واژگونی قایق پناهجویان, دریای مدیترانه, سواحل لیبی

واژگونی قایق پناهجویان, دریای مدیترانه

کشته شدن ۵۷ پناهجو در سانحه دریایی سواحل لیبی | DW | 27.07.2021

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

27/07/2021 12:44:00 ب.ظ

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

گزارش‌ها حاکی از بدی آب و هوا به هنگام سانحه مرگبار واژگون شدن یک فروند قایق حامل پناجویان در سواحل لیبی در دریای مدیترانه است.سازمان ملل متحد گزارش داده است که دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعدادی زن و کودک در این سانحه جان خود را از دست دادند.سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از قول بازماندگان سانحه گفت، حداقل ۲۰ زن و دو کودک در میان قربانیان دیده می‌شوند.

هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' علی‌اف: ایران به تمامیت ارضی آذربایجان بی‌احترامی می‌کند | DW | 27.09.2021 رسانه‌های دولتی ایران می‌گویند که اوضاع در مرز شلمچه نگران‌کننده است

این سازمان در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد، قایق حامل دست کم ۵۷ مهاجر بود.۱۸ نفر از سرنشینان توسط ماهیگیران و گارد ساحلی لیبی نجات داده شدند.قایق مزبور روز یکشنبه ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) ساحل شهر خمس در غرب لیبی را ترک کرده بود.سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید، این رویداد نشان می‌دهد که ظرفیت‌های نجات و امداد دولتی در این"مسیر خطرناک" باید افزایش یابد.

به گفته این سازمان، افرادی که از این سانحه جان سالم به‌در برده‌اند از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند. آن‌ها می‌گویند که کشتی بر اثر نقص فنی موتور از حرکت ایستاد و بر اثر هوای نامساعد واژگون شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدچهارشنبه هفته پیش نیز در سواحل لیبی حدود ۲۰ مهاجر در مسیر رسیدن به اروپا جان خود را از دست دادند. headtopics.com

دریای مدیترانه دائما صحنه سوانح قایق‌های حامل مهاجران است. بسیاری از قایق‌ها و کشتی‌هایی که برای این منظور از آن‌ها استفاده می‌شود به علت نداشتن قابلیت لازم برای این مسیر و سوار کردن بیش از حد مسافر واژگون می‌شوند.یک دلیل دیگر نیز این است که این قایق‌ها اکثرا شب‌ها در هوای بد به راه می‌افتند تا از دید گارد ساحلی پنهان بمانند.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادنجات از دریاپلیس غواص اسپانیا کودکی چندماهه را از دریا نجات می‌دهد. بعد از این که مراکش کنترل مرزی در منطقه سئوتای اسپانیا را قطع کرد بسیاری از این کشور دل به دریا زده و راهی اسپانیا شدند. این عکس نمادی است از بحران مهاجرت در سئوتا. منطقه خودمختار سئوتا در شمال آفریقا، هم‌مرز با مراکش و تحت حاکمیت اسپانیاست.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادهمه زندگی در یک چمدان۴۰درصد از پناهجویان کودک هستند. یک‌میلیون و ۱۰۰هزار نفر از اقلیت روهینگیا به دلیل اعمال خشونت ارتش میانمار پا به فرار گذاشته و به بنگلادش گریخته‌اند. اردوگاه آوارگان"کوکس بازار" یکی از بزرگ‌ترین اردوگاه‌های جهان است. به گفته سازمان"دهکده‌های کودکان اس‌اواس"، خشونت، قاچاق انسان و مواد مخدر، کارگری کودکان و کودک‌همسری در حال افزایش است.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادنبود چشم‌اندازدریای مدیترانه از خطرناک‌ترین راه‌های جهان برای فرار است. بسیاری از آفریقایی‌هایی که می‌خواستند خود را از طریق این دریا به اروپا برسانند شکست خورده و سر از لیبی درآوردند. آن‌ها در لیبی برای ادامه حیات می‌جنگند. آن‌ها برای بقای خود مجبورند تن به هر کاری بدهند. جوانانی که در تصویر می‌بینیم در طرابلس منتظر پیشنهادی برای کارند. headtopics.com

واکنش رئيس جمهور آذربایجان به رزمایش رزمی ایران در مرز دو کشور نتایج موقت انتخابات آلمان؛ پیشتازی سوسیال دموکرات‌ها قطعی شد | DW | 27.09.2021 واکنش جمهوری اسلامی به گزارش آژانس انرژی اتمی درباره مجتمع کرج | DW | 27.09.2021

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادبحران جدید پناهجوییجنگ داخلی در منطقه تیگرای اتیوپی تازه‌ترین بحران پناهجویی را به‌وجود آورده است. ۹۰درصد از جمعیت این منطقه اینک به کمک‌های انسان‌دوستانه وابسته است. یک‌میلیون و ۶۰۰هزار نفر، از جمله ۷۲۰هزار کودک به سودان فرار کرده‌اند. آن‌ها در اردوگاه‌های موقت ‌به آینده‌ای نامعلوم چشم‌ دوخته‌اند.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادخانواده‌ای رهسپار ناکجاآبادجزایر یونان مراکز اولیه پذیرش پناهجویان در این کشور است. پناهجویان افغانستان و سوریه تلاش می‌کنند ابتدا وارد ترکیه شده و بعد خود را به یونان برسانند. بسیاری از آن‌ها تا پیش از آتش‌سوزی در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس اقامت داشتند. این خانواده مجبور شد به همین دلیل از لسبوس راهی آتن شود و بعد از آن معلوم نیست به کجا خواهد رفت. اتحادیه اروپا مدتهاست بیهوده در پی رویکردی مشترک در سیاست پناهجویی است.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادهستی دشواراین کودکان افغان که ساکن اردوگاهی در پاکستان‌اند از داشتن مدرسه محروم‌اند. این اردوگاه از زمان مداخله نظامی شوروی سابق در افغانستان در سال ۱۹۷۹ تا به‌حال پابرجاست. پناهجویان این اردوگاه زندگی دشواری دارند و از آب آشامیدنی و سکونت‌گاه‌ مناسب برخوردار نیستند.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادنقش سازمان‌های امدادیبسیاری از خانواده‌های ونزوئلایی از کشور خود ناامید شده و راهی کلمبیا می‌شوند. آن‌ها در آن‌‌جا از کمک سازمان صلیب سرخ برخوردار می‌شوند. این سازمان در مدرسه‌ای در"آرائوکیتا" اردوگاهی موقت بنا کرده و در آن‌جا کمک‌های پزشکی و بشردوستانه ارائه می‌کند. headtopics.com

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآبادبالاخره در آلمان ادامه مطلب: DW فارسی »

گزارش میدانی خبرنگار تسنیم| 60 درصد مخزن سد لتیان خالی است / احتمال بروز مشکلات اساسی در تأمین آب تهران + فیلم- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خدایا داری میبینی ؟ اینا همش تقصیر تو ... خدا به داد بقیشون برسه لعنت به هرچی مرزِ Muhammad Qasim has seen that closer to the end of times, many wars will be imposed against Islam and Muslims, and many people will be in despair. Muhammad Qasim's dreams indicate that he is the awaited Imam Al-Mahdi. Many people are claiming this

سازمان ملل: دست کم ۵۷ مهاجر شامل چندین زن و کودک در سواحل لیبی غرق شدندسازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که در پی واژگونی قایق حامل مهاجران آفریقایی در روز دوشنبه در سواحل لیبی دست کم ۵۷ نفر کشته شدند. خدا لعنت کنه ناتو و امریکا رو ببین چه بلایی سر مردم میارید این اولین قدم پیوستن نیروی انتظامی به مردم هست هر دو کنار هم پیمان_نوین ایران_متحد قدرت_مردم

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

ایران در روز چهارم المپیک؛ درخشش در بدمینتون و پیروزی در والیبال | DW | 26.07.2021چهارمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو برای ورزش ایران روز موفقی بود. از کامیابی ثریا آقایی در بدمینتون گرفته تا دومین پیروزی در والیبال و رکوردشکنی نسبی در شنا. درودها دوستان فردا سه شنبه 27.7.2021 سیستماتیک و هوشمند بر سوارکار 16.12.1442 آتش زدن برج بر بدآرآویخته 5.5.1400 پاپ اعظم بر خودش مردم از حاکمان سرخورده و دلخوش به قهرمانانشون هستن ، خدا پشت و پناهشون گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه