کشته شدن قاسم سلیمانی در گفتگو با محسن سازگارا: جمهوری اسلامی قمار نمی‌کند

13/10/1398 12:46:00 ب.ظ

کشته شدن قاسم سلیمانی در گفتگو با محسن سازگارا: جمهوری اسلامی قمار نمی‌کند گفت وگوی اختصاصی با محسن سازگارا درباره دلایل اقدام آمریکا و واکنش احتمالی ایران را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽

محسن سازگارا به یورونیوز گفت: «گزینه دیگر، که جمهوری اسلامی قبلا در زمان جنگ ایران و عراق آن را تجربه کرده، این است که کوتاه بیاید. یعنی بعد از دریافت چنین ضربه سنگینی از آمریکا، کشورهایی را واسطه کند.» یورونیوز: جناب سازگارا، به نظرتان چرا آمریکا در واکنش به وقایع اخیر در عراق، قاسم سلیمانی را ترور کرد؟ در خصوص لو رفتن سفر قاسم سلیمانی و اطلاع آمریکایی‌ها از رسیدن او به عراق، قطعاً باید گفت عناصری به ظاهر خودی این سفر را لو داده بودند.

این عناصر نه از عراق، بلکه به احتمال قوی‌تر از داخل نیروی قدس سپاه به آمریکایی‌ها اطلاعات داده بودند

تحلیلگر سیاسی محسن سازگارا: به هر حال آمریکا یک کشور ابرقدرت است که هم دستگاه‌های اطلاعاتی‌اش، مثل CIA و بخش اطلاعات وزارت دفاعش وسعت زیادی دارند، هم دستگاه‌های گوناگون و وسیع دیگری دارد که در وزارت امنیت داخلی آمریکا هماهنگ می‌شوند. بنابراین تعجبی ندارد که آمریکایی‌ها اطلاعات گسترده‌ و نیز افراد نفوذی داشته باشند. آن‌ها با القاعده و داعش نیز همین طور درگیر شدند و بالاخره آن‌ها را از پا درآوردند. در خصوص لو رفتن سفر قاسم سلیمانی و اطلاع آمریکایی‌ها از رسیدن او به عراق، قطعاً باید گفت عناصری به ظاهر خودی این سفر را لو داده بودند. این عناصر نه از عراق، بلکه به احتمال قوی‌تر از داخل نیروی قدس سپاه به آمریکایی‌ها اطلاعات داده بودند؛ چون قاسیم سلیمانی به حشدالشعبی هم خیلی اطمینان نداشت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

سازگارا وطن فروش پستی است که میگوید مردم ماهشهر بخاطر شهادت حاج قاسم شادمانی می کنند ، احمقی که هنوز مردم خوزستان وطن پرست را نشناخته یا عمداً به آنها توهین کرده است مرگ بر آمریکا و عوامل پست داخلی اش آمریکا از دستگاه اطلاعاتی قویش برای ساختن داعش و القاعده استفاده میکنه نه از بین بردنش. انتقام می گیریم

به خاطر طرفداری از رژیم کودک کش بلاک ترامپ قمار باز آقای سازگارا. سازگارا قاسم سلیمانی سال۵۷ ایران بوده فرقی بین این دو نیست که خود سازگارا سپاه رو بنیان گزاری کرد و ترور ها رو اون اولا برنامه ریزی میکرد پس شما اروپایی های فراموشکار اینقدر این ادمو به عنوان صاحب نظر نیارین هی به حرفش بگیرین گناه سازگارا وحشتناک تر از سلیمانیه

راه‌پیمایی در اعتراض به سیاست‌های چین علیه اویغورها در شهر بورسای ترکیه

پاپ در سال نو:‌ زنان میانجیان صلح اند و باید در تصمیم‌گیری‌ها باشندپیشوای کاتولیکهای جهان همچنین یادآوری کرد که برای داشتن جهانی بهتر باید با زنان به طرزی شایسته برخورد کرد. بله؛ در برخوردش با اون خانم معلوم بود! تعجب می کنم چرا کسی، بخصوص خانم ها اعتراض نکردن؟

هوک، ایران را دلیل آشوب در سفارت این کشور در عراق دانستنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: ایران حمله به سفارت ما را برنامه‌ریزی کرده بود، فقط از این روش استفاده می‌کند چهل سال پیش هم به سفارت ما حمله کردند، حال پس از گذشت چهل سال، گروه‌های تروریستی را برای حمله به سفارت ما هدایت می‌کنند

پیرترین گوریل اروپا در آتش‌سوزی باغ وحشی در آلمان جان سپرد«اگر آتش‌بازی سبب این حریق شده باشد آنگاه این تأیید ترسناکی است بر پیامدهایی که آتش‌بازی‌های کنترل‌نشده می‌تواند داشته باشد.» عوضش پیرترین گوزیل ایران همچنان مشغول حکمرانی بر ۸۰ میلیون ایرانی است! باغ‌وحش اونجاییه که آدما توش زندانین نه حیوونا سلام آیا در ماهواده و رسیور یورونیوز فارسی فعاله ؟

مجلسی که در پس امور حرکت کند، هیچگاه در رأس امور قرار نمی‌گیردمصباحی‌مقدم: *عده‌ای می‌گویند مجلس در راس امور نیست، شما کاری کرده‌اید که مجلس در رأس امور نباشد *مجلس اگر عرضه داشت در راس امور قرار می‌گرفت *مجلسی که در پس امور حرکت کند هیچگاه در رأس امور قرار نمی‌گیرد، مجلسی که در پیشاپیش حرکت کند در راس قرار می‌گیرد جالبه خودش عضو شورای های من درآوردی موازی با مجلس است. در جمهوری اسلامی جواب هر انتقادی توبیخ و فرافکنی! لابد مجلسی که شما و امثالتون برجام رو تو ۲۰ دیقه تصویب کردید در رأس امور بود عاره؟؟؟

۹ کشته در پی اصابت راکت به ساختمان مدرسه‌ای در شمال سوریه | DW | 02.01.2020بر اثر اصابت یک راکت نزدیک مدرسه‌ای در استان ادلب در شمال سوریه چند نفر، از جمله پنج کودک کشته شدند. در این حمله که به نظامیان رژیم بشار اسد نسبت داده شده حدود ۱۵ نفر مجروح شده‌اند. کودک کشی جزو ذاتشونو دقیق به هدفی که گرفتن خورده؟ یا اینکه نشانه دقت پایین راکت بوده؟