کشتی‌های باری ایران در برزیل پس از سوختگیری حرکت کردند | DW | 28.07.2019

06/05/1398 08:45:00 ق.ظ

دو کشتی تجاری ایران که به علت تحریم‌ها در برزیل متوقف شده بودند، پس از سوخت‌گیری بنادر آن کشور را به مقصد ایران ترک کردند. مجوز تحویل سوخت به این دو کشتی از سوی دادگاه عالی برزیل صادر شده بود.

دو کشتی تجاری ایران که به علت تحریم‌ها در برزیل متوقف شده بودند، پس از سوخت‌گیری بنادر آن کشور را به مقصد ایران ترک کردند. مجوز تحویل سوخت به این دو کشتی از سوی دادگاه عالی برزیل صادر شده بود. خبرگزاری فرانسه (AFP) روز یکشنبه ۶ مرداد (۲۸ ژوئیه) خبر از سوخت‌گیری و حرکت دو کشتی باری ایران از بنادر برزیل داده است. شرکت پتروبارس پیش از این از تحویل سوخت به این دو کشتی اجتناب ورزیده بود.

علت امتناع پتروبارس از تحویل سوخت به این دو کشتی، تحریم‌ شرکت"کشتی‌رانی سپید" و مالک آن از سوی آمریکا اعلام شده بود.

مجوز تحویل سوخت به دو کشتی تجاری ایرانی از سوی مراجع قضایی آن کشور صادر شده بود. این دو کشتی تجاری که"ترمه" و"باوند" نام دارند از اوایل ماه ژوئن تا کنون به علت عدم دریافت سوخت در بندر پاراناگوئا، واقع درجنوب ایالت پارانا متوقف شده بودند. دو کشتی یاد شده در روزهای هشتم و نهم ژوئن برای حمل ذرت در بندر یاد شده پهلو گرفته بودند و به علت عدم دریافت سوخت از ادامه حرکت باز مانده بودند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید روز شنبه، ۲۷ ژوئیه، خبر آغاز سوخت‌گیری این دو کشتی منتشر شد. گفته می‌شود که یکی از این دو کشتی برای بارگیری ذرت عازم بندر دیگری در برزیل شده و کشتی دیگر با محموله خود مسیر بازگشت به ایران را در پیش گرفته است. headtopics.com

ایرانی ها هرجا میرن اعصاب همه رو خراب میکنن،ایناهم سوخت دادن که برن از اونجا

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

بی‌اعتنایی بازار نهاده‌های دامی به توقف کشتی‌های ایرانی در بنادر برزیل / شکست تلاش‌های امریکا علیه امنیت غذایی ایرانچند روز پیش دو کشتی ایرانی حامل نهاده‌های دامی در یکی از بنادر برزیل متوقف شد. علت توقف این کشتی‌ها عدم سوخت رسانی توسط برزیلی‌ها به دلیل تحریم‌های سختگیرانه امریکا است. با توجه به اینکه برزیل بزرگترین تامین کننده نهاده‌های دامی کشور است انتظار می‌رفت شاهد شوک به بازار نهاده‌های دامی و افزایش قیمت باشیم، اما بازار تا امروز نسبت به این مشکل بی‌اعتنا بوده است، بی‌اعتنایی که به گفته کارشناسان دلیل آن رفتار هوشمندانه ایران برای تامین به موقع ذخایر قبل از ایجاد بحران توسط امریکا است.

والیبال جوانان ایران با شکست دادن برزیل به فینال رفتتیم ملی والیبال جوانان ایران با شکست دادن برزیل در دیدار نیمه‌نهایی، به دیدار فینال مسابقات جهانی ۲۰۱۹ بحرین راه یافته است. این اولین بار است که این تیم به فینال بازی‌ها می‌رسد. ایران در فینال با ایتالیا بازی خواهد کرد. So proud of you boys ❤️❤️❤️ دیلِی دارینا میگذاشتی فردا دیگه با نتیجه ی فینال اعلام می کردی... چه کاریه اینجوری خودت رو به زحمت بندازی :/

بازگشت دو کشتی متوقف شده ایرانی در بندر برزیل پس از پایان سوخت‌گیریمعاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح آخرین وضعیت دو کشتی متوقف شده ایرانی در بندر برزیل، از آغاز سوخت‌رسانی به این کشتی‌ها توسط شرکت دولتی سوخت‌رسان برزیل خبر داد و اعلام کرد که پس از پایان عملیات سوخت رسانی، این دو کشتی برزیل را به مقصد ایران ترک می‌کند.

واشینگتن: ترمپ به حمایت از منافع آمریکا و متحدانش در برابر تهدیدهای ایران پایبند استکاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که دونالد ترمپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده به حمایت از منافع آمریکا و درستش همینه، آمریکا باید به تقویت متحدانش و تضعیف جمهوری اسلامی بپردازد به تایپ کلمات بیشتر دقت کنید. به پرداخت کننده بهای بالاتر شما را خواهد فروخت. او یک تاجر است.

کاخ سفید: از گزارش‌های مربوط به آزمایش موشکی ایران آگاهیم🔺کاخ سفید: از گزارش‌های مربوط به آزمایش موشکی ایران آگاهیم ⚡️کاخ سفید ساعاتی پس از اعلام خبر انجام یک آزمایش موشکی توسط ایران اعلام کرد از این گزارش ها آگاه است، اما از اظهارنظر بیشتر خودداری کرد. اگه اگاهيد واكنش نشان بديد لطفا ايران پس چرا ،امریکا فقط یه حرکت کوچولو یه نظامی نمیکنه.!!!!!!!!😑😴😴😴 کاری هم از دستتون برنمیاد. همه تحریمی که خواستین وضع کردین. حالا هر چی هم ایران آزمایش موشکی انجام بده میتونین فقط نگاه کنین همین.

ترامپ تمایلی به جنگ ندارد/ تنها دیپلماسی می‌تواند به ایران و آمریکا کمک کندسی ان ان:ترامپ تمایلی به جنگ ندارد/ تنها دیپلماسی می‌تواند به ایران و آمریکا کمک کند