کشته‌شدن قاسم سلیمانی؛ حافظ منافع آمریکا در ایران احضارشد | DW | 03.01.2020

13/10/1398 11:13 ق.ظ

ساعتی پس از انتشار خبر کشته‌شدن قاسم سلیمانی، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی، رئیس جمهور، علی لاریجانی، رئیس مجلس، جواد ظریف وزیر خارجه با انتشار بیانیه‌هایی در این باره واکنش نشان دادند.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی، رئیس جمهور، علی لاریجانی، رئیس مجلس با انتشار بیانیه‌هایی به کشته‌شدن قاسم سلیمانی واکنش نشان دادند. وزارت خارجه ایران نیز حافظ منافع آمریکا در تهران را احضار کرد. وزارت خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، کاردار سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران احضار کرد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در پیامی توییتری اعلام کرد: «در پی ترور سردار سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا احضار و مراتب اعتراض شدیداللحن ایران به وی ابلاغ شد.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین تأکید کرد که به کاردار سوئیس گفته شده است: «این اقدام آمریکا مصداق بارز تروریسم دولتی است و رژیم آمریکا مسئول کلیه عواقب آن خواهد بود.»حسن روحانی: عجز و ناتوانی آمریکا در منطقه

حسن روحانی، رئیس جمهور در پیام خود کشتن فرمانده نیروی قدرس سپاه توسط آمریکا"قلوب همه ملت ایران و ملت‌های منطقه را جریحه‌دار کرد و عزم ملت بزرگ ایران و سایر ملت‌های آزاده را برای ایستادگی و مقابله در برابر زیاده‌خواهی‌های امریکا و دفاع از ارزش‌های اسلامی، دوچندان کرد". headtopics.com

لاف در غریبی میزنند عاقا شما جدی نگیرید😄😄😄😄

به امام ت تو جهنم سلام برسون

سیدعلی چلاغ(کفتارپیر) هرچقدر انتقام سخت از اسراییل گرفتید بسه ...

ادامه مطلب:
dw_persian »

منافقين حمله كردن زرزیادی میزنن،هیچ غلطی نمیتونن بکن ترامپ به وعده ی خود بعد از حمله به سفارتش در عراق عمل کرد. حالا منتظر عمل خامنه ای هستیم یک تروریست تازیپرست از دنیا پاک شد و مردم دنیا با آرامش بیشتر زندگی میکنند، به امید از بین رفتن تمام تازیپرستان تروریست وحشی✌✌✌✌✌✌✌ در موازنه قدرت جهانی روسیه با موشک اوانگارد و چین با غلبه بر تجارت امریکا و کره شمالی با سلاح استراتژیک جدید،ترامپ در روند استیضاح و انتخابات را به سمتی برده تا برای پیروزی داخلی اسباب تبلیغات و پشتیبانی فراهم نماید

ترور آشغال ترور شهادت آرزوي تمام سرداران اسلام است بهت تبريك مييگيم اينبار نسخه اش براي خودت پيچيدن تا باوركنيم ب عدالت

درگذشت نجوا قاسم خبرنگاری که اخبار افغانستان و ایران را برای العربیه پوشش دادشبکه‌های العربیه و الحدث روز پنج‌شنبه دوم ژانویه 2020 خبر درگذشت نجوی قاسم، یکی از زبده‌ترین و با

بیش از پیش معلوم شد که تروریست واقعی کیست. ترامپ، نتانیاهو و حکام عربستان، امارات و بحرین حرف حقی برای گفتن ندارند. حرف اونا فشار سیاسی و اقتصادی، فریب رسانه‌ای، کشتار، ترور و تهدید است. هر کس هر چه بکارد، همون رو درو خواهد کرد. God is Great! مراسم شام غریبان وی به صرف قیمه در بیت برگزار خواهد شد... جای صادراتی‌ها خالی

همگی این بزرگواران غلط اضافی میکنند. انشالله بزودی همگی همانند مش قاسم، به صورت کتلت درمیان! سردار جانها، شهادتت مبارک. امید شفاعت داریم. دنیای آزادی از این تهدید استقبال میکنه .

اصابت سه راکت به فرودگاه بغداد؛ تلویزیون عراق: قاسم سلیمانی «کشته شد»🔺اصابت سه راکت به فرودگاه بغداد؛ حداقل یک نفر کشته شده است ⚡️به گزارش خبرگزاری رویترز در نخستین ساعات روز جمعه۱۳ دی به وقت محلی سه موشک کاتیوشا در نزدیکی ترمینال تحویل بار فرودگاه بین المللی بغداد اصابت کرده است. صحت خواب تبریک به مردم ایران قاسم سلیمانی کشته شد

گزارش‌های رسانه‌ای: قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، در یک حمله هوایی کشته شد🔺اصابت راکت به فرودگاه بغداد؛ تلویزیون عراق: قاسم سلیمانی «کشته شد» ⚡️خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از تلویزیون عراق و سه مقام عراقی گزارش داده که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی و ابو مهدی المهندس از فرماندهان حشدالشعبی کشته شده‌اند. الان با اتم پودرمون نکنن خوبه هادی عامری وقیس خزعلی سرکردگان حشدالعراقی بازداشت شدن

مقامات پنتاگون به نیوزویک گفته‌اند که قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس «به احتمال زیاد» کشته شده‌اند🔺مقامات پنتاگون به نیوزویک گفته‌اند قاسم_سلیمانی و ابومهدی_المهندس «به احتمال زیاد» کشته شده‌اند ⚡️یک مقام ارشد پنتاگون تایید کرد فرمانده نیروی قدس و معاون فرمانده حشدالشعبی کشته شده و نتایج دی‌ان‌ای «به احتمال زیاد» مشخص میکند آنها هدف قرار گرفته‌اند وقتی شبکه خبر تایید کرد دیگه تموم تایید شده دیگه🙄 کم کم ۲ساعت از دنیا عقبید

دعای آیت‌الله خامنه‌ای مستجاب شد؛ قاسم سلیمانی کشته شدقاسم پر . خامنه ای پر پر ⁦✌️⁩ بهترین زمان برای فرمان رهبری جهت ساخت ((سلاح اتمی))توسط جمهوری اسلامی ایران برای انتقام از آمریکا و اسرائیل بابت شهید کردن سردار سلیمانی الان است !! ShahedAlavi پس چطور عکس دست و انگشترش منتشر شده.؟

سرلشکر قاسم سلیمانی به شهادت رسیدسردار سلیمانی به شهادت رسید سردار_قاسم_سلیمانی بامداد امروز درپی حمله بالگردهای آمریکایی به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به فیض شهادت نائل آمد *ابومهدی المهندس معاون حشد شعبی و چند نفر از اعضای این سازمان نیز در این حمله به شهادت رسیدند 😃 لعنة الله عليه ... لعنت الله بر قاسم سليمانى خبيث و خامنه اى دجال شهید نشد. پودر شد. نوش جانش

وزارت خارجه حافظ منافع آمریکا در ایران را احضار کرد

وزارت خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، کاردار سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران احضار کرد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در پیامی توییتری اعلام کرد: «در پی ترور سردار سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا احضار و مراتب اعتراض شدیداللحن ایران به وی ابلاغ شد.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین تأکید کرد که به کاردار سوئیس گفته شده است: «این اقدام آمریکا مصداق بارز تروریسم دولتی است و رژیم آمریکا مسئول کلیه عواقب آن خواهد بود.»حسن روحانی: عجز و ناتوانی آمریکا در منطقه

حسن روحانی، رئیس جمهور در پیام خود کشتن فرمانده نیروی قدرس سپاه توسط آمریکا"قلوب همه ملت ایران و ملت‌های منطقه را جریحه‌دار کرد و عزم ملت بزرگ ایران و سایر ملت‌های آزاده را برای ایستادگی و مقابله در برابر زیاده‌خواهی‌های امریکا و دفاع از ارزش‌های اسلامی، دوچندان کرد".

روحانی کشتن قاسم سلیمانی را نشانه‌ای از"سرخوردگی و عجز و ناتوانی امریکا در منطقه و احساس انزجار از سوی ملت‌های منطقه" دانست و مانند خامنه‌ای تهدید کرد"انتقام این جنایت هولناک را ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های آزاده منطقه، از امریکای جنایتکار خواهند گرفت".آیت‌الله خامنه‌ای در پیام خود درباره کشته‌شدن قاسم سلیمانی نوشت: «او نمونه‌ برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید.»

خامنه‌ای در پیام خود وعده"انتقام سخت" داد و نوشت: «شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه‌ این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند.»

رهبر جمهوری اسلامی هم‌چنین در پیام خود نوشت: «همه‌ دوستان -‌ و نیز همه‌ دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.»هم‌زمان با تهدید رهبر و رئیس جمهوری اسلامی ایران بر"انتقام"، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی طی پیامی بر اقدامات تلافی‌جویانه تأکید کرد و از جمله نوشت که"این ملت از خون فرزندان قهرمان خویش نخواهد گذشت."

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل نیز با صدور پیامی اعلام کرد که"جبهه مقاومت" انتقام کشته شدن فرمانده سپاه قدس را خواهد گرفت و این حادثه"جان تازه‌ای را در جبهه مقاومت ایجاد خواهد کرد و آمریکایی‌ها و مزدورانش عواقب این جنایت تروریستی را پرداخت خواهند کرد."

علی جنتی، دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز طی پیامی ضمن"جنایتکار" خواندن ایالات متحده اعلام کرده است که"بی‌شک" کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا"بی‌پاسخ نخواهد ماند."وزیر خارجه ایران نیز در نخستین واکنش خود، در پیامی توییتری کشته شدن قاسم سلیمانی را"اقدام آمریکا در تروریسم بین‌المللی" خواند و آن را اقدامی"به شدت خطرناک و یک تنش‌زایی احمقانه" توصیف کرد. محمدجواد ظریف همچنین تأکید کرد: «ایالات متحده مسئولیت همه پیامدهای ماجراجویی‌های یاغی‌گرانه خود را بر عهده دارد.»

ظریف سپس با صدور بیانیه‌ای"با اعلام انزجار و محکومیت شدید"، کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را"اقدام تروریستی و جنایتکارانه نیروهای آمریکایی" توصیف کرد و از جمله نوشت که این حادثه"بدون تردید درخت مقاومت در منطقه و جهان را تنومندتر خواهد کرد."

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین تاکید کرد که وزارت خارجه جمهوری اسلامی «تمامی ظرفیت‌های سیاسی، حقوقی و بین‌المللی خود را برای اجرای تصمیمات شورای عالی امنیت ملی برای پاسخگو کردن رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا در خصوص این جنایت آشکار به کار خواهد بست.»فرمانده سپاه قدس، قاسم سلیمانی و چند نفر از همراهانش بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند. سپاه پاسداران این خبر را تائید کرده و وزارت دفاع آمریکا گفته این کار به دستور دونالد ترامپ انجام شده است.