کشاورزان و سیاستمداران برزیل در مقابله با بولسونارو | DW | 28.08.2019

06/06/1398 11:57:00 ق.ظ

تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند.

تنش میان کشورهای گروه جی ۷ و رئیس جمهور برزیل باعث شده که حالا ژائیر بولسونارو در برزیل هم با مخالفت و فشار روبرو شود. سیاستمداران محلی و کشاورزان، نگران خدشه‌دار شدن وجهه برزیل هستند. خصومت شخصی میان رئیس جمهوران برزیل و فرانسه بر سر کمک‌های پیشنهادی کشورهای گروه هفت G7 برای مقابله...

خصومت شخصی میان رئیس جمهوران برزیل و فرانسه بر سر کمک‌های پیشنهادی کشورهای گروه هفت G7 برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های آمازون، با انتقاد شدید فرمانداران و مسوولان ایالت‌های منطقه آمازون روبرو شده است. آنچه فرمانداران این منطقه را بیش از پیش نگران کرده است، اعمال تحریم‌های بین‌المللی است.

فرماندار مارانیائو (یکی از ایالت‌های برزیل) در نشست فرمانداران با بولسونارو گفته است: «اگر برزیل در سطح بین‌المللی به انزوا فرو رود، تولیدکنندگان با تحریم‌های جدی روبرو خواهند شد.» دیگر مقامات محلی هم در این نشست با تأکید بر اینکه برزیل باید در سیاست زیست‌بومی خود تجدیدنظر کند، از آسیبی که این تنش‌ها می‌تواند به وجهه برزیل در سطح بین‌المللی وارد کند، سخن گفته‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

موافقت مشروط برزیل با کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه ۷ برای نجات آمازوندولت برزیل می‌گوید حاضر است کمک ۲۰ میلیون دلاری را بپذیرد به شرطی که خودش درباره نحوه مدیریت و هزینه‌کرد این مبلغ تصمیم بگیرد.

پاسخ مکرون به تمسخر همسرش از سوی رئیس‌جمهوری برزیل: «خیلی گستاخانه» استامانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه 26 آگوست 2109 تمسخر همسرش از سوی ژائیر بولسونارو،

جان بولتون: پیشنهاد دیدار با روحانی به معنای تغییر رویکرد آمریکا نیست | DW | 28.08.2019جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده است که تغییری در سیاست اعمال فشار حداکثری به ایران ایجاد نشده است. بولتون گفته است که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با هر کسی است. اما تحریم‌ها ادامه می‌‌یابند.

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

آخرین خبرهای چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 28.08.2019

جهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند استجهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است