کسر بودجه آمریکا به ۳ تریلیون دلار رسید - BBC News فارسی

22/06/1399 06:50:00 ق.ظ

کسر بودجه آمریکا به ۳ تریلیون دلار رسید

کسر بودجه دولت آمریکا به رسیدن به سه تریلیون دلار به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسیده است. این کسر بودجه دو برابر بالاترین میزان کسر بودجه ثبت شده آمریکا در سال ۲۰۰۹ است. ۲ ساعت پیش منبع تصویر، Getty Images کسر بودجه دولت آمریکا با رسیدن به سه تریلیون دلار به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسیده است.

وزارت دارایی آمریکا گفته است دولت در ۱۱ ماه اول سال جاری مالی ۶ تریلیون دلار هزینه کرده که دو تریلیون دلار آن برای مقابله با بحران کرونای ۲۰۱۹ بوده است. دولت آمریکا سه تریلیون دلار درآمد مالیاتی داشته است.

کسر بودجه فعلی دو برابر بالاترین میزان کسر بودجه ثبت شده آمریکا در سال ۲۰۰۹ است. در آن زمان در پی بحران بازار مسکن آمریکا در رکود اقتصادی بود. حتی بدون همه گیری ویروس کرونا نیز دولت دونالد ترامپ سال جاری را با بیش از یک تریلیون دلار کسر بودجه به پایان می‌رساند که حتی در آمریکا رقم بسیاری بالایی محسوب میشود.

بودجه و هزینه کرد تصویب شده توسط کنگره برای مقابله با ویروس کرونا و کمک به تجارت‌ها و خانواده‌های آمریکایی این میزان را سه برابر کرده است. دفتر بودجه کنگره اخیرا این میزان کسر بودجه را برای سال مالی جاری پیش‌بینی کرده بود و گفته بود احتمالا مجموع بدهی‌های آمریکا از ۲۶ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

​بودجه سیل ۹۸ با وجود تصویب، داده نشد/ تخت جمشید ویترین کشور است، به مدیر پایگاه تذکر دادیم/ سیاست‌ کشورهای همسایه مانعِ تعامل سازنده در ثبت مشترک میراث ناملموس استمحمدحسن طالبیان از عدم پرداخت بودجه اختصاص یافته به خسارات سیل ۹۸ به میراث فرهنگی خبر داد و به لزوم توجه مدیران پایگاه‌های میراث به طرح موضوعات مرمتی در شورای راهبردی تاکید کرد. او همچنین از فعالیت انفرادی کشورهای همسایه برای ثبت میراث ناملموس مشترک گله کرد.

امشب؛ واریز یارانه نقدی و کسر قسط سوم وام یک میلیونیامشب؛ واریز یارانه نقدی و کسر قسط سوم وام یک میلیونی ساعت ۲۴ امروز(پنج شنبه) یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به ازای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم ایران کمتر از یک ماه با آمریکا به تفاهم می‌رسددونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، گفت در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه، جمهوری اسلامی به سرعت با ایالات متحده به تفاهم خواهد رسید.

تلفات کرونا در آمریکا به مرز 200 هزار تن رسید

مایکروسافت: هکرهایی از روسیه، چین و ایران انتخابات آمریکا را هدف گرفته‌اند - BBC News فارسیشرکت مایکروسافت می گوید که هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند تلاش می کنند.

مرگ سالانه هزاران زندانی در آمریکا؛ بیشترشان سیاه پوست هستند - BBC News فارسیهر سال هزاران زندانی در زندان‌های آمریکا میمیرند. جمعیت این زندان‌ها عمدتا به شکل نامتناسبی آمریکایی‌های آفریقایی تبار هستند.