ متری در بانه

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

یک قاضی در تگزاس مسئولیت عمده تیراندازی مرگبار در یک کلیسا را متوجه نیروی هوایی آمریکا دانست🔺یک قاضی در تگزاس مسئولیت عمده تیراندازی مرگبار در یک کلیسا را متوجه نیروی هوایی آمریکا دانست ▪️به گفته قاضی، نیروی هوایی آمریکا به دلیل قصور در ثبت سوابق جنایی این فرد در یک سیستم اطلاعات فدرال که هنگام فروش اسلحه مورد بررسی قرار می‌گیرد، مسئول است. تمام بدبختی هائیکه درجهان کشور های فقیر واسلام دچارمیشوند پروژه های غربی ها بخصوص امریکاست.

بحران خاموشی در ایران؛ روحانی از مردم عذرخواهی کرداستمرار قطعی برق در مناطق مختلف ایران، باعث شد تا گروهی از مردم دوشنبه شب به خیابان‌ها بیایند و در مقابل نهادهای دولتی شعارهای ضد حکومتی سر دهند. تاسف بدرد ما کشاورزان نمی خورد ریس جمهور خسارتی که در قطعی برق به ما وارد شده جبران کنه تاسف برای کشاورز پمپ سوخته رادوست نمی کند صدملیون خسارت وارده جبران کن آقای رئیس جمهور محترم ما گریه نمی خواهیم پول برای تامین خسارت می‌خواهیم اگر راستگو هستی درآخر وقتت کاری برامون بکن