کسانی که ماسک نمی‌زنند جریمه شوند

09/05/1399 01:37 ب.ظ

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا: *کسانی که ماسک نمی‌زنند جریمه شوند *لازم نیست که همه مردم از ماسک جراحی استفاده کنند *ماسک‌های پارچه‌ای – دولایه – جایگزین خوبی هستند *متاسفانه برخی افراد از نگرانی مردم در بحران کرونا سوءاستفاده می‌کنند

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه مردم باید ماسک بزنند، اظهار کرد: به نظر من کسانی که ماسک نمی‌زنند باید جریمه شوند. عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا تاکید داشت: لازم نیست که همه مردم از ماسک جراحی استفاده کنند و ماسک‌های پارچه‌ای – دولایه – جایگزین خوبی هستند.

وی خاطر نشان کرد: «شستن دست» و «استفاده از ماسک» و «رعایت فاصله فیزیکی» سه عامل مهم در کنترل کرونا هستند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

چه کسانی کره‌ای‌ها را گستاخ کردند؟وزارت امور خارجه: *هیچگاه تماس تلفنی از سوی سخنگوی وزارت خارجه کره با سفیر ایران در سئول حاصل نشده *در ملاقات سفیر ایران با مسئول حوزه خاورمیانه کمترین اشاره‌ای به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی نشده *طرح دعوی علیه بانک‌های متخلف کره‌ای در دست پیگیری است

تهران منشأ آلودگی کرونا/ ماسک نذر کنیدمعاون کل وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت ابتلا، بستری و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشور و استان تهران، گفت، اکنون تهران منشاء آلودگی برای شهرهای دیگر است زیرا مقصد مسافرتی است و جمعیتی که در رفت‌وآمد هستند، به استان‌ها یا شهرهای مجاور می‌روند که می‌تواند شیوع گسترده‌ای را ایجاد کند.

ماسک ۲ هزار دلاری جواهرنشان برای کروناماسک ۲ هزار دلاری جواهرنشان برای کرونا ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

«ماسک بزن»؛ هنرمندان ایرانی «درد مشترک» را به تصویر کشیدند«این نمایشگاه حاصل تفکر دوران قرنطینه است. ویروسی به کوچکی کرونا آمد و بزرگترین قدرت‌ها، تا انسان‌های معمولی را تحت تاثیر قرار داد و هیچ چیزی جلودارش نبود، بشریت یک درد مشترک را حس کرد.» گزارش جواد منتظری از نمایشگاه «ماسک بزن» را ببینید.

نانسی پلوسی تهدید کرد که نمایندگان بدون ماسک را از ساختمان کنگره بیرون خواهد راند - BBC News فارسینانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ماسک زدن را برای همه اعضای این مجلس و کارمندان دفاتر آنها اجباری اعلام کرده و تهدید کرده که متخلفان را از ساختمان کنگره اخراج خواهد کرد. همزمان یک نماینده ایالت تگزاس که بارها از زدن ماسک امتناع و ضرورت آنها را زیر سوال برده بود، به کرونا مبتلا شده است.

گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگفتگوی اختصاصی تسنیم با سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم اگر دولت افغانستان می‌خواهد بحران این کشور حل شود، باید زندانیان باقیمانده طالبان را هرچه زودتر آزاد کند

به گزارش ایسنا، دکتر محرز با بیان اینکه پیشگیری مهم‌ترین عامل مقابله با کووید 19 محسوب می‌شود، افزود: کسی که ماسک نمی‌زند علاوه بر آسیب رساندن به خودش، به حقوق عموم مردم تجاوز می‌کند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا تاکید داشت: لازم نیست که همه مردم از ماسک جراحی استفاده کنند و ماسک‌های پارچه‌ای – دولایه – جایگزین خوبی هستند.

وی خاطر نشان کرد: «شستن دست» و «استفاده از ماسک» و «رعایت فاصله فیزیکی» سه عامل مهم در کنترل کرونا هستند.

محرز در عین حال با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد از نگرانی مردم در بحران کرونا سوءاستفاده می‌کنند، ادامه داد: هیچ یک از داروهای تولید شده برای کرونا تائیدیه ۱۰۰ درصدی نگرفته‌اند و مردم نباید به خبرهای غیر معتبر و غیر علمی تکیه کنند.