کشتی خیریه اسپانیایی ۷۳ پناهجو را در آبهای مدیترانه نجات داد

30/08/1398 07:43 ب.ظ

کشتی خیریه اسپانیایی ۷۳ پناهجو را در آبهای مدیترانه نجات داد این گزارش را بخوانید 🔽

کاپیتان کشتی نجات «اوپن آرمز» می گویند نزدیک ترین بندر به کشتی ایتالیاست و آنها منتظرند ببینند آیا مقامات ایتالیایی به آنها اجازه پهلو گرفتند می دهند. این پناهجویان که سوار بر قایقی بادی از لیبی عازم اروپا شده بودند نهایتا بوسیله کشتی نجات «اوپن آرمز» Open Arms نجات داده شدند. یکی از مهاجران نجات یافته جوانی اهل نیجر است که از زخم‌های ناشی از اصابت گلوله رنج می برد.

او گفته است که در اوایل نوامبر در بازداشتگاهی در لیبی تیر خورده است.

ناخدای کشتی نجات «اوپن آرمز» می گوید نزدیک ترین بندر به کشتی ایتالیاست و آنها منتظرند ببینند آیا مقامات ایتالیایی به آنها اجازه پهلو گرفتن می دهند یا نه. فعالان و گردانندگان این کشتی که به سازمانی غیر دولتی وابسته است مدتها با دولت ایتالیا تنش داشتند و بیش از ۱۰۰ مهاجری که در این کشتی بودند با شرایط وخیمی مواجه شدند. در پایان این ماجرا دادگاهی در ایتالیا به مقامات دولتی دستور داد تا به این کشتی اجازه دهند در بندر پهلو بگیرد.

به گزارش سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۹ بیش از یکهزار مهاجر در مسیر سفرشان از شمال آفریقا به اروپا در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

حوثی‌های یمن سه کشتی توقیف شدۀ کره جنوبی و عربستان را آزاد کردندوزیر خارجه دولت خودخوانده حوثی‌ها در پیامی توییتری اعلام کرد که آزادی این کشتی‌ها نتیجۀ روابط دوستانۀ سئول و صنعا بوده است.

مقدماتی جام جهانی؛ افغانستان در برابر قهرمان آسیا فرصت شگفتی را از دست دادتیم ملی فوتبال افغانستان در آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا با نتیجه خفیف یک بر صفر در مقابل قطر، قهرمان آسیا باخت. تیم انوش دستگیر در نیمه اول صاحب یک ضربه پنالتی هم شد، اما این پنالتی توسط عمران حیدری خراب شد تا افغانستان شانس برتری مقابل حریفش را از دست بدهد.

کاریکاتور/ آمریکای هیزم‌کش، آتش‌بیار آشوب و حامی فتنهکاریکاتور/ آمریکای هیزم‌کش، آتش‌بیار آشوب و حامی فتنه حمایت واشنگتن از اغتشاشات در ایران/ واشنگتن قویاً از اغتشاشات و آشوب‌ها در این کشور حمایت می‌کند

اینفوگرافیک/ همه چیز درباره سهمیه بندی بنزیناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

کاریکاتور/ آتش‌زدن بیت‌المال کار عده‌ای اشرار، مزدور و جیره‌خوار دشمنان خارجی بودکاریکاتور/ آتش‌زدن بیت‌المال کار عده‌ای اشرار، مزدور و جیره‌خوار دشمنان خارجی بود اغتشاشات

راهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیرازراهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیراز اغتشاشات

حدود ۷۳ پناهجو از جمه ۲ کودک زیر ۵ سال اواخر روز چهارشنبه بوسیله یک کشتی خیریه اسپانیایی از آبهای مدیترانه نجات داده شدند. این پناهجویان که اکثرا از سرمازدگی و سوختگی بر اثر تابش خورشید رنج می بردند به مدت ۲۴ ساعت در دریا سرگردان بودند.

این پناهجویان که سوار بر قایقی بادی از لیبی عازم اروپا شده بودند نهایتا بوسیله کشتی نجات «اوپن آرمز» Open Arms نجات داده شدند.

یکی از مهاجران نجات یافته جوانی اهل نیجر است که از زخم‌های ناشی از اصابت گلوله رنج می برد. او گفته است که در اوایل نوامبر در بازداشتگاهی در لیبی تیر خورده است.

ناخدای کشتی نجات «اوپن آرمز» می گوید نزدیک ترین بندر به کشتی ایتالیاست و آنها منتظرند ببینند آیا مقامات ایتالیایی به آنها اجازه پهلو گرفتن می دهند یا نه.

فعالان و گردانندگان این کشتی که به سازمانی غیر دولتی وابسته است مدتها با دولت ایتالیا تنش داشتند و بیش از ۱۰۰ مهاجری که در این کشتی بودند با شرایط وخیمی مواجه شدند. در پایان این ماجرا دادگاهی در ایتالیا به مقامات دولتی دستور داد تا به این کشتی اجازه دهند در بندر پهلو بگیرد.

به گزارش سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۹ بیش از یکهزار مهاجر در مسیر سفرشان از شمال آفریقا به اروپا در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.

فعالان و گردانندگان کشتی نجات «اوپن آرمز» در ماه‌های گذشته بطور مستمر با دولت‌های ایتالیا و مالت به دلیل نجات و انتقال مهاجران در تنش بودند. این دو کشور چندین بار اجازه پهلوگیری به این کشتی برای انتقال مهاجران به خشکی را ندادند.