طالبان, بحران افغانستان, کشته شدن غیرنظامیان افغانستان, فرودگاه بین‌المللی کابل

طالبان, بحران افغانستان

کشته‌شدن ده غیرنظامی افغان؛ وزارت دفاع آمریکا غرامت می‌دهد | DW | 16.10.2021

پنتاگون برای جبران 'خطای اسفناک' منجر به جان باختن ده عضو یک خانواده در کابل، به افراد بازمانده پول و امکان سفر به آمریکا را می‌دهد. وزیر دفاع آمریکا پیش‌تر از بابت حمله پهپادی پوزش خواسته بود. مبلغ غرامت مشخص نیست.

16/10/2021 05:55:00 ب.ظ

پنتاگون برای جبران 'خطای اسفناک' منجر به جان باختن ده عضو یک خانواده در کابل، به افراد بازمانده پول و امکان سفر به آمریکا را می‌دهد. وزیر دفاع آمریکا پیش‌تر از بابت حمله پهپادی پوزش خواسته بود. مبلغ غرامت مشخص نیست.

پنتاگون برای جبران 'خطای اسفناک' منجر به جان باختن ده عضو یک خانواده در کابل، به افراد بازمانده پول و امکان سفر به آمریکا را می‌دهد. وزیر دفاع آمریکا پیش‌تر از بابت حمله پهپادی پوزش خواسته بود. مبلغ غرامت مشخص نیست.

کشته‌شدن ده غیرنظامی افغان؛ وزارت دفاع آمریکا غرامت می‌دهدپنتاگون برای جبران"خطای اسفناک" منجر به جان باختن ده عضو یک خانواده در کابل، به افراد بازمانده پول و امکان سفر به آمریکا را می‌دهد. وزیر دفاع آمریکا پیش‌تر از بابت حمله پهپادی پوزش خواسته بود. مبلغ غرامت مشخص نیست.

"یگان ویژه پلیس" در اصفهان چگونه با مردم برخورد کرد؟- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim مدیر سایت خرید و فروش کالاهای نو و دست‌دوم «دیوار» به زندان محکوم شد رئیس الوزرای طالبان: تا تشکیل نظام اسلامی در افغانستان باید بجنگیم

ده غیرنظامی بی‌گناه افغان در ماه اوت در حمله پهبادی آمریکا به یک خودرو در کابل جان باختند. حمله موشکی با هواپیمای بدون سرنشین با این تصور انجام شد که خودرو برای هدف گرفتن نیروهای نظامی و شهروندان در حال خروج از افغانستان، بمب‌گذاری شده اما صاحب خودرو تنها گالن‌های آب را در صندوق عقب جابجا کرده بود.

حمله در بحبوحه هرج و مرج ناشی از سیطره طالبان بر افغانستان صورت گرفت و واکنشی بود به سوقصد مرگبار در حوالی فرودگاه کابل. در آن سوقصد انتحاری ۱۳ سرباز آمریکایی کشته شدند.  نیروهای مسلح آمریکا بر این گمان بودند که یک عامل انتحاری مرتبط با شاخه خراسان داعش را هدف می‌گیرند. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پنتاگون با مشخص شدن واقعیت، به خطا اذعان کرد و ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده ستاد مرکزی نیروهای مسلح آمریکا (سنتکام) آن را یک"اشتباه اسفناک" خواند. حال وزارت دفاع آمریکا برای جبران ماوقع در صدد پرداخت غرامت به بازماندگان برآمده و گفته است که امکان خروج آنها از کابل و عزیمت به ایالات متحده را نیز فراهم می‌کند.

در میان ده قربانی این فاجعه، هفت کودک وجود داشتند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدتوافق بر سر پرداخت غرامت به بازماندگان، پیشتر در ملاقات کالین کال، مشاور سیاست دفاعی آمریکا و استیون کون، رئیس سازمان بینالمللی کمک‌های آموزش و تغذیه در افغانستان اتخاذ شده است. یکی از کشته شدگان، همکار این سازمان در کابل بود.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا بابت این حمله اشتباهی پوزش خواسته و به بازماندگان تسلیت گفته است. ژنرال مک کنزی نیز گفته است که نظامیان آمریکایی با اعتقاد راسخ به این که خودروی یاد شده خطری علیه جان دیگران است، آن را هدف گرفتند اما تحقیقات ارتش نشان داد که این تشخیص درست نبوده است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون که خبر پرداخت غرامت را اعلام کرده، در باره میزان آن چیزی نگفته است.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلنجات از راه هواییدر حالی که طالبان حمله به پایتخت افغانستان را آغاز کرد. هلی‌کوپتر‌های نظامی شینوک آمریکایی در ۱۵ اوت ۲۰۲۱ بر فراز سفارت آمریکا در کابل به پرواز درآمدند. صدها نفر از کارکنان سفارت از این طریق منتقل شدند. headtopics.com

مقام پیشین اسرائیلی: فاصله ایران تا بمب اتم «پس از احیای برجام» کوتاه‌تر خواهد شد واکاوی حوادث اصفهان| فراخوان ضدانقلاب برای اغتشاش/ فرصت طلبان ‌مسلح بودند/ هوشمندی پلیس در برابر موج‌سواری دشمن- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim نگرانی از ابعاد سرکوب با تداوم جو امنیتی در اصفهان؛ حال دو تن از معترضان مجروح «مناسب نیست»

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلورود دشوار به فرودگاه کابلهزاران نفر در ۱۶ اوت و روزهای بعد از آن به امید ترک افغانستان به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل هجوم آوردند. از آن‌ روزها صحنه‌های غم‌انگیزی در تصاویر و خاطرات به جا مانده است.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلامید مرگبارصدها نفر در هراس از نزدیک‌تر شدن طالبان به سوی باند پرواز هجوم آورده و برخی از ‌آن‌ها به قسمت‌های بیرونی هواپیما آویختند، اما بعد از بلند شدن هواپیما به پایین پرتاب شده و جان خود را از دست دادند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلطالبان کنترل را به دست گرفتپس از دو دهه درگیری، نیروهای طالبان بالاخره پس از خروج نیروهای آمریکا، آلمان و سایر کشورها کنترل افغانستان را به دست گرفتند. این تصویر گشت‌زنی نفرات طالبان در یک بازار را بعد از گرفتن دوباره قدرت نشان می‌دهد.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلاولین ایستگاه: ازبکستاندر این عکس که توسط ارتش آلمان در ۲۱ اوت گرفته شده شهروندان افغانستان از یک هواپیمای ترابری ایرباس A400 در تاشکند ازبکستان پیاده می‌شوند.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل headtopics.com

رسیدگی بر حسب اولویتاین تصویری است که در ۲۱ اوت در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در رامشتاین آلمان گرفته شده است. در این تصویر یکی از کارکنان صلیب سرخ آمریکا را می‌بینیم که مایحتاج ضروری را در اختیار شهروندانی که از افغانستان گریخته‌اند قرار می‌دهد. کودکان در اولویت قرار دارند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلامنیت؛ اولویت نخستدر پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین بسیاری از سربازان آمریکایی وظیفه اسکان کودکان افغان و مراقبت از آ‌ن‌ها را بر عهده گرفته‌اند. سه‌شنبه ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱.تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابل

پدر روح الله زم: پیش از محکمه و دادگاه، از حکم اعدام فرزندم مطلع بودم «امیکرون» در قاره سبز؛ گونه جدید ویروس کرونا زنگ خطر را در اروپا به صدا در آورده است اعتراف مقامات آمریکایی به حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت ایران توسط رژیم صهیونیستی- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

زندگی زیر سلطه طالباناین تصویر زنان افغانستان را با پوشش برقع در ۲۳ اوت در بازاری در کابل کمی بعد از سیطره دوباره طالبان نشان می‌دهد. سازمان بین‌‌المللی مهاجرت (IOM) خواستار اختصاص فوری ۲۴ میلیون دلار برای کمک به بیش از پنج میلیون آواره افغانستانی شده که در شرایطی"نامطمئن‌" زندگی می‌کنند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلتأمین امنیتدر این تصویر یک سرباز آمریکایی را در عملیات تخلیه در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی می‌بینیم که یک کودک را نزد خانواده‌اش می‌آورد. این تصویر در ۲۴ اوت سال ۲۰۲۱ گرفته شده است. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که تمامی نیروهای آمریکا تا ۳۱ اوت از افغانستان خارج خواهند شد.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلهزاران نفر بر جا ماندنددر حالی که هزاران نفر در فرودگاه به امید خروج تجمع کرده بودند، وزارت خارجه آمریکا در مورد امکان حملات تروریستی هشدار داد. اندکی بعد در دو حمله انتحاری به فرودگاه تعداد زیادی جان خود را از دست دادند.

تصاویری از روزهای هراس و امید برای فرار از کابلخسته از فراربسیاری از شهروندان افغان که موفق به فرار از کشور خود شده‌اند از احساسات متفاوتی سخن می‌گویند. آن‌ها از طرفی می‌گویند، خوشحال هستند که توانسته‌اند کشورشان را بدون دردسر ترک کنند و از طرفی دیگر نگران ‌آن‌هایی هستند که مجبور به ماندن در افغانستان شده‌اند. این خانواده افغان که کابل را ترک کرده در اینجا رهسپار مرکز امور پناهندگان ایالات متحده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد محدودیت ورزشی زنان

محدودیت ورزشی زنان | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی

اینا زدن ده نفر رو توی یه کشور جنگ زده و پر آشوب کشتن عذر خواهی کردن هم پول دادن هم امکان سفر به آمریکا توی جمهوری اسلامی ، حضرات با چندتا موشک زدن ۱۸۰ نفر مسافر رو قتل عام کردن، آثار جنایت رو هم محو کردن تقصیر رو گردن آمریکا و یه سرباز انداختن سرشون رو هم با افتخار بالا میگیرن

پنتاگون به دنبال پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل و انتقال آنها به آمریکاوزارت دفاع آمریکا به مبلغی که به عنوان غرامت درنظر گرفته شده اشاره نکرده است. در حمله پهپادی روز ۲۹ اوت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. مث این پولدارایی که بچه مردمو میکشن و بعدش یه پولی به طرف میدن و رضایت میگیرن. کاش این خانواده هیچوقت این پول رو قبول نکنن. نمایشی از اعتقاد به اصول اخلاقی و انسانی در جنگ 🖒

وزیر دفاع آمریکا با هدف تمرکز بر ثبات منطقه دریای سیاه راهی اروپا می‌شود🔺 وزیر دفاع آمریکا با هدف تمرکز بر ثبات منطقه دریای سیاه راهی اروپا می‌شود ▪ لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، این هفته برای دیدار با رهبران گرجستان، اوکراین، و رومانی و نیز شرکت در نشست وزیران دفاع ناتو در بلژیک به اروپا می‌رود. ⬇ بیشتر بخوانید:

افراد واکسینه شده می‌توانند از هشتم نوامبر به آمریکا سفر کنند | DW | 16.10.2021خارجیانی که واکسینه شد‌ه‌اند و یا آزمایش منفی کرونا ارائه دهند، می‌توانند از هشتم نوامبر ۲۰۲۱ دوباره به آمریکا سفر کنند. این امر شامل مسافرانی می‌شود که از طریق هوایی یا زمینی خواهان ورود به آمریکا هستند. آمریکا هم شد جا اخه زنده باد ایران و ایرانی مرده باد هرچی وطن فروش

وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کردوزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نوشت، «ما قویا حمله امروز به یک مسجد شیعه در قندهار، سومین حمله از این دست در ماه جاری، را محکوم... بعدش چی؟🤔 خودش خودش رو الکی محکوم میکنه. چه خوب که کشتن مردم را درست ندانستید،خودتون جانیان را آوردید.

بازگشت مجدد آمریکا به جمع اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل | DW | 15.10.2021سه سال پس از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل این کشور مجددا به جمع اعضای این شورا پیوسته است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، دفاع از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی را از اولویت‌های دولت بایدن اعلام کرده است. شروع کند ترامپ و پمپئو را تحولی ایران برای اعدام بدهد. بقیه هم آسیاب به نوبت. IranUNMission POTUS POTUS45 VP SecPompeo

گزارش ویژه مایکروسافت؛ حمله هکرهای وابسته به رژیم ایران به شرکت‌های فناوری دفاعیradiojibi شما باز خوبه گفتید ولی باز هم تحریف کردید، کشورهای غربی و خاورمیانه نه اسرائیل و آمریکا