کشف وضبط 412 دستگاه استخراج بیت کوین در استان فارس/ ارزهای دیجیتال در آستانه قانونی شدن/ نقـش مهـم ارزهای دیجیتال دراشـتغالزایى جوانان

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 53%

ارز دیجیتال «بیت کویــن» در کشور به محــل نــزاع تبدیل شده است؛ برخى مقام هــاى دولتى و نمایندگان مجلس آن را ابزارى براى دور زدن تحریم هــا مى داننــد و برخی دیگر معتقدند که سرمایه‌های کشور با استخراج آن به هدر می رود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا ، طی یک هفته گذشته در استان فارس دستگاه‌های استخراج بیت کوین یکی پس از دیگری ضبط شده‌اند؛ در همین بازه زمانی ۲۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال در ۱۰ انبار در شیراز ، ۷۵ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۱۱ میلیارد ریال در بازرسی از ۲ شرکت در شهرستان فسا و در یک عملیات ضربتی نیز از 4 شرکت در سپیدان120 دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش 4 میلیارد ریال کشف شد.

31 تیرماه جلسه کمیسیون اقتصادی با موضوع بررسی رمز ارزها برگزارشد و به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد تا بانک مرکزی ظرف ۳ ماه مقدمات استخراج ارزهای دیجیتال در کشور را فراهم کند. رئیس خانه صمت اســتان فارس درباره استخراج رمز ارزها در کشور و استان فارس می‌گوید: در شــرایطى که کشــور در نقل و انتقال پــول کاغذى و حواله‌اى با مشــکلات عدیده اى مواجه شــده اســت، بنابراین نقل و انتقال الکترونیکى می‌تواند تنها راه نجات کشور در این بخش محسوب شود.

شرفى با بیان اینکه در حال حاضر اعمال تحریم‌ها ســبب شــده که نقل و انتقالات و روزنه‌هاى بانکى به روى ما و فعالان اقتصادى مسدود شود، می‌گوید: شاید استخراج بیت کوین باعث افزایش مصرف برق شود، اما نبایــد فراموش کرد که در جنگ اقتصادى توجه به این مهم امرى ضرورى و مهم است. جمــال رازقى در گفــت و گو با «ایلنا» با بیان اینکه نباید با برق سوبســید دار دلار استخراج کرد، ادامه می‌دهد: تشــویق مردم و بخش خصوصى به استخراج بیت‌کوین و در اختیار گذاشتن برق با قیمت مناســب به فعالان این بخش، مى‌تواند ســبب رونق اقتصاد اســتان شود.

فــرج االله رجبى در گفت و گو با «ایلنا» و با بیان اینکه ایجاد قانون در این بخش مى تواند مسیر فعالان را هموارتر کند، ادامه می دهد: ســاماندهى این بخش توسط دولت مى‌تواند ســبب توســعه در اقتصاد کشور شــود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۸۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قم توقیف شد- فرمانده انتظامی قم: ۸۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت‌کوین به ارزش بیش از ۵۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال در این استان توقیف شد. - مدیر روابط عمومی شرکت برق قم: ۳۰۰ دستگاه ماینر در شهرک شکوهیه قم ضبط شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آیین‌نامه اجرایی «بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی» تصویب شد/ موافقت با استخراج فرآورده های پردازشی رمزنگاری شدههیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، با استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد. گور پدرت. مقابل قانون ضد مردم می‌ایستیم. مقابل دولت فاسد و مجلس دزد و سازمان شبه نظامی خامنه‌ای می‌ایستیم. مقابل ویران‌گران ایران و ستم‌گرها و بی‌لیاقت‌های وقیح و پررو می‌ایستیم. از جیب مردم و اقتصاد ایران حراست می‌کنیم. مقابل همه‌ی سازمان ها و وزارت خانه های خودفروخته می‌ایستیم. کی بشه بخواین گندش رو جمع کنین ... بیت_کوین
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

سه کشته در تیراندازی فستیوال غذا در کالیفرنیادر تیراندازی صورت گرفته در فستیوال غذا در کالیفرنیای آمریکا تاکنون حداقل سه نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شده‌اند. پلیس اعلام کرده که یکی از عاملان مسلح تا این لحظه توسط پلیس کشته شده است. کشتن بخشی ازنمایش فستیوالهاشده گویا عنقریب است که درندگان وچرندگان ولایی بیان زیراین پست وسعی درموجه جلوه دادن کشتارمردم ایران توسط رژیم غاصب اخوندی کنند. اگر این کشتار در ایران اتفاق اُفتاده بود ، پیرتروریستهای کمپ تیرانا و bbcو العربیه چه ها که نمیگفتند؟ آمریکایی وحشی غیرمتمدن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خزانه‌داری آمریکا این هفته در چین در مذاکرات تجاری شرکت می‌کندوزیر خزانه‌داری آمریکا این هفته در چین در مذاکرات تجاری شرکت می‌کند منوشن پیشتر به شبکه خبری «سی ان بی سی» گفت او و مقام های چینی مسائل بسیاری را به بحث خواهند گذاشت. او بعدتر در کاخ سفید اذعان کرد که انتظار ندارد تمام این مسائل حل شود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرگ ده‌ها نفر در حمله به یک مراسم سوگواری در نیجریهحداقل ۶۵ نفر در یک مراسم سوگواری در استان بورنو در شمال شرقی نیجریه در تیراندازی افراد مظنون به عضویت در بوکو حرام کشته شده اند. محمد بولاما از مقام های محلی گفت که به گمان او تازه ترین حمله به تلافی مرگ ۱۱ عضو بوکو حرام به دست همین روستاییان که دو هفته پیش روی داد انجام می شود. بوکو حرام یک گروه منافق وابسته به دبل او متعلق به سازمان های جاسوسی است که احتمالاسپاه قدس آخوندی هم آبشخوری در آنجا داشته باشد با افتخار میگم همه دنیا بدونن ، ما هم بوکوحرام داریم تو این 😎! آقا و دارو دستش هم بوکو حرامن ، هم حرام بوکو ! اینها پیشرفته ترن😎🤤 شك ندارم رد اين بوكوحرام رو هم بگيريد به حراميان حاكم در ايران ميرسيد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی از بروز خشونت های تازه در آمازون در پی قتل یکی از بومیانمقام ها می گویند معدنچیان به شدت مسلح طلا با یورش به یک سکونتگاه بومیان در نقطه ای دورافتاده در شمال برزیل یکی از رهبران این گروه را به ضرب چاقو به قتل رسانده اند. به نظر می رسد این گزارش رسانه ضد بشری بی بی سی هم بیشتر سعی کرده تا رئیس جمهور برزیل را که نظراتش از نظرات بی بی سی فاصله دارد را تخریب کند.هر خواننده دقیقی، در خصوص مقالات و‌ گزارشات این رسانه کثیف،می تواند بفهمد که بی بی سی،تلاشی جز انحراف افکار عمومی ندارد. خدا خیرتون بده ..... بچسبید به همون بومیان آمازون و دست از سر کچل ایران بردارید. AyatollahBBC اینها بدون حکومت یک زندگی طبیعی و انسانی دارند با درد و رنج های خود می سازند ، کاش همانگونه رهایشان کنند!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »