کشتار ۱۰۰ نفر در حمله مسلحانه در غرب اتیوپی | DW | 24.12.2020

04/10/1399 01:11 ب.ظ

کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی از کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر به دست افراد مسلح ناشناس در غرب این کشور خبر داده است. ده‌ها نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. حمله هنگامی شروع شد که ساکنان محل در خواب بودند.

کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی از کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر به دست افراد مسلح ناشناس در غرب این کشور خبر داده است. ده‌ها نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. حمله هنگامی شروع شد که ساکنان محل در خواب بودند. بیش از ۱۰۰ نفر در غرب اتیوپی در حمله افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند. کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی نزدیک به دولت این کشور گزارش داده که این حمله مسلحانه در منطقه"بنیشانگول ـ گوموز" اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بازماندگان"توصیفی ناراحت‌کننده" از این حادثه ارائه داده‌اند. ۳۶ نفر نیز با جراحت ناشی از برخورد گلوله یا با زخم سرنیزه به بیمارستان انتقال داده شده‌اند.

بنا بر بیانیه کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی، این حمله سحرگاه چهارشنبه ۲۳ دسامبر (سوم دی‌ماه) هنگامی که ساکنان منطقه"متکل" در خواب بوده‌اند شروع شده و تا عصر آن روز ادامه داشته است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این حمله در غیاب مأموران پلیس یا نیروهای امنیتی در این منطقه صورت گرفته و بعضی از بازماندگان می‌گویند، مهاجمان را شناسایی کرده‌اند. کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی می‌گوید، مهاجمان تعدادی از مناطق اطراف را به آتش کشیده‌اند. یک شاهد عینی ۱۸ مورد آتش‌سوزی از این دست را گزارش کرده است. headtopics.com

یعنی کار مسلمانان نبوده؟

لعنت به هرچه تروریست

ادامه مطلب:
dw_persian »

نهایی شدن ثبت نام۴۲ نفر در حوزه انتخابیه تهران/۱۲۲ نفر در حال ثبت نام هستندمعاون سیاسی استاندار تهران از نهایی شدن ثبت نام۴۲ نفر برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران خبر داد. مموتی م هست؟! امیدوارم انسان های خداترس و وارسته ای بیان که برای رضای خدا کار انجام بدن نه ی مشت گوسفند فاسد

۴۰۰ نفر در پی آتش‌سوزی در کمپ پناهجویان روهینگیا در بنگلادش ناپدید شدنداین سومین آتش‌سوزی در کمپ‌های پناهجویان روهینگیا در چهار روز گذشته است. ۵۰هزار آواره مستقر در چادرهای ابتدایی مجبور به ترک کاشانه خود شده اند. 😮😥😥 ای داد بیداد

مرگ سه نفر در پی آتش‌سوزی «عمدی» در مرکز ترک اعتیاد در مشهد

مشروب تقلبی در هرمزگان؛ ۵ نفر کشته و یک نفر نابینا شد

در آلمان از هر چهار نفر یک نفر دورکاری می‌کند | DW | 16.02.2021بر پایه تحقیقی تازه تقریبا یک چهارم شاغلین در آلمان در ماه ژانویه دورکاری کرده‌اند. آیین‌نامه جدید کار از خانه به تدریج در آلمان تأثیرات خود را نشان می‌دهد. کارشناسان اما در دورکاری پتانسیل بیشتری می‌بینند.

عکس از آرشیو

بیش از ۱۰۰ نفر در غرب اتیوپی در حمله افراد مسلح ناشناس کشته شده‌اند. کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی نزدیک به دولت این کشور گزارش داده که این حمله مسلحانه در منطقه"بنیشانگول ـ گوموز" اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بازماندگان"توصیفی ناراحت‌کننده" از این حادثه ارائه داده‌اند. ۳۶ نفر نیز با جراحت ناشی از برخورد گلوله یا با زخم سرنیزه به بیمارستان انتقال داده شده‌اند.

بنا بر بیانیه کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی، این حمله سحرگاه چهارشنبه ۲۳ دسامبر (سوم دی‌ماه) هنگامی که ساکنان منطقه"متکل" در خواب بوده‌اند شروع شده و تا عصر آن روز ادامه داشته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این حمله در غیاب مأموران پلیس یا نیروهای امنیتی در این منطقه صورت گرفته و بعضی از بازماندگان می‌گویند، مهاجمان را شناسایی کرده‌اند.

کمیسیون حقوق بشر ملی اتیوپی می‌گوید، مهاجمان تعدادی از مناطق اطراف را به آتش کشیده‌اند. یک شاهد عینی ۱۸ مورد آتش‌سوزی از این دست را گزارش کرده است.

نتسانت بلای، مدیر بخش مطالعات آفریقای سازمان عفو بین‌الملل با اشاره به کشتار این ۱۰۰ نفر گفته است، این حمله بیرحمانه نشان می‌دهد که دولت اتیوپی هر چه سریع‌تر باید برای پایان بخشیدن به خشونت‌ها اقدام کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کشور ۱۱۲ میلیونی اتیوپی دائما دستخوش درگیری‌های قومی است. این درگیری‌ها از سال ۲۰۱۸ با به قدرت رسیدن آبی احمد، نخست‌وزیر این کشور افزایش یافته است. در حال حاضر در منطقه شمالی تیگرای بین جبهه آزادیبخش و نیروهای دولت مرکزی در آدیس‌ آبابا درگیری‌های مسلحانه وجود دارد.

در همین زمینه: