کشف گورستان کودکان مومیایی‌شده

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

گروهی از کارگران هنگام لوله‌کشی گاز، بقایای گورستان کودکان مومیایی‌شده هزارساله را در کشور پرو کشف کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، باستان‌شناسان در کشور «پرو» موفق شدند یک گورستان تقریبا یک‌هزارساله را، شامل بقایای چندین کودک و نوزاد، کشف کنند. در مجموع شش پیکر از جمله دو نوزاد و چهار خردسال در این گورستان کشف شده‌اند که هنوز روند بررسی‌ و تحقیقات روی آن‌ها به پایان نرسیده است.

پس از اینکه گروهی از کارگران در جریان لوله‌کشی گاز شواهدی از وجود این گورستان پیدا کردند، باستان‌شناسان کاوش در این محوطه واقع در «لیما» را آغاز کردند. این اکتشاف که در سپتامبر سال جاری میلادی صورت گرفته است، علاوه‌بر اجساد، چندین ظرف سرامیکی سالم را نیز شامل می‌شود. به گفته باستان‌شناسان، این اجساد درحالی کشف شده بودند که در پارچه پیچیده شده و به همراه اشیاء مختلفی از جمله ظروف و ابزارهای چوبی دفن شده بودند.اشیائی که در کنار این اجساد کشف شده است، نگاهی اجمالی به زندگی و سنت‌های بستگان افراد متوفی را نشان می‌دهد و اطلاعات بیشتری درباره روش‌های خاکسپاری آن دوره از تاریخ ارائه می‌کند.

پس از مرحله اولیه کاوش، اجساد کشف‌شده مورد بررسی‌های علمی گسترده قرار خواهند گرفت تا علت درگذشت آن‌ها مشخص شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بزرگترین گورستان دوران باستان در نوار غزه کشف شدکارگران فلسطینی در نوار غزه ده‌ها گور با دو تابوت سربی در یک گورستان متعلق به دوران رومیان که حدود دو هزار سال قدمت دارد کشف کرده‌اند که باستان‌شناسان آن را بزرگترین گورستان کشف‌شده در غزه توصیف می‌کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بهترین میان‌وعده‌های غذایی برای دانش‌آموزان / تنظیم ساعت خواب، موثر در تنظیم هورمون رشدمتخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: به کودکان خود قبل از ورود به مدرسه درباره انتخاب‌های غذایی سالم و مناسب آموزش دهید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موفقیت ابتدایی دانش‌آموز با پدر تضمین می‌شود؟بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه لیدز انگلستان، موفقیت کودکان در مدرسه ابتدایی می‌تواند تا حد زیادی تحت تاثیر پدرانشان باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس: در «لایحه حجاب و عفاف» بندهایی برای مجازات کودکان و نوجوانان وجود داردرئیس فراکسیون مستقلین می‌گوید با این‌که‌درمتن نهایی «لایحه حجاب» تغییراتی اعمال شده‌ است، اما کماکان بندهای مربوط به برخورد و مجازات کودکان و نوجوانان در این لایحه وجود دارد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بازگرداندن ۲۷ درصد دبستانی‌های بازمانده از تحصیل به مدرسهمعاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش، اعلام کرد که ۲۷ درصد از کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس بازگردانده شده‌اند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »