کشته شدن ده‌ها حوثی طی کمین ارتش ملی یمن در مأرب

23/07/1400 11:01 ب.ظ

کشته شدن ده‌ها حوثی طی کمین ارتش ملی یمن در مأرب العربيه_فارسى

منابع نظامی از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در کمین ارتش ملی یمن خبر دادند.طبق این منابع در کمین ارتش ملی یمن که روز جمعه، 15 اکتبر، با پشتیبانی نیروهای طبق این منابع در کمین ارتش ملی یمن که روز جمعه، 15 اکتبر، با پشتیبانی نیروهای مقاومت مردمی برای شماری از شبه‌نظامیان حوثی در منطقه جنوب «الجوبه» در استان مأرب ، نصب شده بیش 20 عنصر مسلح از این گروه شبه‌نظامی کشته شدند.

طبق گزارش «العربیه»، شبه‌نظامیان حوثی روز جمعه تعدادی از افراد خود را از ارتفاعات کوهستانی مشرف به منطقه «الجدید» برای نفوذ به مرکز این منطقه ارسال کردند اما تلاش این گروه با کمین محکم ارتش ملی یمن مواجه و پس از تحمل خسارت‌های سنگین ناکام ماندند.ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن روز گذشته نیز در کمینی محکم ده‌ها شبه‌نظامی حوثی را در نزدیکی جبهه الجوبه در جنوب مأرب هدف قرار دادند.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن تاکید کرد که این کمین منجر به کشته و زخمی شدن حدود 40 شبه‌نظامی حوثی شد. همزمان درگیری‌های شدیدی در جبهه «الجوبه» و اطراف منطقه «العبدیه» در جنوب مأرب رخ داده است. این درگیری‌ها به کشته شدن ده‌ها تن از اعضای شبه‌نظامیان حوثی از جمله 4 فرمانده برجسته آنها منجر شد.استان استراتژیک و نفت خیز مأرب طی هفته‌های گذشته شاهد افزایش تنش، حملات نظامی و محاصره منطقه «العبدیه» از سوی شبه‌نظامیان حوثی بود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

👌👌👏👏

اختصاصی صدای آمریکا| سرگرد سابق ارتش ایران: عملیات ربودن من «نمایش قدرت» بودرسانە‌های ترکیە روز چهارشنبه ۲۱ مهر از خنثی شدن یک عـملیات آدم‌ربایی در استان وان در شرق کشور و بازداشت دو مأمور اطلاعاتی ایران خبر دادند. شخصی که قرار بود در این عملیات ربوده شود «مهرداد آبدارباشی» نام دارد که خلبان سابق ارتش ایران است و سه سال پیش به ترکیه پناهنده شد. این آدم‌ربایی با... اینکه ستوان یکم هست جناب سرگرد عکس جدید با درجه سرگردی نداشتن؟؟؟😁😁😁 نتیجه گیری اخلاقی برای تمامی ما هموطنان ایرانی این است که با این نظام فقط باید به زبان سرنگون کننده سخن گفت و هیچ . نباید خود را با طرفندهای سخیف پرستو ها و شیادی های این شیخ فاسد و پلید فریب خورد فقط باید سرنگون کرد و دیگر هیچ خامنه‌ای_جنایتکار باید سرنگون شود چطور تا وقتی جنگ سوریه نبود و خبری از اعزام نبود ، ارتش جای خوبی بود و داشتی حقوق مفت میگرفتی و دنبال درجه بودی ، یک دفعه اینا بد شدند . امثال تو هرجایی جنگ بشه فرار میکنند . اگر همه نظامی های ایران مثل تو بودند ، داعش الان ایران بود ، بهتر که رفتی 🖕 مهردادآبدارباشی

کشته شدن ده‌ها عنصر شبه‌نظامی از جمله 3 فرمانده حوثی‌ در جنوب مأربمنابع نظامی ارتش ملی یمن از درگیری شدید میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی در جنوب استان مأرب خبر دادند.طبق این منابع با ادامه محاصره منطقه «العبدیه» در خدا رحمت کند

یمن؛ بیش از ۱۵۰ حوثی در حملات هوایی ائتلاف به مأرب کشته شدندبه گزارش سازمان ملل متحد، جنگ یمن، فقیرترین کشور شبه جزیره عربستان را درگیر بدترین بحران انسانی حال حاضر جهان کرده و جمعیت این کشور را در معرض قحطی و گرسنگی قرار داده است.

درگیری‌های یک هفته گذشته در یمن دست‌کم ۱۴۰ کشته برجا گذاشته استدر درگیری‌های این هفته میان نیروهای دولتی یمن و شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در استان مأرب در مرکز این کشور، دست‌کم ۱۴۰ کشته شدند. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه از قول مقام‌های امنیتی و رؤسای طوایف مختلف در یمن نوشت، شدیدترین درگیری در ۲۴ ساعت گذشته در جنوب مأرب بود. مقام‌های یمنی به این... ملت یمن رو دو دسته کردین شمالی و جنوبی، اون قسمتش که به حکومت ملیجک شما گردن نذاشت رو به اسم شورشی های حوثی طرفدار ایران، نسل کشی کردید ، الان از مرگ ۱۴۰ نفر ابراز ناراحتی دارین؟!! این جنایت یقه تون رو می گیره خفتی برای آمریکا بالاتر ازین نیست که با مرتجعین آل سعود همکاری داره باز هم گوه زیادی از رسانه آمریکایی حوثی ها تنها نیروی مردمی یمن و برنده نهایی جنگ بوده و هستند... بکشید خودتان را بچه های خر که مردار شوید

انفجار در ولایت کنر افغانستان یک کشته و 13 مجروح برجای گذاشتدر پی وقوع یک انفجار در ولسوالی (شهرستان) اسعدآباد، مرکز ولایت (استان) کنر در شرق افغانستان، فرمانده امنیت ولسوالی «شیگل» طالبان کشته و 13 تن دیگر مجروح

تیراندازی به تظاهرات هواداران حزب‌الله و جنبش امل در بیروت شماری کشته برجا گذاشتوزارت کشور لبنان اعلام کرد که در تیراندازی امروز در بیروت 5 نفر کشته و 16 نفر دیگر زخمی شدند.

آخرین به روزرسانی:Shareمنابع نظامی از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در کمین ارتش ملی یمن خبر دادند.

طبق این منابع در کمین ارتش ملی یمن که روز جمعه، 15 اکتبر، با پشتیبانی نیروهای مقاومت مردمی برای شماری از شبه‌نظامیان حوثی در منطقه جنوب «الجوبه» در استان مأرب ، نصب شده بیش 20 عنصر مسلح از این گروه شبه‌نظامی کشته شدند.طبق گزارش «العربیه»، شبه‌نظامیان حوثی روز جمعه تعدادی از افراد خود را از ارتفاعات کوهستانی مشرف به منطقه «الجدید» برای نفوذ به مرکز این منطقه ارسال کردند اما تلاش این گروه با کمین محکم ارتش ملی یمن مواجه و پس از تحمل خسارت‌های سنگین ناکام ماندند.ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن روز گذشته نیز در کمینی محکم ده‌ها شبه‌نظامی حوثی را در نزدیکی جبهه الجوبه در جنوب مأرب هدف قرار دادند.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن تاکید کرد که این کمین منجر به کشته و زخمی شدن حدود 40 شبه‌نظامی حوثی شد.

همزمان درگیری‌های شدیدی در جبهه «الجوبه» و اطراف منطقه «العبدیه» در جنوب مأرب رخ داده است. این درگیری‌ها به کشته شدن ده‌ها تن از اعضای شبه‌نظامیان حوثی از جمله 4 فرمانده برجسته آنها منجر شد.استان استراتژیک و نفت خیز مأرب طی هفته‌های گذشته شاهد افزایش تنش، حملات نظامی و محاصره منطقه «العبدیه» از سوی شبه‌نظامیان حوثی بود.

همزمان با تشدید این حملات از سوی شبه‌نظامیان حوثی، هشدارهای سازمان‌های بین‌المللی درباره سرنوشت آوارگان یمنی در این استان نیز افزایش یافته است.

«سازمان بین‌المللی مهاجرت» وابسته به سازمان ملل متحد، روز گذشته اعلام کرد، تنها در ماه سپتامبر گذشته بیش از 10 هزار نفر از خانه‌های خود در استان مأرب آواره شدند. این تعداد آوارگان پس از آغاز حملات گسترده حوثی‌ها به استان مأرب و پرتاب موشک‌‌های بالستیک ساخت ایران به مناطق مسکونی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند. استان مأرب از ابتدای سال جاری بالاترین میزان آوارگی را ثبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل گفت، در فاصله بین اول ژانویه تا 30 سپتامبر گذشته از سال جاری، بیش از 55 هزار یمنی از استان مأرب آواره شدند.

شبه‌نظامیان حوثی از ماه فوریه گذشته با آغاز عملیات هجومی به استان مأرب تلاش زیادی کردند تا این منطقه نفت‌خیز و استراتژیک را به کنترل خود درآورند اما حملات نظامی آنها پس از تحمل تلفات سنگین دفع و تلاش‌های آنها با شکست مواجه شد.