کشتی اماراتی «به دلیل شدت باد» در نزدیکی عسلویه غرق شد

26/12/1400 12:06:00 ب.ظ

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی،‌ ایرنا، روز پنج‌شنبه، ۲۶ اسفندماه، از غرق شدن یک کشتی متعلق به امارات متحده عربی در نزدیکی عسلویه خبر داد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی،‌ ایرنا، روز پنج‌شنبه، ۲۶ اسفندماه، از غرق شدن یک کشتی متعلق به امارات متحده عربی در نزدیکی عسلویه خبر داد. قصد عربستان برای فروش نفت به چین با «ارز یوان» چین روزانه یک میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه نفت از عربستان می‌خرد که معادل یک چهارم کل صادرات نفت این کشور است.

روزنامه آمریکایی «وال استریت جورنال» روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند گزارش داد که عربستان در نظر دارد بخشی از نفت خود را با ارز یوان به چین بفروشد.

منابع آگاه به این روزنامه گفته‌اند که چنین اقدامی باعث تضعیف جایگاه دلار در معاملات بازار نفت می‌شود. هم‌اکنون ۸۰ درصد از معاملات نفتی جهان با ارز دلار انجام می‌شود و عربستان نیز از سال ۱۹۷۴ و در پی گرفتن تعهدات امنیتی از آمریکا، فروش نفت را فقط با ارز دلار انجام می‌دهد.

با این‌حال، وال استریت جورنال می‌نویسد نارضایتی روزافزون عربستان از تضعیف تعهدات امنیتی آمریکا نسبت به این کشور، خصوصا در جنگ با یمن، همچنین تلاش واشینگتن برای احیای برجام و خروج غیرمنتظره ایالات متحده از افغانستان باعث شده است که عربستان به چین نزدیک‌تر شود. headtopics.com

چین هم‌اکنون در پروژه تولید موشک‌های بالستیک به عربستان کمک می‌کند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در پروژه‌های این کشور انجام داده است. چین روزانه یک میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه نفت از عربستان می‌خرد که معادل یک چهارم کل صادرات نفت این کشور است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

فدراسیون کشتی ایران تیم آمریکا را به ایران دعوت کرد | DW | 16.03.2022فدراسیون کشتی ایران تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده آمریکا را برای حضور در جام تختی به ایران دعوت کرد. این مسابقات قرار است در ماه اردیبهشت در مازندران برگزار شوند. گروگان آمریکایی احیانا از نوع کشتی گیر لازم دارن؟به جرم جاسوسی تو مازندران😂😂

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.

پنتاگون: حملات روسیه به «یاووریف» موجب اختلال در ارسال تسلیحات به اوکراین نخواهد شدوزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات روسیه به «یاووریف» باعث اختلال در ارسال تسلیحات و کمک به اوکراین نخواهد شد.جان کربی، سخنگوی

به ما اطمینان داده شد که روسیه همچنان برای دستیابی به توافق نهایی در وین همراه استوزیر امور خارجه کشورمان گفت که در گفت‌وگو با لاوروف مجددا اطمینان داده شد که 'روسیه همچنان برای دستیابی به توافق نهایی در وین همراه است'.

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.