کشته شدن چهار کولبر کرد در هفته گذشته در مرزهای ایران | DW | 21.09.2021

30/06/1400 12:51:00 ب.ظ

در هفته گذشته حداقل چهار کولبر در نواحی مرزی کردستان ایران کشته شدند. سه تن از آنان با شلیک مستقیم نیروهای مرزی جانشان را از دست دادند. دو نفر از این کولبران توسط نیروهای مرزبانی ترکیه کشته شدند.

تیراندازی به کولبران, کشته شدن کولبران

در هفته گذشته حداقل چهار کولبر در نواحی مرزی کردستان ایران کشته شدند. سه تن از آنان با شلیک مستقیم نیروهای مرزی جانشان را از دست دادند. دو نفر از این کولبران توسط نیروهای مرزبانی ترکیه کشته شدند.

در هفته گذشته حداقل چهار کولبر در نواحی مرزی کردستان ایران کشته شدند. سه تن از آنان با شلیک مستقیم نیروهای مرزی جانشان را از دست دادند. دو نفر از این کولبران توسط نیروهای مرزبانی ترکیه کشته شدند.

بنا بر این گزارش هویت کولبران کشته شده آلیشان حیدری ۱۸ ساله و سوزدار احمدی ۲۱ ساله اعلام شده است. سوزدار احمدی ماه گذشته زندگی مشترک خود را آغاز کرده بود.کولبرانی که هدف تیراندازی نیروهای مرزی ترکیه قرار گرفته‌اند همگی از ساکنان روستای"کوران" از توابع ارومیه بوده‌اند. بر اساس این گزارش دست‌کم پنج کولبر دیگر نیز توسط نیروهای مرزی ترکیه بازداشت شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدمرکز آمار و اسناد سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، با استناد به آمار این مرکز نوشته از ابتدای سال ۲۰۲۱ (۹ ماه)، دست‌کم ۵ کولبر کُرد اهل ارومیه، ماکو، چالدران و قطور توسط مرزبانان ترکیه کشته شده و ۶ کولبر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.‎'. Follow their account to see 72081 posts. ادامه مطلب >>

در پی وقوع یک انفجار در ننگرهار 2 طالب کشته و 5 تن دیگر مجروح شدنددر پی وقوع یک انفجار در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، 2 طالب کشته و 5 طالب دیگر مجروح شده‌اند.به گفته منابع محلی، این انفجار خدا قوت به کسی ک چنین حمله ای کرده قاضی وقت خودش است

تیراندازی در دانشگاهی در روسیه دست‌کم ۸ کشته و چندین مجروح بر جای گذاشتمهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت🎥تیراندازی در دانشگاه روسیه؛ کمیته تحقیقات آمار کشته‌شدگان را اصلاح کرد: ۶ کشته و چندین مجروح بیشتر بخوانید: خدا کند که حمله کنند یگان مسلمان دو آتشه باشه😂😂

کشته شدن دست‌کم شش تن در حمله یک دانشجوی مسلح به دانشگاهی در روسیهیک دانشجوی مسلح با حمله به دانشگاهی در شهر پرم در روسیه دست‌کم شش نفر را کشت و تعداد بسیاری را نیز مجروح کرد. این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر شمار جان‌باختگان را «دست‌کم هشت تن» گزارش کرده‌اند. انشالله پای داعش و طالب و ترویست‌های بین المللی داخل خاک آن عده کشورهای می‌شود که از آنها حمایت کرد تا وطنم ناآرام باشد دقیق یادتان باشد بر دری کسی نزن انگشتي تا بر درت نخورد مشتی ..بیاید جمع کنید حالا حالا بعضی از کشورها فهمیدند که عواقب‌ حمایت از طالبان چی ضررهای دارد روسیه فک میکرد ازطالبان ودیگر تروریست ها حمایت کند از گزند انان درامان خواهد بود روسیه فردا اعتراف خواهد کرد که کار افراطی های تندرو اسلامگراست شاید داعش سوریه وطالبان والقاعده

در حمله پهپادی ائتلاف بین‌المللی یک فرمانده نزدیک به القاعده در ادلب کشته شددیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دو نفر از رهبران تندرو از جمله یکی تونسی و عضو گروهی نزدیک به سازمان القاعده در حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با

برگزاری تجمعی در واشنگتن در حمایت از بازداشت‌شدگان یورش ششم ژانویه به کنگرهکمیته‌ای متشکل از هفت نماینده دموکرات و دو جمهوریخواه، که همگی توسط مجلس نمایندگان برگزیده شده‌‌اند، در حال تحقیق درباره پرونده یورش ۶ ژانویه به کنگره هستند.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو گزارش داد که دوشنبه شب ۲۹ شهریور (۲۰ سپامبر) نیروهای مرزی در استان وان ترکیه کولبران را هدف تیراندازی قرار دادند.21 سپتامبر ,2021: 09:55 صبح GST آخرین به روزرسانی: 21 سپتامبر ,2021: 10:48 صبح GST Share آدرس کپی شد در پی وقوع یک انفجار در شهر جلال آباد مرکز ولایت (استان) ننگرهار در شرق افغانستان، 2 طالب کشته و 5 طالب دیگر مجروح شده‌اند.مهاجم که تصاویری از او با تفنگی در دستش در چند ویدیو در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود، مجروح شده است.مهاجم که تصاویری از او با تفنگی در دستش در چند ویدیو در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود، مجروح شده است.

در جریان این تیراندازی دست کم دو کولبر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. بنا بر این گزارش هویت کولبران کشته شده آلیشان حیدری ۱۸ ساله و سوزدار احمدی ۲۱ ساله اعلام شده است. Advertisement یکی از پزشکان شفاخانه (بیمارستان) حوزوی ننگرهار گفت که مجروحان و کشته‌های این انفجار به این بیمارستان انتقال یافته‌اند. سوزدار احمدی ماه گذشته زندگی مشترک خود را آغاز کرده بود. کمیته تحقیقات می‌گوید که همچنان در حال بررسی برای تعیین شمار دقیق قربانیان این حمله است، اما درباره انگیزه فرد مهاجم هنوز اطلاعاتی منتشر نکرده است. کولبرانی که هدف تیراندازی نیروهای مرزی ترکیه قرار گرفته‌اند همگی از ساکنان روستای"کوران" از توابع ارومیه بوده‌اند. در چهار روز گذشته دست‌کم 6 انفجار در ننگرهار رخ داده است که در تمام آنها، عناصر طالبان هدف حملات بوده‌اند. بر اساس این گزارش دست‌کم پنج کولبر دیگر نیز توسط نیروهای مرزی ترکیه بازداشت شده‌اند. این کمیته در ابتدا شمار کشته‌شدگان را ۸ نفر ذکر کرده بود، اما ساعاتی پس از اطلاعیه اول، این آمار را تصحیح کرد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید مرکز آمار و اسناد سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، با استناد به آمار این مرکز نوشته از ابتدای سال ۲۰۲۱ (۹ ماه)، دست‌کم ۵ کولبر کُرد اهل ارومیه، ماکو، چالدران و قطور توسط مرزبانان ترکیه کشته شده و ۶ کولبر دیگر نیز زخمی شده‌اند. بر اساس کانال تلگرامی «اعماق»، خبرگزاری وابسته به داعش و به نقل از «رویترز» این گروه تروریستی با انتشار بیانیه‌ای در روز یکشنبه، مسئولیت انفجارهای اخیر در جلال آباد را پذیرفت. هم‌رسانی این مطلب:. تیراندازی نیروهای مرزی ایران هه‌نگاو همچنین خبر داده که روز شنبه ۲۷ شهریور نیروهای مرزی ایران در سردشت به سوی کولبران تیراندازی کرده و یک کولبر را به قتل رساندند. هویت مقتول"امید محمدزاده" ساکن شهر ربط اعلام شده است.» طالبان هنوز در مورد خسارت‌های جانی این حملات اظهارنظر نکرده است. او متاهل و پدر سه فرزند ۱۲، ۷ و ۵ ساله است. بنا بر این گزارش جسد این کولبر همچنان در بیمارستان سردشت است و به خانواده او تحویل داده نشده است. آخرین مورد از چنین رویدادهای مرگباری در ۱۱ مه ۲۰۲۱ روی داد که جوانی ۱۹ ساله در مدرسه خود در کازان واقع در جمهوری تاتارستان روسیه تیراندازی کرد و ۹ نفر را کشت.

خبرگزاری هرانا نیز گزارش داده که روز دوشنبه نیروهای مرزی نوسود از توابع شهرستان پاوه به سوی کولبران تیراندازی کردند و در جریان این تیراندازی یک کولبر زخمی و به بیمارستان منتقل شد. هویت این کولبر برهان یوسفی و اهل شهرستان ثلاث باباجانی عنوان شده است. بر اساس آمار گردآوری شده از سوی شبکه حقوق بشر کردستان، طی سال ۱۳۹۸ دست‌کم ۷۰ کولبر کُرد توسط ماموران مرزی جمهوری اسلامی ایران یا بر اثر سوانح طبیعی و عدم امنیت در مسیرهای کولبری جان خود را از دست داده‌اند. همچنین طی این سال ۱۵۴ کولبر دیگر مجروح و مصدوم شده‌اند. در همین زمینه: . مقامات روسیه همچنین ادعا می‌کنند که در سال‌های اخیر ده‌ها نقشه حمله در مدارس را که نوجوانان عامل آن بوده‌اند، خنثی کرده‌اند.