کسانی که از عدم ارتباط بین ایران و عربستان سود می‌برند، دست به کار شدند/ بررسی‌های دقیق را درباره نفتکش «سابیتی»انجام می‌دهیم/ با هیچ تروریستی تعارف نداریم

21/07/1398 09:36 ق.ظ

نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایلنا: کسانی که از عدم ارتباط بین ایران و عربستان سود می‌برند، دست به کار شدند/ بررسی‌های دقیق را درباره نفتکش «سابیتی»انجام می‌دهیم/ با هیچ تروریستی تعارف نداریم

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره حمله نفتکش ایرانی در آب‌های جده عربستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال رصد و پیگیری است تا عوامل و افرادی که دست به این حمله تروریستی زدند مشخص شود.وی خاطر نشان کرد: هنگامی که تحقیقات انجام شد و بررسی لازم صورت گرفت و منشاء این اقدامات تروریستی مشخص شد موضع جمهوری اسلامی صریح و سریع اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: هنگامی که تحقیقات انجام شد و بررسی لازم صورت گرفت و منشاء این اقدامات تروریستی مشخص شد موضع جمهوری اسلامی صریح و سریع اعلام خواهد شد. به گفته وی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در تنش و بحران‌زایی بسیار فعال هستند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

شورای امنیت بیانیه‌ای که خواستار بازگشت ترکیه به دیپلماسی است را بررسی می‌کننداعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال بررسی پیش‌نویس بیانیه‌ای هستند که از ترکیه می‌خواهد حملات

عکس‌‌هایی که این روزها باید می‌دیدید | DW | 11.10.2019عکس‌‌هایی که این روزها باید می‌دیدید دست‌ساز یا آکبند؟، اخم جواد ظریف در مجلس، اعتراض به حضور زنان در استادیوم، مهارت‌های یگان ویژه، اعتراض کارگران آذرآب و تصاویر دست​چین دیگری از رویدادهای این روزهای ایران که باید می‌دیدید.

دونالد ترامپ: با اعمال قتلی که ترکیه در شمال سوریه راه انداخته مخالفیمدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شنبه 12اکتبر گفت که او با اعمال قتلی که ترکیه در شمال سوریه راه کشورهای عربی هم کلا مجسمه ن همه مخالفن ولی نگاه میکنند خردوغان بمب بریزه سر مردم بی دفاع بشار جسد از خداشه کردها بمیرن سوریه تو جنگ باشه اینم سر قدرت بمونه مثله ج.ا ای پست فطرت مرگ بر اردوغان مرگ بر دیکتاتورهای زمان ..مرگ بر ابر مردان جنایتکار که در جای جای جهان ظلم وجنایت میکنند

انتخابات جشن سیاسی است/ اظهاراتی که بوی دوقطبی کردن می‌دهند را افشا می‌کنیم/ دشمنان تلاش زیادی برای ایجاد تفرقه میان دو ملت ایران و عراق انجام دادندخطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت:‌انتخابات جشن سیاسی است، جشنی که ۴۰ سال قبل و حتی پیش از آن طاغوتی‌ها اجازه آن را نمی‌دادند، ساواک لیست کسانی را که می‌خواستند نماینده شوند به نخست وزیر و او هم اسامی را به به شاه می‌داند، شاه هم هر کسی را که نمی‌خواست خط می‌کشید و مابقی وارد مجلس می‌شدند، برخی رای می دادند برخی نمی‌دادند، اصلا بهایی برای مردم قائل نبودند.

برایان هوک در پاسخ به صدای آمریکا: راه دادن زنان به ورزشگاه بعد از فشار فیفا نشان داد که جمهوری اسلامی بدون فشار تن به تغییر نمی‌دهدبرایان هوک در پاسخ به صدای آمریکا: راه دادن زنان به ورزشگاه نشان داد جمهوری اسلامی بدون فشار، تغییری انجام نمی‌دهد آقای هوک در پاسخ به پرسش فرهاد پولادی خبرنگار صدای آمریکا گفت: رژیم ایران زنان را برای مدت طولانی از ورود به ورزشگاه محروم کرده بود. فشارتون که فعلا مارو پاره کرده و جمهوری اسلامی تو عراق خلیج فارس و... چوب کرده تو ماتحت شما دیگه زیادی ریز بین شدین بابا🙄🙄🙄 خفه خفه خفه اونایی که از آل سعود حمایت میکنن ، بی آبروتر از اونن که بخوان خودشون و در جایگاه مطالبه گر آزادی دموکراسی و برابری و ... قرار بدن آبرویی برای شما نمونده که بخواین براش چک بکشین ننگ گدایی از آل سعود روی پیشونیتون نشسته البته از شرمتون اسمش و میذارین دوشیدن گاوشیری

نفتکش سابیتی 10 روز دیگر به ایران می‌رسد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimنفتکش سابیتی ۱۰ روز دیگر به ایران می‌رسد مدیرعامل شرکت ملی نفتکش: این نفتکش ظرف کمتر از 24 ساعت آینده به تنگه باب‌المندب می‌رسد کارکنان این نفتکش در شرایط ایمن و سلامت هستند. نشت نفت از دو مخزن آسیب‌دیده این نفتکش به‌طور کامل مهار شده است.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره حمله نفتکش ایرانی در آب‌های جده عربستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال رصد و پیگیری است تا عوامل و افرادی که دست به این حمله تروریستی زدند مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید مشخص شود این اقدام تروریستی و عملیات خرابکارانه از سوی چه مجموعه و کشوری صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: هنگامی که تحقیقات انجام شد و بررسی لازم صورت گرفت و منشاء این اقدامات تروریستی مشخص شد موضع جمهوری اسلامی صریح و سریع اعلام خواهد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درگیری‌ها در منطقه خاورمیانه گفت: گروه‌های افراطی به دنبال تنش‌زدایی در منطقه هستند و می‌خواهند درگیری و تنش درست کنند و مانع بهبود روابط کشورها شوند.

به گفته وی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در تنش و بحران‌زایی بسیار فعال هستند.

نقوی حسینی یادآور شد: از سوی عربستان شاهد پالس‌های مثبتی برای بهبود روابط بودیم طبیعی است در چنین شرایطی کسانی که از عدم ارتباط بین ایران و عربستان سود می‌برند دست به کار شوند و با ایجاد و حوادث و اتفاقاتی بخواهند مانع از ایجاد روابط و مناسبات شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتفاق رخ داده برای نفتکش ایرانی آیا تاثیری بر سفر عمران خان خواهد گذاشت، گفت: بعید به نظر می‌رسد آنچه که اتفاق افتاد است بر روی سفر عمران خان تاثیر گذار باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این سفر انجام خواهد شد و قطعا عمران خان هم مأموریتش را انجام خواهد داد.

وی درباره این‌که چرا هر زمان سفر مهمی قرار است از سوی مقام‌های یک کشور به ایران انجام شود ما شاهد چنین اقداماتی هستیم، گفت: زمانی که پیام‌هایی برای بهبود مناسبات منطقه مبادله می‌شود مشخص است که یک عده عصبانی و ناراحت شوند.

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: صهیونیست‌ها سال‌هاست که بنا را بر اختلاف‌افکنی بین کشورهای منطقه گذاشته‌اند و دست به ایران هراسی می‌زنند.

وی ادامه داد: هنگامی که صهیونیست‌ها خبرهایی را در خصوص بهبود روابط ما با سایر کشورها را می‌شنوند عصبانی می‌شوند، عصبانی می‌شوند هزینه می‌کنند و دست به استخدام آدم‌ها برای پیش برد اهداف خود که همان ایجاد تنش بین کشورها است، می‌زنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شک نداشته باشید که ما بررسی‌های دقیق را انجام خواهیم داد هیج تعارفی هم با تروریست‌ها نداریم، ما دشمنان و معاندانی داریم که نمی‌خواهند منطقه آرامش داشته باشد.