العربية

العربية

کشته شدن 9 تن از شبه نظامیان وابسته به ایران در بمباران اسرائیل علیه حمص

کشته شدن 9 تن از شبه نظامیان وابسته به ایران در بمباران اسرائیل علیه حمص #العربية

21/04/2020 09:14:00 ب.ظ

کشته شدن 9 تن از شبه نظامیان وابسته به ایران در بمباران اسرائیل علیه حمص العربية

دیده‌بان حقوق بشرروز سه‌شنبه 21 آوریل، گزارش داد که 9 عنصر مسلح وابسته به رژیم اسد در پی بمباران یک

جزییات خبر از این قرار است که به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، دست‌كم 9 عنصر شبه نظامی وفادار به ایران و حزب‌الله لبنان، شامگاه دوشنبه 20 آوریل، در پی حملات اسرائیل به مراکزشان در منطقه تدمر در صحرای شرقی حمص، كشته شدند و 3 از مجموع كشته شدگان، از اتباع سوریه بودند.

اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020 کاخ سفید توییتر را در مقایسه پیام ترامپ و خامنه‌ای به چالش کشید | DW | 29.05.2020 سازمان بهداشت جهانی: واکسن کرونا شاید ۱۱ تا ۱۷ ماه دیگر | DW | 29.05.2020

شایان ذکر است که صدای انفجارهای ناشی از واکنش پدافند هوایی نیروهای رژیم اسد در برابر بمباران جنگنده های اسرائیلی در حومه شرقی حمص به گوش می‌رسید که در حال پرواز بر فراز آسمان لبنان بوده و مراکز نظامی شبه نظامیان وابسته به ایران را در صحرای تدمر در شرق استان حمص، هدف قرار دادند.

رژیم اسد اعتراف می‌کند.از سوی دیگر خبرگزاری رژیم سوریه، دوشنبه شب(20 آوریل) با اذعان به حملات هوایی اسرائیل، خاطرنشان كرد: «پدافندهای هوایی نظام، حملات جنگنده های اسرائیلی علیه یك سایت نظامی در شهر تدمر در حومه شرقی حمص را پاسخ داده و شماری از راکت‌های شلیک شده علیه مراکز استقرار ارتش در السخنه و العامریه در صحرای تدمر را سرنگون کردند.»

این دومین حمله هوایی اسرائیل در کمتر از یک ماه است که در سال‌های گذشته، صدها حمله هوایی متعددی را در سراسر سوریه، اجرا کرده است.حملات هوایی پیشینجنگنده‌های اسرائیل در اواخر ماه گذشته، فرودگاه الشعیرات در حمص را هدف 8 موشک هوا به زمین قرار دادند و صدای واکنش شدید پدافند هوایی نظام در رویرویی با حمله، تا دور دست‌ها به گوش رسید.

نیروی هوایی اسرائیل در 14 ژانویه گذشته، فرودگاه نظامی «التیفور» در مرکز سوریه را هدف قرار داد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

یتبارک الله بیش باد اونا تروریستن نه شبه نظامی. تشکر از اسرائیل⁦🇮🇱⁩⁦❤️⁩

چند نفر در جهان در قرنطینه به سر می برند؟با توجه به داده‌های موجود حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند. حدود 4.5 میلیارد نفر در 110 کشور جهان به دلیل شیوع کرونا و نبود راهکار دیگری جهت مبارزه با این ویروس مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند.

چرا ظریف در شرایط شیوع کرونا به سوریه سفر می‌کند؟ | DW | 19.04.2020در شرایطی که اغلب سفرها و رایزنی‌‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند. چه عاملی باعث شده است که در شرایط اوج بحران کرونا ظریف تصمیم گرفته است به سوریه سفر کند؟ بشار گفته پولم ته کشیده نریزید حساب به سمت عربستان غش میکنم آقا هم چمدان های پر پول رو داده جواد ببره برلی بشار جواد امد جواد با کیف پول امد چند وقت بوده که به اسد نداده بوده حالا میخواد بهش بده

افزایش قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزار نفر/ آمریکا در صدر فهرستافزایش شمار قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزارنفر تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۴۱ نفر است که ۱۶۵ هزار و ۶۹ نفر از آن‌ها جان باخته و ۶۲۵ هزار و ۱۲۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ظرفیت روزانه تست کرونا در کشور به بیش از ۱۵ هزار مورد رسیدتهران- ایرنا- رئیس بیماری‌های نوپدید و بازپدید و روابط عمومی انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی گزارش بیماری کرونا، ظرفیت تشخیصی ما در کشور حدود ۵۰۰ آزمایش در روز بود که این ظرفیت در حال حاضر به بیش از روزانه ۱۵ هزار آزمایش تشخیصی رسیده است. و نیاز چقدر است؟

شمار قربانیان کرونا در برزیل به 2462 نفر رسید

دستگیری دو نفر به اتهام همکاری با گروه داعش در کابل افغانستانطارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 20 آوریل در توییتی نوشت، دو نفر به اتهام همکاری عجب دنیایی است! ماسک را باید روی بینی و دهان بگذارند! نه روی چشم!! کدام دولت افغانستان؟ لطفاً بنویسید دولت کابل!! دقیقا دولت منطقه مرکزی کابل!!! دولت به اصطلاح « افغانستان » در محدوده کوچک کابل اقتدار دارد و در سایر نقاط افغانستان تروریست های ریز و درشت حکومت می کنند! در انتخابات افغانستان حتی یک ملیون نفر شرکت نکردند! تنها تبلیغات می کنند!