کشته شدن دو فرمانده و 19 سرباز طالبان طی درگیری با «جبهه مقاومت ملی» افغانستان

25/02/1401 02:00 ق.ظ

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشته‌شدن 19 نظامی طالبان به‌شمول دو فرمانده این گروه، طی 24 ساعت گذشته در ولایت‌های پنجشیر و پروان در شمال کابل خبر داد.علی

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشته‌شدن 19 نظامی طالبان به‌شمول دو فرمانده این گروه، طی 24 ساعت گذشته در ولایت‌های پنجشیر و پروان در شمال کابل خبر داد.

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت، شنبه، 24 ثور (اردیبهشت)، در توییتی نوشت، ملا غفار، یکی از فرماندهان طالبان قندهاری در پی حمله نیروهای جبهه مقاومت در ولسوالی رُخه ولایت پنجشیر کشته شده است.در توییت آمده است ملا ملنگ دیگر فرمانده این گروه نیز در ولسوالی بگرام ولایت پروان به‌دست نیروهای جبهه مقاومت کشته شده است.

از سویی دیگر صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت، جمعه شب 23 ثور، با نشر یک ویدیو در فیس‌بوک مدعی شد، در پی کمین نیروهای جبهه در یکی از دره‌های پنجشیر، 17 نظامی طالبان کشته و 9 تن دیگر آنها به‌شدت زخمی شده‌اند.طی روزهای اخیر حملات نیروهای جبهه‌های ضد طالبان بر مواضع این گروه در ولایت‌های شمال افغانستان به‌ویژه پنجشیر، بغلان، پروان و بدخشان افزایش یافته است.

پس از افزایش درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی گزارش‌هایی از حملات طالبان به مردم ملکی (غیرنظامیان) در ولایت‌های پنجشیر، بغلان و تخار نشر شده است. دیدبان صلح افغانستان در گزارشی نوشت، در پی حملات اخیر توسط نیروهای جبهه مقاومت، طالبان با کشتن ده‌ها غیرنظامی در پنجشیر، بغلان و تخار دست به تلافی زده است. headtopics.com

ریچارد بنت، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان، جمعه، 23 ثور، در توییتی نوشت، به بسیاری از ویدیوها، فایل‌های صوتی و گزارش‌‌های بسیار نگران‌کننده‌ای از ولایت‌های شمالی پنجشیر، تخار و بغلان به دست رسیده که نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور افغانستان همچنین بر ضرورت احترام به حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین‌المللی از سوی همه طرف‌های درگیر در افغانستان تاکید کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سقوط صادرات ایران به اوکراین و روسیه طی دو ماه گذشتهسخنگوی گمرک ایران از سقوط صادرات کشور به اوکراین و روسیه از زمان تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین خبر داده است.

موج اعتراضات به اردبیل رسید؛ دست‌کم دو نفر بازداشت‌ شدندبر پایه گزارش‌های رسیده به ایران‌وایر، امروز جمعه ۲۳اردیبهشت، مأموران نیروی انتظامی با یورش به تجمع مسالمت‌آمیز شهروندان اردبیلی، دست‌کم دو شهروند معترض به نام‌های «ناصر بهشتی» و «شکور قاسمی» را بازداشت کردند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

توقیف دو فروند شناور حامل سوخت «قاچاق» در ایرانرئیس کل دادگستری استان هرمزگان ایران از توقیف 2 فروند شناور حامل 25 هزار لیتر سوخت «قاچاق» در آب‌های جزیره کیش و دستگیری 6 قاچاقچی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اخراج دو مدیر ارشد؛ توئیتر روند استخدام را متوقف کردتوئیتر استخدام در این شبکه اجتماعی را با هدف کاهش هزینه‌ها متوقف کرده است . بر اساس یک یادداشت داخلی، پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی توئیتر، این اقدامات را همراه با خروج غیرمنتظره دو مدیر ارشد اجرایی اعلام کرد.

دو وزیر کابینه به مجلس می‌رونددو وزیر کابینه به مجلس می‌روند وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به منظور پاسخگویی به سوالات چند تن از نمایندگان در هفته آتی در صحن محلس شورای اسلامی حضور خواهند یافت

«کشتار ده‌ها غیرنظامی» توسط طالبان در پی افزایش تنش با جبهه مقاومتدر پی افزایش تنش‌ها میان طالبان و نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» گزارش‌هایی از حملات تلافی‌جویانه طالبان به غیرنظامیان در ولایات پنجشیر، بغلان و تخار منتشر شده است. معترضان ایذه با شعار: «دیکتاتورِ سپاهی داعش ما شمایی» پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ جبهه چارتا لندغر دزد لوچک از کدام وقت ملي شد زروشان که نمیرسه دست به شهید ساختن افراد ملکی میکنند.