العربية

العربية

کشته شدن دو فرمانده برجسته «القاعده» در حمله پهپادی آمریکا به شمال غرب سوریه

کشته شدن دو فرمانده برجسته «القاعده» در حمله پهپادی آمریکا به شمال غرب سوریه #العربية

16/10/2020 07:51:00 ق.ظ

کشته شدن دو فرمانده برجسته «القاعده» در حمله پهپادی آمریکا به شمال غرب سوریه العربية

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون شامگاه پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 به وقت محلی این کشور خبر از کشته شدن دو تن

بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا در این حمله هوایی دو فرمانده برجسته القاعده با نام‌های ابی‌ذر المصری و ابی یوسف المغربی وابسته به جنبش حرّاس الدین، کشته شدند.بیث ریوردان سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای در این‌باره گفت:« نیروهای آمریکایی در 15 اکتبر به سازمان القاعده در سوریه در اطراف استان سوری ادلب ضربه وارد کردند»، و افزود:« سازمان القاعده در سوریه همچنان تهدیدی علیه آمریکا و هم‌پیمانان‌مان تشکیل می‌دهد».

ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیم رئیس کل دادگستری استان خوزستان معترضان به وضعیت کم‌آبی را «معاندین نظام» خواند

بنا به گزارش وب‌سایت «فاکس نیوز» آن‌طور که مسئولان گفته‌اند این ضربه توسط فرماندهی عملیات ویژه مشترک ویژه ارتش آمریکا به سازمان القاعده در سوریه وارد شد.از نیمه سپتامبر گذشته تاکنون این اولین عملیاتی است که در آن ارتش آمریکا با پهپاد به سازمان القاعده در سوریه ضربه وارد می‌کند.

بنا به رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه در این حمله هوایی پهپاد متعلق به نیروهای ائتلاف بین‌المللی دو خودرو را در نزدیکی شهرک « عرب سعید» واقع در غرب شهر ادلب هدف قرار داد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اینا مثل علف خرس هستند!!! هرچی هرس کنی دوبرابر می شن!! چرا؟؟ بخاطر اینکه آخوندها که تولیدکننده اصلی تروریست هستند هنوز هم به حکومت ننگین خود ادامه می دهند و حالا هم می خواهند تجارت اسلحه کنند!!!

کشته شدن کژوان الماسی؛ از خبرهای ضد و نقیض تا خاک‌سپاری شبانه

حمله به نیروهای امنیتی در پاکستان؛ 14 کشتهبر اثر حمله ترورویست‌ها به نیروهای امنیتی پاکستان در ایالت بلوچستان 14 نفر از جمله 11 نظامی جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

شش نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاهی در بغلان کشته شدندسخنگوی پلیس بغلان در شمال افغانستان از کشته شدن 6 نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی این کشور در بغلان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سقوط هلی‌کوپترهای نظامی در هلمند، دست‌کم ۹ نفر کشته شدند - BBC News فارسیوزارت دفاع افغانستان می‌گوید شب گذشته دو هلی‌کوپتر نیروهای هوایی در ولسوالی ناوه به دلیل مشکل تکنیکی سقوط کردند که در نتیجه ۹ نفر کشته شدند. سخنگوی والی هلمند این رویداد را تایید کرده و می‌گوید در این رویداد سه هلی‌کوپتر با هم تصادف کردند. این رویداد در حالی رخ داده که در چهار روز گذشته جنگ شدیدی در هلمند جریان دارد. طالبان با موشک دوش پرتاب استینگر این دو هلیکوپتر را هدف قراردادند.

یک حافظ صلح سازمان ملل در مالی کشته شدخبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام محلی گزارش کرد که خودروی سازمان ملل در حال اسکورت کاروان حامل مواد غذایی بوده است.

یوناما: در جنگ هلمند غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده‌اند - BBC News فارسیبه گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) ده‌ها غیر نظامی، از جمله زنان و کودکان در میان قربانیان جنگ هلمند هستند. همچنین به دلیل تشدید جنگ در هلمند، ۹ مرکز بهداشتی مسدود شده است که حدود ۳۸ هزار نفر را از دسترسی به خدمات بهداشتی محروم کرده است.