کریم بنزما چگونه از زیر سایه رونالدو و گرث بیل بیرون آمد؟ - BBC News فارسی

22/01/1400 02:48:00 ب.ظ

کریم بنزما چگونه از زیر سایه رونالدو و گرث بیل بیرون آمد؟

کریم بنزما در سال‌های اخیر همواره بازیکنی بود که تلاش می‌کرد به بهبود عملکرد کریستیانو رونالدو کمک کند، اما سرانجام این ستاره فرانسوی توانسته از سایه خارج شود و خودش را به بازیکن اصلی رئال مادرید تبدیل کند. بنزما چقدر خوب است؟ کریم بنزما از ابتدای فصل تا کنون در ۲۶ بازی لالیگا برای رئال ۱۹ گل زده است این فصل او در مجموع رقابت‌ها ۲۵ گل برای رئال زده و در۱۱ بازی اخیر تیم، ۱۲ بار پایش به گل باز شده است.

بنزما در منطقه‌ای محروم و فقیر‌نشین در ۱۰ کیلومتری شرق شهر لیون، دومین شهر بزرگ فرانسه، به دنیا آمد. این منطقه پر بود از انبوه ساختمان‌هایی که در دهه ۱۹۶۰ میلادی برای اقشار کم‌درآمد ساخته شده بود و عمده ساکنان آن را مهاجرانی تشکیل می‌‌دادند که بیشترشان در جریان جنگ استقلال الجزایر از کشور گریخته‌ بودند. منطقه‌ای که احتمالا در هیچ یک از کتاب‌های راهنمای گردشگری این شهر به عنوان "مکان دیدنی" معرفی نشده است.

در چنین مکان‌هایی پیوندهایی محکم و ارزشمند شکل می‌گیرد که در طول زندگی شما را قوی نگه می‌ دارد و در هر لحظه به یادتان می‌آورد که به کجا تعلق دارید. اما زندگی در چنین محله‌ای با خطرات زیادی همراه بود. به همین دلیل او در ۱۴ سالگی تصمیم گرفت برای در امان ماندن از وسوسه‌هایی که مانع از پیشرفتش می‌شدند، در مدرسه فوتبال لیون زندگی کند.

او در ۱۸ سالگی برای اولین بار با پیراهن تیم اصلی لیون به زمین رفت. بعد از ۴ قهرمانی لیگ فرانسه و زدن ۶۶ گل در ۱۴۸ بازی، سر و کله رئال مادرید پیدا شد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

فرزندان آلبرت اینشتین که بودند و چه بر سرشان آمد؟ - BBC News فارسیآلبرت اینشتین و همسر اولش میلوا ماریچ که او هم فیزیکدان بود، ۳ فرزند داشتند. بزرگ‌ترین‌شان دختری به نام لیزرل بود که سرنوشتش در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد. هانس آلبرت، فرزند دوم در زمان خود دانشمندی پرآوازه شد،‌ گرچه شهرت او هرگز به پای پدرش نرسید جالب بود دمتون گرم.

منچستر سیتی - پاری‌سن‌ژرمن؛ از جدال قطر و امارات تا تقابل پپ و پوچتینو - BBC News فارسیسه‌شنبه شب منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن درحالی بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا را برگزار می‌کنند که سیتی با توجه به پیروزی دو بر یک در پاریس، بخت بیشتری برای صعود به فینال دارد. پیپ

مشکلات مهاجران افغان در ایران محروم از شناسنامه و کارت ملی - BBC News فارسیاین روزها، با شیوع موج چهارم کرونا در ایران، زمزمه‌هایی هم از تعطیلی سراسری یا استانی به گوش می رسد. تعطیلی‌هایی که از همه بیشتر به کسب و کارهای خصوصی آسیب می‌رساند. هرکس تابعیت داشته باشد شناسنامه و کارت ملی می‌گیرد. کسی که تابعیت نگرفته طبیعتا شهروند ایران محسوب نمی‌شود که برایش شناسنامه و کارت ملی صادر کنند. ما خودمون هنوز کارت ملی نداریم تو هم گرفتیا داداش درسته بی بی سی هستی ولی خر که نیستی!!! آخه کارت ملی رو چرا باید به مهاجر داد؟؟؟ اسمش روشه کارت ملی یعنی فقط برای شهروندای همون کشوره

دو سهمیه و شش تیم؛ از مدعیان انگلیسی سهمیه لیگ قهرمانان چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسیدر حالی که لیگ برتر فوتبال انگلیس به آخرین روزهای خود رسیده است، تکلیف تیم‌ها تا حدود زیادی مشخص شده است. در حال حاضر رقابت زیادی برای کسب مقام‌های قهرمانی و نایب قهرمانی وجود ندارد، اما رقابت برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا فوق‌العاده حساس است.