کشتی غرق‌شده پناهجویان در ترکیه؛ '۵۸ جسد پیدا شده، ۲۴ ‌نفر شهروندان افغانستان هستند'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کشتی غرق‌شده پناهجویان در ترکیه؛ '۵۸ جسد پیدا شده، هویت ۲۴ تن مشخص شده که شهروندان افغانستان هستند'

پیشتر وزارت خارجه افغانستان در فراخوانی از مردم خواسته بود اگر ارتباط با عزیزان شان را در این مسیر از دست داده‌اند، مشخصاتش را با این وزارت شریک سازد.حدود اوایل سرطان/تیر یک کشتی با دست‌کم هشتاد سرنشین از جمله چند کودک و زن در وان ترکیه غرق شدند.گفته می‌شود این کشتی در عمق صد متری دریاچه وان در شرق ترکیه نشست کرده است. پلیس ترکیه مسئولیت بیرون آوردن اجساد، تثبیت هویت قربانیان و انتقال اجساد را روی بعهده گرفته بود.

همه اینها پناهجویانی بودند که با عبور از مرز میان ایران و ترکیه، برای ادامه سفر و برای پنهان ماندن از چشم پلیس، می‌خواستند دریاچه وان را در تاریکی شب با کشتی پشت سر بگذارند.قبل از این خوشحال، ساکن شهر جلال آباد به بی‌بی‌سی گفت آخرین تماسی که از حشمت، برادر ۲۲ ساله‌اش دریافت کرده، ساعتی قبل از غرق شدن این کشتی بوده است.

ترکیه، مسیری عبور مهاجران غیرقانونی برای رسیدن به اروپا است، به‌ویژه شهروندان افغانستان، ایران، پاکستان و بنگلادش از مسیر ترکیه برای رسیدن به اروپا استفاده می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نهاد وابسته به سازمان ملل: کشتی حامل نفت خام توسط ایران 'ربوده' شده است | DW | 19.07.2020یک نهاد وابسته به سازمان ملل تأیید کرده است که ایران در پنجم ژوئیه یک نفت‌کش را از ساحل امارات 'ربوده' و به آب‌های خود برده است. هنوز روشن نیست که ایران چگونه و با چه امکاناتی نفت‌کش مزبور را 'ربوده' است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شمار مهاجران غرق شده در دریاچه وان ترکیه به ۵۴ نفر رسید🔺شمار مهاجران غرق شده در دریاچه وان ترکیه به ۵۴ نفر رسید ⚡️ پس از گذشت سه هفته جستجوی غرق‌شدگان مهاجر در دریاچه وان، مقامات ترکیه از افزایش تلفات به ۵۴ نفر خبر دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 201 هزار و 13 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 201 هزار و 13 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شدپروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شد در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، مجددا متوقف شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صادرات 7.5 میلیون دلاری چای ترکیه در نیمه نخست سالجاریدر شش ماهه نخست سال جاری 7 میلیون و 587 هزار دلار چای از ترکیه به کشورهای خارجی صادر شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۳۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد۳۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد در دو روز گذشته حدود ۳۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شده که میانگین نرخ دلار معامله شده در آن ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »