کشاورززاده: انتظاری جز مخالفت آمریکا با برنامه جامع همکاری ایران و چین نداشتیم

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سند مشترک ایران-چین | سفیر ایران در چین:اگر بتوانیم این سند را به جلو ببریم و نهایی شود حتما تاثیرات مثبتی در روابط ما با کشورهای دنیا خواهد داشت

سفیر ایران در چین روز شنبه در گفت و گو با ایرنا هجمه ها علیه برنامه جامع همکاری های ایران و چین را"مضحک و خنده دار" خواند و افزود: کشورهایی مانند آمریکا که تحریم های ظالمانه ای علیه ما اعمال می کنند و حتی پول های ما در کشورهای دیگری مانند ژاپن و کره جنوبی را بلوکه کرده و اجازه نمی دهند از آن پول ها برای تامین دارو یا مواد غذایی استفاده کنیم اکنون «دایه مهربان تر از مادر» شده اند و ادعاهایی را مطرح می کنند که «مضحک و خنده دار» است.

سفیر ایران در چین با انتقاد از برخی از کانال های رسانه ای داخل ایران هم که چنین مواردی را بازنشر می دهند گفت: این ادعاها، دروغ هایی است که هیچ پایه و اساسی ندارد و به طور یقین اگر بتوانیم این سند را به جلو ببریم و نهایی شود حتما تاثیرات مثبتی در روابط ما با کشورهای دنیا خواهد داشت.

کشاورز زاده افزود: جز به جز این برنامه در وزارتخانه های مختلف و مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته است و اگر گوشه ای از آن خلاف منافع کشور باشد قطعا قابل پذیرش نخواهد بود. کشاورز زاده افزود: در دوره جدید روابط هم که سال آینده پنجاهمین سال روابط را خواهیم داشت همیشه روابط رو به گسترش بوده و بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل توسعه پیدا کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارز ملی، گزینه برتر در برنامه همکاری‌های ایران و چینتهران- ایرنا - دبیرخانه ساز و کار عالی مشارکت جامع راهبردی ایران و چین در خرداد ماه امسال جزئیات برنامه ای از همکاری دو کشور را منتشر کرد که از تدوین پیش نویس یک توافق همکاری دوجانبه و چندجانبه راهبری میان این دو تمدن کهن آسیایی در عرصه های مختلف حکایت می کند، عرصه هایی که شاید بتوان بهترین آنها را انجام تعاملات اقتصادی و تجاری دوجانبه بر پایه واحدهای پول ملی (یوان و ریال) دانست.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

برایان هوک: ایران با رد مذاکره مستقیم با آمریکا «فرصت‌های خوبی» را از دست می‌دهدبرایان هوک: ایران با رد مذاکره مستقیم با آمریکا «فرصت‌های خوبی» را از دست می‌دهد آقای هوک با بیان این که «من درخواست گفت‌وگوی کنسولی حضوری با رژیم داده‌ام،» گفت: که او اعتقاد ندارد که رهبر جمهوری اسلامی اجازه مذاکره مستقیم را به دیپلمات‌هایش داده باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیمان 'شیر و اژدها'؛ چین و ایران در برابر آمریکا؟'پیمان شیر و اژدها' عنوانی است که روزنامه اصولگرای جوان برای قرارداد راهبردی ۲۵ ساله بین ایران و چین استفاده کرد. جزئیات این قرارداد هنوز اعلام نشده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سندِ راهبردی با چین افتخار آفرین استسخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: فعلا پیش‌نویس یک سند راهبردی را با چینی‌ها آماده کرده‌ایم و در حال رایزنی با طرف مقابل هستیم و هیچ چیزی هنوز نهایی نشده است. با مذاکره در خصوص این سند با چین نشان می‌دهیم که یک رابطه استراتژیک با چین داریم و این سند یک افق ۲۵ ساله را با چین ترسیم می‌کند و علی رغم این که در فضای مجازی دروغ‌های زیادی در خصوص این موضوع گفته شده است اما این سند یک سند افتخارآفرین با چین است.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از مجلس فعلی مصوبه‌ای نداشتیم/انتقاد و پیشنهاد می‌پذیریم/از قرارداد ایران و چین حمایت کنیمسخنگوی شورای نگهبان: هرگونه رایزنی با شورای نگهبان برای انتخابات ریاست‌ جمهوری تکذیب می‌شود شورای نگهبان همان شورای سال ۸۸ است و از آرای خود دفاع می‌کند انتقاد و پیشنهاد می‌پذیریم دوستان نادان به خود بیایند از اصل قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین حمایت کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه: جزئیات سند همکاری ایران و چین را علنی می‌کنیم | DW | 10.07.2020معاون اقتصادی وزیر خارجه وعده داد با تکمیل سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، جزئیات آن به طور کامل بیان شود. سخنگوی این وزارت‌خانه هم مدعی شده که همکاری اقتصادی ایران و چین برای آمریکا گران تمام می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »