کشته شدن ۵۷ پناهجو در سانحه دریایی سواحل لیبی | DW | 27.07.2021

27/07/2021 12:44:00 ب.ظ

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

واژگونی قایق پناهجویان, دریای مدیترانه

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

به ٰگزارش سازمان ملل، دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعداد زیادی زن و کودک در سانحه یک قایق در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. بازماندگان از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند.

سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از قول بازماندگان سانحه گفت، حداقل ۲۰ زن و دو کودک در میان قربانیان دیده می‌شوند.قایق مزبور روز یکشنبه ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) ساحل شهر خمس در غرب لیبی را ترک کرده بود.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدیک دلیل دیگر نیز این است که این قایق‌ها اکثرا شب‌ها در هوای بد به راه می‌افتند تا از دید گارد ساحلی پنهان بمانند.

پلیس غواص اسپانیا کودکی چندماهه را از دریا نجات می‌دهد. بعد از این که مراکش کنترل مرزی در منطقه سئوتای اسپانیا را قطع کرد بسیاری از این کشور دل به دریا زده و راهی اسپانیا شدند. این عکس نمادی است از بحران مهاجرت در سئوتا. منطقه خودمختار سئوتا در شمال آفریقا، هم‌مرز با مراکش و تحت حاکمیت اسپانیاست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

خدایا داری میبینی ؟ اینا همش تقصیر تو ... خدا به داد بقیشون برسه لعنت به هرچی مرزِ Muhammad Qasim has seen that closer to the end of times, many wars will be imposed against Islam and Muslims, and many people will be in despair. Muhammad Qasim's dreams indicate that he is the awaited Imam Al-Mahdi. Many people are claiming this

سازمان ملل: دست کم ۵۷ مهاجر شامل چندین زن و کودک در سواحل لیبی غرق شدندسازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که در پی واژگونی قایق حامل مهاجران آفریقایی در روز دوشنبه در سواحل لیبی دست کم ۵۷ نفر کشته شدند. خدا لعنت کنه ناتو و امریکا رو ببین چه بلایی سر مردم میارید این اولین قدم پیوستن نیروی انتظامی به مردم هست هر دو کنار هم پیمان_نوین ایران_متحد قدرت_مردم

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

ایران در روز چهارم المپیک؛ درخشش در بدمینتون و پیروزی در والیبال | DW | 26.07.2021چهارمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو برای ورزش ایران روز موفقی بود. از کامیابی ثریا آقایی در بدمینتون گرفته تا دومین پیروزی در والیبال و رکوردشکنی نسبی در شنا. درودها دوستان فردا سه شنبه 27.7.2021 سیستماتیک و هوشمند بر سوارکار 16.12.1442 آتش زدن برج بر بدآرآویخته 5.5.1400 پاپ اعظم بر خودش مردم از حاکمان سرخورده و دلخوش به قهرمانانشون هستن ، خدا پشت و پناهشون گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه

دریای مدیترانه دائما صحنه سوانح قایق‌های حامل مهاجران است گزارش‌ها حاکی از بدی آب و هوا به هنگام سانحه مرگبار واژگون شدن یک فروند قایق حامل پناجویان در سواحل لیبی در دریای مدیترانه است.Aa سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که در پی واژگونی قایق حامل مهاجران آفریقایی در روز دوشنبه در سواحل لیبی دست کم ۵۷ نفر غرق شده و احتمالا همه آنها جان باخته‌اند.در متن این بیانیه که توسط روابط عمومی فیلیمو در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: «طرحی که این روزها با نام «حمایت از حقوق کاربران» در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است، ما کسب‌وکارهای آنلاین ایرانی را هم در کنار عموم جامعه نگران کرده است.به روز شده در: ۲۶/۰۷/۲۰۲۱ رژه دریایی روسیه با ۵۴ کشتی جنگی این کشور و همچنین با حضور چند کشور دیگر از جمله ایران، هند و پاکستان در خلیج فنلاند برگزار شد.

سازمان ملل متحد گزارش داده است که دست کم ۵۷ پناهجو، از جمله تعدادی زن و کودک در این سانحه جان خود را از دست دادند. سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) از قول بازماندگان سانحه گفت، حداقل ۲۰ زن و دو کودک در میان قربانیان دیده می‌شوند. صفا مساحلی، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت گفت که این قایق روز یکشنبه شهر ساحلی خمس را ترک کرده بود. این سازمان در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد، قایق حامل دست کم ۵۷ مهاجر بود. رشد در فضای رقابت ایجاد می‌شود و کیفیت خدمات با تنوع انتخاب‌های کاربران بالا می‌رود. ۱۸ نفر از سرنشینان توسط ماهیگیران و گارد ساحلی لیبی نجات داده شدند. او گفت که ۲۰ زن و دو کودک در میان غرق‌شدگان شده‌ هستند. قایق مزبور روز یکشنبه ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) ساحل شهر خمس در غرب لیبی را ترک کرده بود.

سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید، این رویداد نشان می‌دهد که ظرفیت‌های نجات و امداد دولتی در این"مسیر خطرناک" باید افزایش یابد.» به گفته او بازماندگان این حادثه که شهروندان نیجریه، غنا و گامبیا هستند گفته‌اند که قایق به دلیل مشکل فنی متوقف و سپس در میان شرایط بد آب و هوایی واژگون شده است. مهم‌ترین سرمایه ما اعتماد کاربران و امید همکارانمان است. به گفته این سازمان، افرادی که از این سانحه جان سالم به‌در برده‌اند از کشورهای نیجریه، غنا و گامبیا هستند. آن‌ها می‌گویند که کشتی بر اثر نقص فنی موتور از حرکت ایستاد و بر اثر هوای نامساعد واژگون شد. بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل متحد، دست کم ۲۰ مهاجر دیگر نیز که روز چهارشنبه تلاش داشتند به اروپا بروند در دریا غرق شدند.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید چهارشنبه هفته پیش نیز در سواحل لیبی حدود ۲۰ مهاجر در مسیر رسیدن به اروپا جان خود را از دست دادند. ما هم کنار مردم که اعتراض خود را با صدها هزار امضا در کارزاری اینترنتی نشان دادند، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن هستیم. دریای مدیترانه دائما صحنه سوانح قایق‌های حامل مهاجران است. تلاش مهاجران برای خروج از لیبی و رسیدن به اروپا در ماه‌های گذشته افزایش یافته است.

بسیاری از قایق‌ها و کشتی‌هایی که برای این منظور از آن‌ها استفاده می‌شود به علت نداشتن قابلیت لازم برای این مسیر و سوار کردن بیش از حد مسافر واژگون می‌شوند. یک دلیل دیگر نیز این است که این قایق‌ها اکثرا شب‌ها در هوای بد به راه می‌افتند تا از دید گارد ساحلی پنهان بمانند. بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت در اوایل ماه جاری، تعداد مهاجران و پناهجویانی که هنگام تلاش برای رسیدن به اروپا در گذرگاه‌های خطرناک دریایی جان خود را از دست داده‌اند در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده است. گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد نجات از دریا پلیس غواص اسپانیا کودکی چندماهه را از دریا نجات می‌دهد. بعد از این که مراکش کنترل مرزی در منطقه سئوتای اسپانیا را قطع کرد بسیاری از این کشور دل به دریا زده و راهی اسپانیا شدند. توئیت سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت مرگبارترین حادثه‌ غرق کشتی حامل مهاجران ۲۲ آوریل در نزدیکی لیبی رخ داد، زمانی که ۱۳۰ نفر با وجود ارسال چندین پیام درخواست کمک اضطراری در دریا غرق شدند. این عکس نمادی است از بحران مهاجرت در سئوتا.

منطقه خودمختار سئوتا در شمال آفریقا، هم‌مرز با مراکش و تحت حاکمیت اسپانیاست. این کشور نفت خیز پس از سرنگونی معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دچار هرج و مرج شد. گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد همه زندگی در یک چمدان ۴۰درصد از پناهجویان کودک هستند. یک‌میلیون و ۱۰۰هزار نفر از اقلیت روهینگیا به دلیل اعمال خشونت ارتش میانمار پا به فرار گذاشته و به بنگلادش گریخته‌اند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید کار اجباری، ضرب و شتم، تجاوز و شکنجه از جمله مواردی است که در گزارش های نهادهای بین‌المللی ناظر بر امور مهاجران در لیبی منتشر شده است. اردوگاه آوارگان"کوکس بازار" یکی از بزرگ‌ترین اردوگاه‌های جهان است. به گفته سازمان"دهکده‌های کودکان اس‌اواس"، خشونت، قاچاق انسان و مواد مخدر، کارگری کودکان و کودک‌همسری در حال افزایش است. اوایل ماه ژوئیه، مسئولان دریایی لیبی اعلام کردند که یکی از کشتی‌های گارد ساحلی این کشور به یک قایق مهاجران که در مدیترانه تعقیب می‌شد، شلیک کرده است .

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد نبود چشم‌انداز دریای مدیترانه از خطرناک‌ترین راه‌های جهان برای فرار است. بسیاری از آفریقایی‌هایی که می‌خواستند خود را از طریق این دریا به اروپا برسانند شکست خورده و سر از لیبی درآوردند. هم‌رسانی این مطلب:. آن‌ها در لیبی برای ادامه حیات می‌جنگند. آن‌ها برای بقای خود مجبورند تن به هر کاری بدهند. جوانانی که در تصویر می‌بینیم در طرابلس منتظر پیشنهادی برای کارند.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد بحران جدید پناهجویی جنگ داخلی در منطقه تیگرای اتیوپی تازه‌ترین بحران پناهجویی را به‌وجود آورده است. ۹۰درصد از جمعیت این منطقه اینک به کمک‌های انسان‌دوستانه وابسته است. یک‌میلیون و ۶۰۰هزار نفر، از جمله ۷۲۰هزار کودک به سودان فرار کرده‌اند. آن‌ها در اردوگاه‌های موقت ‌به آینده‌ای نامعلوم چشم‌ دوخته‌اند. گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد خانواده‌ای رهسپار ناکجاآباد جزایر یونان مراکز اولیه پذیرش پناهجویان در این کشور است.

پناهجویان افغانستان و سوریه تلاش می‌کنند ابتدا وارد ترکیه شده و بعد خود را به یونان برسانند. بسیاری از آن‌ها تا پیش از آتش‌سوزی در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس اقامت داشتند. این خانواده مجبور شد به همین دلیل از لسبوس راهی آتن شود و بعد از آن معلوم نیست به کجا خواهد رفت. اتحادیه اروپا مدتهاست بیهوده در پی رویکردی مشترک در سیاست پناهجویی است. گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد هستی دشوار این کودکان افغان که ساکن اردوگاهی در پاکستان‌اند از داشتن مدرسه محروم‌اند.

این اردوگاه از زمان مداخله نظامی شوروی سابق در افغانستان در سال ۱۹۷۹ تا به‌حال پابرجاست. پناهجویان این اردوگاه زندگی دشواری دارند و از آب آشامیدنی و سکونت‌گاه‌ مناسب برخوردار نیستند. گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد نقش سازمان‌های امدادی بسیاری از خانواده‌های ونزوئلایی از کشور خود ناامید شده و راهی کلمبیا می‌شوند. آن‌ها در آن‌‌جا از کمک سازمان صلیب سرخ برخوردار می‌شوند. این سازمان در مدرسه‌ای در"آرائوکیتا" اردوگاهی موقت بنا کرده و در آن‌جا کمک‌های پزشکی و بشردوستانه ارائه می‌کند.

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد بالاخره در آلمان بسیاری از پناهجویان امید داشتند که فرزندانشان در آلمان آینده‌ای بهتر داشته باشند. در این خانه در کارسروهه کودکان پناهجو از آموزش‌های مقدماتی برای ورود به مدارس آلمان برخوردار می‌شدند. اما پاندمی کرونا باعث شد که آن‌ها فعلا از این کمک آموزشی که زمینه پیوند آن‌ها با جامعه را فراهم می‌آورد محروم شوند. .