کشتار اشتباهی کودکان کابلی بجای داعشی‌ها؛ مقصر کیست و چرا پنتاگون بر دروغ اصرار ورزید؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هنوز مشخص نیست که آیا ارتش آمریکا پیش از آغاز عملیات به مجموعه اطلاعاتی این کشور اطلاع داده بود که تصمیم گرفته ماشه را بکشد یا نه، گر چه شاید به خاطر تحول سریع رویدادها، دلیلی برای این کار ندیده است.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از سه منبع اعلام کرد درست پس از آن که ارتش آمریکا موشک هل‌فایر را به سمت خودرو تویوتا کرولا سفید رنگی در کابل شلیک کرد که تصور می‌شد تهدیدی قریب‌الوقوع برای سربازان آمریکایی در حال انتقال از فرودگاه کابل است، سازمان جاسوسی آمریکا، سیا هشداری فوری صادر کرد: احتمالاً غیرنظامیان و از جمله کودکان در محل حضور دارند.

هنوز مشخص نیست که آیا ارتش آمریکا پیش از آغاز عملیات به مجموعه اطلاعاتی این کشور اطلاع داده بود که تصمیم گرفته دگمه شلیک را بفشارد یا نه، اگر چه شاید به خاطر تحول سریع رویدادها، دلیلی برای این کار ندیده است. در ارتش آمریکا این گونه حملات که فرماندهان میدانی شخصا مجاز به انجام آن بدون مشورت با سلسله مراتب فرماندهی هستند، عملیات «پویا» نامیده می‌شود.

برخی منابع می‌گویند اشتباه مرگباری که در افغانستان روی داد، موضوع تصمیم‌گیری در این گونه موارد را برای دولت بایدن برجسته می‌کند. نحوه انجام حملات احتمالی در افغانستان بدون حضور نیروهای آمریکایی در آینده چگونه خواهد بود؟ آیا وزارت دفاع عهده‌دار چنین مأموریت‌هایی است یا سیا؟ میک مولروی، مأمور پیشین سیا و پنتاگون و تحلیل‌گر کنونی شبکه ای‌بی‌سی آمریکا می‌گوید: «اگر آنها برای تصمیم‌گیری درباره این که بزنند یا نزنند، سیا را موظف کرده‌اند که هدف را بررسی کند، بنابراین باید صبر کنند تا اطلاعات را به دست آورند و بعد درباره حمله تصمیم بگیرند. اما اگر واقعا راهی برای دسترسی به چنین اطلاعاتی برایشان وجود نداشته، قطعا یک جای کار می‌لنگد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرایی اش را باید از روبلهای روسیه که بر تو سرازیر شد و تو هنوز خود رو اروپا تلقی کردی پرسید حالا کی دو رو ودروغ گوه؟ خوشم میاد جلو قاضی الی وقت المعلوم ملق بازی میشد

حساب پس نمی دهی چقدر خوب

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئویی از نماز جمعه کابل؛ امام جماعت: خوشحالیم که افغانستان اکنون امن استشماری از جنگجویان طالبان در این ویدئو در حال نمازگزاری و سلاح بر دوش و بر زمین به تصویر کشیده شده‌اند. کدام ویدئو؟ نماز جمعه و مسجد محل آغاز خریت و حماقت بشر است. پس چرا با اسلحه داخل مسجد شدین همه اگه افغانستان امن شده؟ اینها جز یک دسته حیوانات وحشی و جنگلی هیچ نیستند. بوی از انسانیت نبردند. حال آدم از سر و وضع اینها بهم میخوره. حیوانات باغ وحش صد برابر قابل تحمل تر اند. حیف حیف صد حیف. عروسک دست میمون افتاد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت آخرین حمله پهپادی آمریکا در کابل؛ وقتی کودکان به سوی پدر می‌دویدند موشک هل‌فایر به هدف خوردملیکا، سمیه و آیات، دختر بچه‌های ۲ ساله کوچکترین قربانیان آخرین عملیات پهپادی پنتاگون در افغانستان بودند. تروریست های آمریکائی این همه طالزان آدم کشتن توی کسکش فرانسوی هیچی نمیگی، خوب استرالیا باید مادر نامردتونو بگاد بره با آمریکا، بسکه شما فرانسویا کسکشین راستی لایک هم کردم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض معلمان و فرهنگیان در چندین استان ایران نسبت به شرایط معیشتی خودشماری از معلمان و فرهنگیان چندین استان ایران، در تجمع‌های جداگانه‌، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف دست به اعتراض زدند.بر اساس ویدیوهایی که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اوضاع کابل و دره پنجشیر؛ یک‌ ماه از تسلط طالبان بر افغانستان گذشتطالبان می‌گویند امنیت را برقرار می‌کنند و هر چند قوانین شریعت را دوباره جاری خواهند ساخت اما تغییر کرده‌ و عملگرا شده‌اند و فضای کشور و آزادی زنان و بیان بازتر و بیشتر از اولین دوره حکومتداری آنان خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تسلط طالبان بر افغانستان؛ ۱۵۳ رسانه تعطیل و زنان خبرنگار بیکار شده‌اند«معتقدم چیزی که ما شاهد ظهورش خواهیم بود تنها یک رسانه رسمی، یا همان رسانه طالبان است که هیچ زنی هم در آن نخواهد بود.» رسانه ها مربوط افغانستان نه بلکه به آمریکایی ها بود که با رفتن شان تمام ژورنالستان را با آمریکاییان رفتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تا زمانی که مسأله امام موسی صدر به نتیجه نرسد، همه ما مقصریم/ مخالفان خرید نفت از ایران جایگزین ارائه کنند/ می‌خواهند مردم از مقاومت متنفر شوند/ مخالفت‌های اسرائیل با برجام نشان می‌دهد این توافق به نفع ایران استنماینده جنبش امل در تهران گفت: برای برخی گروه‌ها در لبنان و همچنین برخی کشورهای غربی، ایران همیشه متهم است. می‌خواهند مواردی را به تهران تحمیل کنند اما زیر بار هیچکدام از فشارها نمی‌رود در نتیجه متهمش می‌کنند چرا که ایران دشمن اسرائیل است. می‌دانید ایران به لبنان کمک می‌کند و بارها هم اعلام آمادگی کرده که در موارد متعدد به لبنان کمک کند اما متاسفانه گروه‌هایی در لبنان و حتی خارج از لبنان از این موضوع واهمه دارند و فکر می‌کنند ایران در صدد تسلط سیاسی بر لبنان است و این در حالی است که من معتقدم ایران تنها کشوری است که در پس کمک‌های خود دید استعماری ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »