کشتار ۶۷؛ «تحقق عدالت دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد» | DW | 01.09.2019

11/06/1398 11:41:00 ق.ظ

در سالگرد کشتار جمعی زندانیان سیاسی در فرانکفورت شهره قنبری و ملکه مصطفی سلطانی از تجربه‌های خود از سرکوب سخن گفتند، عبدالکریم لاهیجی راهکاری برای دادخواهی ارائه داد و هادی خرسندی به نقد طنزآمیز استبداد دینی پرداخت.

در سالگرد کشتار جمعی زندانیان سیاسی در فرانکفورت شهره قنبری و ملکه مصطفی سلطانی از تجربه‌های خود از سرکوب سخن گفتند، عبدالکریم لاهیجی راهکاری برای دادخواهی ارائه داد و هادی خرسندی به نقد طنزآمیز استبداد دینی پرداخت. از جمله حضور فعالان و شخصیت‌های کرد از طیف‌های متنوع به چشم می‌خورد و دلیل آن آشکارا احترامی است...

از جمله حضور فعالان و شخصیت‌های کرد از طیف‌های متنوع به چشم می‌خورد و دلیل آن آشکارا احترامی است که کردها، با وجود اختلاف نظرهایی که ممکن است در مسائل گوناگون با هم داشته باشند، برای ملکه مصطفی سلطانی قائل هستند که برای نخستین بار در چنین یادبودی از آنچه خانواده او متحمل شده سخن می‌گفت. خانم سلطانی، خواهر کاک فؤاد سلطانی، بنیانگذار سازمان کومله است و چندین تن از اعضای خانواده‌اش به دست جمهوری اسلامی به قتل رسیده‌اند.

دیگر سخنرانان مراسم فرانکفورت شهره قنبری، نقاش و فعال مدنی و سیاسی، دکتر عبدالکریم لاهیجی، حقوقدان، و هادی خرسندی، طنزنویس بودند. فشار مضاعف بر زنان زندانی به دلیل جنسیتی شهره قنبری سخنرانی‌اش را زیر عنوان"زنان در زندان جمهوری اسلامی" ایراد کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

دو روز بعد از هشدار مایک پمپئو؛ نفتکش ایرانی در نزدیکی سوریه مشاهده شددو روز بعد از هشدار مایک پمپئو؛ نفتکش ایرانی در نزدیکی سوریه مشاهده شد پمپئو دو روز پیشتر هشدار داده بود که آمریکا اطلاعات موثقی دارد که اَبرنفتکش جمهوری اسلامی دوباره به سمت سوریه در حرکت است. مایک پمپئو، اعتماد به ظریف را «یک اشتباه بزرگ» نامید.

صدها معترض هنگ‌ کنگ بار دیگر در خارج از فرودگاه این دولت‌شهر تجمع کردند🔺صدها معترض هنگ ‌کنگ بار دیگر در خارج از فرودگاه این دولت‌شهر تجمع کردند ⚡️صدها نفر از معترضان در هنگ کنگ روز یکشنبه ۱۰ شهریور بار دیگر برای تجمع به سمت فرودگاه بین المللی این دولت‌شهر رفته‌اند.

شوهرم بیماری‌اش را از من مخفی کرده، آیا می‌توانم بعنوان فریب در ازدواج شکایت کنم؟

نگرانی صلیب سرخ از بمباران یک زندان در یمن

رونمایی از پهپاد جدید «کیان» در ایران