کشتی فرنگی نوجوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد

30/03/1401 04:28 ب.ظ

کشتی فرنگی نوجوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب یک مدال طلا و یک نقره در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا، در مجموع با ۲ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان داد

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب یک مدال طلا و یک نقره در روز پایانی رقابت های قهرمانی آسیا، در مجموع با ۲ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان داد. در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمد مرادی در دیدار فینال برابر امیرشاه وهاب اف از ازبکستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلای آسیا رسید. در این وزن ۷ کشتی گیر حضور داشتند و مسابقات به صورت دوره‌ای در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار شد.

مرادی پیش از این در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل امیرشاه وهاب اف از ازبکستان شکست خورد و در دومین مبارزه مقابل یوجین تاکاهشی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی دست یافت و به عنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. مرادی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ژومارت آرالوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت و در فینال نیز شکست مقابل وهاب‌اف در دور مقدماتی را با کسب پیروزی جبران کرد.

در آخرین مبارزه این رقابت‌ها و در فینال وزن ۸۰ کیلوگرم ، سید رضا آذرشب مقابل آسان ژانیشوف از قرقیزستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و نقره گرفت. آذرشب پیش از این در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر مقابل کامرانبک اوتکیروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ بیبیت کوراگانوف از قزاقستان را از پیش رو داشت و به دیدار فینال راه یافت.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

رئیس جامعه جراحان ایران خواستار توقف حکم قطع انگشتان هفت زندانی شدرئیس جامعه جراحان ایران روز یکشنبه در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، خواستار مداخله او برای توقف اجرای حکم قطع انگشتان چند تن از زندانیان شد. ج اسلامی براحتی اب خوردن قطع عضو میکند با رای مشتی احمق که از قضاوت چیزی نمیدانند! درتمام دنیا جراحان و متخصصان با صرف وقت و هزینه تلاش دارند که عضو قطع شده ای را پیوند بزنند . تفاوت شعور درک و انسانیت با بی شعوری ، جهالت و خرافی بودن در اینجاست! بر پدر دلاکی لعنت که مرا ختنه کرد

تيم ملی امید سعودی بدون گل خورده فاتح رقابت‌های فوتبال زیر 23 سال آسیا شدتیم ملی فوتبال امید «سعودی» توانست با پیروزی مقابل «ازبکستان» فاتح رقابت‌های زیر 23 سال آسیا شود.در دیدار پایانی رقابت‌های فوتبال زیر 23 سال آسیا، دو تیم

سرنوشت هواپیماهای تولید داخل ایران ١۴٠ چه بود؟/ دو شرکت خریدار هواپیمای ایران ١۴٠ تعطیل شدندنماینده اسبق ایران در ایکائو اظهار داشت: در آن سال‌ها برای فروش ایران ١۴٠ تفاهمنامه‌ای بین شرکت هواپیمایی آسمان و هسا منعقد شد و قرار شد این شرکت 10 فروند از ایران ١۴٠ را خریداری کند اما هیچ فروندی از این هواپیماها را نخرید. بعد از آن با شرکت ایران ایر وارد مذاکرات شدند که این شرکت هم مشتری ایران ١۴٠ نشد. شرکت بعدی ایران ایرتور بود و با اینکه دولت بخشی از تامین مالی خرید این هواپیماها را برعهده گرفت اما ایران ایرتور هم این هواپیماها را نخرید. انتقاد فراوان داریم از عملکرد رسانه تخصصی کار! چرا با وجود اینهمه کامنت اعتراضی پای مطالبتان،صدای اعتراض جامعه ۲۷۰۰۰ نفره کارکنان قراردادی وزارت نفت رااز ۱۰سال بلاتکلیفی، بی توجهی و ظلم آشکار دولت پیشین و فعلی نمیشنوید و منعکس نمیکنید ؟!

تیم هندبال ساحلی نوجوانان ایران با کسب مقام سوم جهان، تاریخ‌ساز شد- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimهندبال ساحلی نوجوانان ایران تاریخ‌ساز شد تیم هندبال ساحلی نوجوانان ایران در دیدار رده‌بندی رقابت‌های قهرمانی جهان با نتیجه ۲ بر صفر مقابل فرانسه به پیروزی رسید تا اولین مدال جهانی تاریخ هندبال ایران کسب شود

حرکت نخستین قطار کانتینری از تهران به ترکیهحرکت نخستین قطار کانتینری از تهران به ترکیه قطار کانتینری آزمایشی اعزامی قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، طی مراسم رسمی امروز (۲۹ خرداد) از ایستگاه راه‌آهن تهران عازم ترکیه شد

احتمال فرود هواپیمای سپاه در آرژانتین برای «ارزیابی واکنش‌های امنیتی»کارشناسان می‌گویند هواپیمای باری ونزوئلایی مرتبط با «نیروی قدس» سپاه پاسداران ایران که اخیراً در بوئنوس آیرس توقیف شد، ممکن است برای «ارزیابی واکنش امنیتی

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان اسیا در بیشکک قرقیزستان، محمد مرادی در ۷۱ کیلوگرم به مدال طلا رسید اما سید رضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمد مرادی در دیدار فینال برابر امیرشاه وهاب اف از ازبکستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر ۲ پیروز شد و به مدال طلای آسیا رسید.

در این وزن ۷ کشتی گیر حضور داشتند و مسابقات به صورت دوره‌ای در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار شد. مرادی پیش از این در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل امیرشاه وهاب اف از ازبکستان شکست خورد و در دومین مبارزه مقابل یوجین تاکاهشی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی دست یافت و به عنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. مرادی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ژومارت آرالوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت و در فینال نیز شکست مقابل وهاب‌اف در دور مقدماتی را با کسب پیروزی جبران کرد.

در آخرین مبارزه این رقابت‌ها و در فینال وزن ۸۰ کیلوگرم ، سید رضا آذرشب مقابل آسان ژانیشوف از قرقیزستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و نقره گرفت.

آذرشب پیش از این در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر مقابل کامرانبک اوتکیروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ بیبیت کوراگانوف از قزاقستان را از پیش رو داشت و به دیدار فینال راه یافت.

اهورا بویری دیگر نماینده ایران در روز پایانی این مسابقات بود که پس از استراحت در دور اول، مقابل آکوبیر آنگوروف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها حذف شد.

پیش از این و در روز نخست این رقابت‌ها، محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید، پیام احمدی در ۴۵، علی احمدی وفا در ۴۸ و ابوالفضل میرشکار در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و محمدرضا غلامی در وزن ۵۱ کیلوگرم و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافتند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ در قرقیزستان، با کسب ۲ مدال طلا توسط محمد مرادی در ۷۱ و محمد جهانگیری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم، ۴ مدال نقره پیام احمدی در ۴۵، علی احمدی وفا در ۴۸ ، ابوالفضل میرشکار در ۶۰ و سید رضا آذرشب در وزن ۸۰ کیلوگرم و ۲ مدال برنز محمدرضا غلامی در ۵۱ و حمیدرضا کشتکار در وزن ۹۲ کیلوگرم، با کسب ۱۷۴ امتیاز عنوان نایب قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

قرقیزستان با ۱۸۲ امتیاز به قهرمانی رسید و قزاقستان نیز با ۱۷۰ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

نایب قهرمانی ایران در این رقابت ها در حالی بدست آمد که سید رضا آذرشب نماینده وزن 80 کیلوگرم ایران در آخرین مبارزه این رقابت ها و در صورتکیه می توانست در دیدار فینال برابر حریف قرقیزستانی خود پیروز شود، ایران به عنوان قهرمانی می رسید اما با شکست 6 بر 5 مقابل حریف، قهرمانی تیمی آسیا را تقدیم تیم قرقیزستان کرد.