کشتار سگ‌ها در پناه بی‌قانونی

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

جنجال بر سر نحوه مدیریت جمعیت حیوانات شهری بار دیگر با انتشار فیلمی از کشتن بی‌رحمانه سگ‌ها در مرکز ساماندهی جمعیت سگ‌های ولگرد کهریزک بالا گرفت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این فیلم دیده می‌شود که افرادی با تزریق مستقیم آنچه سم یا اسید خوانده می‌شود، باعث مرگ پر درد و رنج سگ‌ها می‌شوند.این فیلم مربوط به سال ۹۶ است و در پی انتشار آن، با پیمانکار خاطی برخورد و خلع ید شده است. حامیان حیوانات اما قانع نشدند و در اعتراض به این اتفاق، تجمعی آرام مقابل شهرداری تهران برگزار کردند، تجمعی که به روال یکی دو سال گذشته با دخالت یگان ویژه به تشنج کشیده و به دستگیری چند نفر منجر شد.

اما نکته مهم این است که این دستورالعمل هم نقایص فراوانی دارد؛ مثلا طبق آن، همه سگ‌هایی که کسی خواستار سرپرستی آن‌ها نباشد «غیر‌مفید» تشخیص داده می‌شوند. این در حالی است که در کشورهای پیشرو راه‌حل اساسی برای این دسته از سگ‌ها عقیم‌سازی، واکسیناسیون و رهاسازی با قلاده به‌عنوان سگ بی‌خطر است. نکته مهم دیگر این است که در این دستورالعمل هیچ امکانی برای نظارت سمن‌های مستقل بر عملکرد پیمانکار و اجرای صحیح این طرح در نظر گرفته نشده است.

بسیاری از سمن‌ها و انجمن‌های فعال در این زمینه می‌توانند ضمن بر عهده گرفتن بخشی از فرایند اجرایی، اجرای دقیق دستورالعمل‌هایی را که البته نیاز به بازنگری و اصلاح دارد تا حدودی تضمین کنند. اما مطابق روال معمول، مساله کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد هم مانند سایر موارد پشت درهای بسته می‌رود و گاهی خبرهایی به بیرون درز می‌کند که جنجال‌آفرین می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع اعتراضی به «کشتار سگ‌ها» در تهران با بازداشت معترضین به پایان رسیدتجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات که مقابل شهرداری تهران برگزار شده بود، به خشونت کشید و چندین نفر نیز بازداشت شدند. در پی انتشار فیلمی از «کشتار سگ‌ها با تزریق اسید» در کهریزک، جمعی از حامیان حقوق ح
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روایت یک فعال حقوق حیوانات از کشتار سگ‌ها و خشونت در تجمع حامیان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شهرداری تهران از برکناری پیمانکار در پی انتشار ویدیوی آزار و اذیت سگ‌ها خبر داد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

قتل‌عام سگ‌ها در پناهگاه مهدی‌آباد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لزوم ارائه هرچه سریعتر گزارش «سگها» به مردمسخنگوی شورای شهر تهران افزود: انتظار می‌رود شهرداری تهران نیز با توجه به حساسیت موضوع و مسائل پیش آمده در اسرع وقت نسبت به بررسی دقیق ماجرا و گزارش جزییات موضوع به شهروندان و نمایندگان آنان در شورا اقدام کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش شهردار تهران به فیلم آزار و اذیت سگ‌ها / همکاری شهرداری در توسعه 3 بیمارستان بزرگ پایتختشهردار تهران ضمن واکنش به فیلم منتشر شده درباره آزار و اذیت سگ‌ها، در عین حال به تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام پزشکی اشاره و بر لزوم افزایش سطح سواد سلامت شهروندان تهرانی در قالب این همکاری‌ها تأکید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »