کشته شدن 4 معترض در ادامه سرکوب تظاهرات در سودان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کشته شدن 4 معترض در ادامه سرکوب تظاهرات در سودان العربيه_فارسى

بر اساس آخرین گزارش‌ها، نیروهای امنیتی سودان، پنج‌شنبه 30 دسامبر، با شلیک گاز اشک‌آور به رویارویی با هزاران معترضان در خیابان‌های خارطوم پرداختند که به رغم اجرای مقررات منع آمد و رفت امنیتی در چندین منطقه، تظاهرات کردند.بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، در حالی است که انجمن متخصصان سودان تاکید کرد که در جریان سرکوب تظاهرات پنج‌شنبه، 3 تن از معترضان کشته شدند، کمیته مرکزی پزشکان سودان خبر داد که 3 نفر از تظاهرکنندگان در ام‌درمان کشته شدند و حال 3 نفر از مجروحان این درگیری‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

در جریان این یورش، لینا یعقوب و نزار بقداوی خبرنگاران العربیه و همچنین تصویربرداران و کارکنان دفتر مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.از سوی دیگر بر اساس همین اخبار، مسئولان حاکمیت در واکنش به این تظاهرات از صبح امروز، اینترنت تلفن‌های همراه را قطع کرده و جاده‌های منتهی به خارطوم را بستند و کانتینرها را بر روی پل‌هایی قرار دادند که پایتخت سودان را به حومه آن متصل می‌کنند.

این در حالی است که بنا به تصمیم شورای امنیت و دفاع سودان، پل‌های بین شهری خارطوم، به استثنای دو پل الحلفایا و سوبا، بسته شده است.انجمن متخصصان سودانی و نیروهای آزادی و تغییر، حمایت خود را از تظاهرات امروز اعلام کردند که تازه‌ترین تظاهرات در برنامه موسوم به «تشدید انقلابی» است که توسط هماهنگی کمیته‌های مقاومت در اوایل دسامبر جاری، اعلام شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه اعتراضات در سودان؛ چهار تن از معترضان حکومت نظامی به ضرب گلوله کشته شدندمعترضان در خارطوم، پایتخت سودان و شهرهای مجاور به سمت کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کردند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری دادگاه ۱۹ معترض بهبهانی «در ۲۰ دقیقه»؛ دادستانی: برای بررسی «الزامات قانونی» بود▪️جلسه دادگاه ۱۹ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات سال گذشته بهبهان تنها ۲۰ دقیقه طول کشیده است. هر چند که ابتدا مقامات قضایی ایران این موضوع را تکذیب کردند اما پس از تایید وکلای مدافع، دادستان بهبهان سرانجام امروز تشکیل چنین دادگاهی را پذیرفت مگر دادگاه امرای ارتش چند دقیقه طول کشید؟ مگردادگاه اعتراضات سال ۶۰ چگونه بود؟ موسوی تبریزی دادستان وقت در روزنامه کیهان و اطلاعات گفت از زمان دستگیری تا محاکمه و تیرباران زیر دو ساعت طول کشید!! این عدل علیست! اینا با علم قاضی که یکساعت درس حقوق نخوانده قضاوت میکنند!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مداخله نظامی در سودان؛ تلفن و اینترنت قطع شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ائتلاف: در 22 عملیات طى شبانه‌روز گذشته 150 شبه‌نظامی حوثی كشته شدند«ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن» اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته، 22 عملیات را علیه شبه‌نظامیان حوثی در استان «مأرب» انجام داده که طی آن، 15 خودروی نظامی این دروغ و تحریف... فعلا در آخرین حمله حوثی، ۲۲ سگ اماراتی کشته شدند و ده ها نفر سگ سعودی... ائتلاف یاماشین کشتارمسلمانان به دستوراسرائیل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دست‌کم دو کشته در پی حملات روز سه‌شنبه اسرائیل به بندر لاذقیه سوریهپیش از این سانا، خبرگزاری دولتی سوریه از وارد شدن خسارات قابل توجه در پی وقوع این حملات خبر داده بود اما از تلفات جانی چیزی منتشر نکرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازی‌های اینترنتی استرالیا در کارزار «شانس صفر»؛ پناهجویان در هر حال بازنده هستنددر یکی از بازی‌هایی که بر روی پایگاه اینترنتی کارزار «شانس صفر» قرار گرفته است کاربر باید با قایقش تلاش کند تا خود را به نقشه استرالیا برساند. این در حالی است که گارد ساحلی استرالیا یا طوفان دریایی از جمله موانعی هستند که در نهایت از رسیدن او به هدفش جلوگیری می‌کنند. نزدیک به صفر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »