کشته شدن 28 شبه‌نظامی از جمله سرکرده طالبان در تخار

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولایت تخار این کشور 28 عضو گروه طالبان از جمله یک فرمانده آنها کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولایت تخار این کشور 28 عضو گروه طالبان از جمله یک فرمانده آنها کشته شدند.وزارت دفاع ملی افغانستان امروز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور با دفع حمله گروه طالبان به شهرستان چاه آب ولایت تخار 28 شبه‌نظامی از جمله"حکمت" سرکرده شاخه «قطعه سرخ» را از پای درآوردند.

براساس این اطلاعیه، وزارت دفاع ملی افغانستان٬‌ نیروهای کمکی کماندو به منطقه اعزام شده و در حال حاضر نیروهای دفاعی و امنیتی مشغول عملیات پاکسازی برخی مناطق شهرستان چاه آب هستند. در این درگیری سه تن از نیروهای امنیتی نیز زخمی شدند. گفتنی است٬‌ محمد جواد جوهری، سخنگوی والی تخار صبح امروز اعلام کرد که گروه طالبان ساعت 5 بامداد امروز به وقت محلی به مرکز شهرستان چاه آب حمله کردند.

گروه طالبان نیز مدعی شده بودند که جنگجویان این گروه به شهرستان های چاه آب، درقد و بهارک ولایت تخار حمله و تلفاتی به نیروهای امنیتی وارد کرده‌اند. در حالی که نهمین دور گفتگوها میان هیئت آمریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد٬ حملات طالبان در نقاط مختلف افغانستان تشدید شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله در معابر عمومی و کشته شدن چهار روحانی در دو سال گذشتهدر طول دو سال گذشته، گزارش‌های متعددی از حمله به روحانی‌ها و طلبه‌ها در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است. دست‌کم چهار روحانی درپی این حملات، کشته شده‌اند. امام_جمعه_کازرون حمید_درخشنده محمد_خرسند بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: در صورت توافق با طالبان نیز به حضور در افغانستان ادامه می‌دهیمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه با اعلام اینکه شمار نیروهای این کشور در افغانستان در حال کاهش به ۸۶۰۰ نفر بوده گفت حتی اگر توافق با طالبان حاصل شود، آمریکا حضورش را در افغانستان حفظ خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

5 کودک در حملات هوایی رژیم اسد به ادلب کشته شدندبر اثر حملات هوایی رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه 10 غیرنظامی از جمله 5 کودک کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انشعاب و ایجاد شکاف در طالبان حقیقت ندارد/هدف داعش چندپاره کردن وحدت افغانستان استسخنگوی طالبان تاکید کرد: پروپاگاندای اخیر در مورد شکاف در طالبان نشان می‌دهد ایجاد تشویش در افکار عمومی آن هم در اثنای مذاکرات در دستور کار است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: توافق با طالبان پایان حضور نظامی ما در افغانستان نخواهد بوددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید حتی در صورت رسیدن به یک توافق صلح با طالبان، آمریکا در یک منطقه‌ از افغانستان حضور نظامی دایمی خواهد داشت. آقای ترامپ در گفت‌وگو با رادیوی فاکس نیوز همچنین گفت که بعد از امضای توافقنامه با طالبان شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان حدود سی در صد کاهش خواهد یافت و به ۸۶۰۰ خواهد رسید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تاثیرات توافق‌ احتمالی طالبان-آمریکا در افغانستانیک کارشناس مسائل سیاسی افغانستان در گفت‌وگو با آناتولی اظهار داشت توافق احتمالی میان گروه طالبان با واشنگتن به معنی پایان جنگ در این کشور نخواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »