کشتار ۶۷، میرحسین موسوی و نگرانی از شکاف در جنبش دادخواهی | DW | 06.10.2020

15/07/1399 07:50:00 ب.ظ

بازنشر گزارش 'اسناد به خون آغشته' توسط عفو بین‌الملل و اطلاع‌داشتن میرحسین موسوی از اعدام‌های سال ۶۷ بحث‌های زیادی را بین موافقان و مخالفان این موضوع ایجاد کرده است. بازتابی از نظرات هردوطرف را در این گزارش می‌خوانید.

بازنشر گزارش 'اسناد به خون آغشته' توسط عفو بین‌الملل و اطلاع‌داشتن میرحسین موسوی از اعدام‌های سال ۶۷ بحث‌های زیادی را بین موافقان و مخالفان این موضوع ایجاد کرده است. بازتابی از نظرات هردوطرف را در این گزارش می‌خوانید. ماجرا با بازنشر گزارشی با نام"اسرار به خون آغشته" از سوی سازمان عفو بین‌الملل آغاز شد.

این گزارش برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۸ (دو سال قبل) منتشر شده بود و امسال در سالگرد اعدام‌های سیاسی تابستان ۱۳۶۷، عفو بین‌الملل در شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام بخش‌هایی از این گزارش را مجددا منتشر کرد.

انتشار این توییت با عکس و هشتگ موسوی، با انتقادات و اعتراضات زیادی روبرو شد که همچنان ادامه دارند. انتقاد به عفو بین‌الملل از یک سو و از سوی دیگر انتقاد به کسانی که سعی در بی‌گناه یا بی‌خبر جلوه دادن موسوی در این کشتار دارند از طرف فعالان سیاسی و مدنی و نیز خانواده‌های قربانیان اعدام‌ها و زندانیان دهه ۶۰ همچنان فضای مجازی را پر کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اقدام عجیب شهرداری اهواز در از بین بردن یکی از نمادهای شهرSaveZamsLife 😞

'ماسک' در تهران از شنبه اجباری است/جریمه‌ها در حال کارشناسی استمعاون کل وزارت بهداشت: *ماسک' در تهران از شنبه اجباری است *جریمه‌ها در حال کارشناسی است *نگران رفتار متناقض مردم هستیم *دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده‌اند *مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم اینا هم از ثمرات اربعین با شکوه هستش که فرمودید الگوی کشور های دیگه قراره بشه!

تهران در بحران؛ استفاده از ماسک در پایتخت اجباری می‌شود«قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.» گفتن میشه ولی نخواهد شد باید برای همیشه ماسک در مکانهای عمومی مثل مترو و اتوبوس و ...در نیمه دوم سال اجباری شود...

برادرم در تظاهرات حمایتی از آذربایجان در تبریز دستگیر شده چه باید بکنیم؟بزار اون تو بپوسه تا یاد بگیره دیگه واسه خاک یه کشور دیگه کون خود شو پاره نکنه در ضمن شعار های نژادپرستانه ام زیاد دادن امثال داداشت بندازین تو توالت سیفون رو بکشید.مردم ایران با این همه ظلم ،رفته برای مردم آذربایجان تظاهرات کرده؟؟؟!!!

زوج استرالیایی یک سال پس از آزادی از ایران: بازجویان گفتند باید از ما تشکر کنید

اخراج مسافران بدون ماسک از مترو/ کاهش ۵۰ هزار نفری مسافر در پی اعمال محدودیت‌ها/ بیشتر از این کاری از دست ما بر نمی‌آیدمدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: همکاران ما روزانه استفاده از ماسک را ثبت و گزارش می‌کنند و از ورود بدون ماسک افراد به مترو ممانعت به عمل می‌آورند.